Skocz do zawartości

Mycie i czyszczenie pontonu


krs

Rekomendowane odpowiedzi

Czym czyścicie swoje pontony, ręcznie czy może używacie myjek ? Przed zimą niestety nie zdarzyłem wymyć balona, teraz trochę zasechł na nim brud, mam jakaś słabą myjkę, powierzchownie można nią umyć ponton, ale ślady zostają, może zastosować jakiś specjalny płyn to tego typu materiałów PCV, ma ktoś doświadczenie w temacie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia, trzeba by u producenta w chinach spytać. Ktoś już polecał ten środek na sieci, spróbowałem i czyści faktycznie bardzo dobrze, zobaczymy czy się coś złego stanie, na razie wszystko jest ok,  w razie czego będzie pretekst do kupienia nowej większej jednostki pływającej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od trzech lat używam tego płynu http://atas.sklep.pl/p/2/145/atas-dimer-plyn-czyszczacy-2kg-aktywna-piana-karcher-aktywne-piany.html ,koncentrat . Rozcieńczam ok. 100ml płynu w 5-6 l ciepłej wody i dobrze mieszam aby powstała piana.Pianę nakładam na ponton i odczekuję kilka minut a następnie traktuję karcherem. Dobrze usuwa brud ,tłuszcz czy osad z wody ,niemniej plamy powstałe np. z zakwitu wody czy ciemne "rysy" od butów trzeba przeczyścić szczotką ryżową  lub tak jak napisał @krs przy użyciu CIFu.Jak do tej pory nie zaobserwowałem żadnych niepokojących zmian w powierzchni pvc. Moim zdaniem pvc  z którego wykonane są średniej klasy pontony ,dobrze wytrzymuje takie zabiegi kosmetyczne .Natomiast trzeba bardziej zadbać o elementy drewniane (pawęż,podłoga ,ławki) ,gdyż z czasem farba jaką są zabezpieczone ,traci swoje właściwości zabezpieczające .  Należy pamiętać aby po każdym pływaniu ponton został dobrze wysuszony przed  złożeniem . Wilgoć ,która w nim pozostanie ma w wielu przypadkach bardzo negatywny wpływ na impregnat a w skrajnych przypadkach powoduje "puchnięcie" sklejki .Tyczy się to głównie pontonów tzw budżetowych .

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 29.04.2017 o 10:21, LuJu napisał:

Swoją drogą ciekawe jaki to ma skład? ;) to znaczy nie cif ale ten zajzajer do gumy.

Miesiąc po myciu cifem zero zmian, wszystko jak w najlepszym porządku, cif mi się sprawdził, ponton pro marine, materiał pvc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.