Jump to content

Karaś


Recommended Posts

Pozwoliłem sobie założyć nowy temat, bo nie znalazłem nic podobnego. Mam do Forumowiczów  pytanie następujące. Łowię od trzech lat na pewnym zbiorniku ok 30 ha, głębokość największa jaką znalazłem to jakieś 2,5 metra. Kilka razy zdarzyło mi się wyciągnąć tam karasia złotego i raz srebrzystego. Dziwne dla mnie jest to, że nie złowiłem tam nigdy karasia małego. Te wyholowane miały 35-45 cm. Czy to możliwe że w zbiorniku nie ma małych karasi??? To skąd u licha te duże? Zbiornik bardzo zarośnięty, typowo karasiowo- linowy. 

Link to comment
Share on other sites

Kilka dużych złowionych karasi na zbiorniku 30 ha, to zbyt mało, żeby stwierdzić, że nie ma tam małych karasi. Karaś jest rybą rozmnażającą się na potęgę. Mniejsze i słabsze osobniki mogą być selekcjonowane przez drapieżnika. Możesz też łowić w miejscu, gdzie grupują się większe sztuki. Przyczyn może być wiele.

Link to comment
Share on other sites

Łowiłem w wielu miejscach, na różne przynęty, zestawy i metody. najmniej na grunt, gdyż dno jest bardzo zarośnięte. Wiem, że karaś jest potęgą i tak dalej. Znam zbiornik, gdzie jest tylko karaś srebrzysty karłowaty i nic więcej oprócz żab. Tylko mnie dziwi, że nigdy nie złowiłem małego. Następnym razem spróbuję dla eksperymentu nastawić się na małego.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy