Skocz do zawartości

Jaki bat ?


Rekomendowane odpowiedzi

Jakoś nie mogę sobie wyobrazić łowienia 9m batem. Koszt takiego patyka nie jest mały a chwila nieuwagi, podmuch wiatru i można sobie humor zepsuć. Tak jak @mapet mam film na bata +/- 6m. @ryba7 rozmawialiśmy kiedyś na temat Twojego Mavera. Może ugadamy się i przy dobrych warunkach zademonstrujesz nam jak się łowi takim sprzętem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian jestem dokładnie tego samego zdania. Baty dłuższe niż 7m to już wyższa szkoła jazdy i wyższa półka cenowa. Oczywiście mówimy o dobrych batach. Kij do 7m moim zdaniem spokojnie sprawdzi się przy rekreacyjnym wędkowaniu a dalej można sięgać innymi metodami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gochu nie ma sprawy, mam zamiar wrócić do spławika po zeszłorocznych wynikach ojca:) Ale tylko bacik, do tyczki jest za dużo klamotów. I z tym wiatrem się nie zgodzę, mój ojciec to zapalony tyczkarz i nie raz łowiłem jego 13 kijem który jest jak z papieru - typowa kanałóweczka na gluty i wytrzymywał takie wiatry że mi kij z rąk wyrywało a nie pękł. Dwa razy połamaliśmy ten sam element ale to z własnej głupoty:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam :)

Postanowiłem odświeżyć trochę temat :)

Noszę się z zamiarem kupienia bata 6m .Co byście mi polecili w cenie do ok 150zł ?

Bata będę używał na Wisłoku jak i na pobliskich stawach .

Ryby to płotki krąpie leszcze/leszczyki itp :)

A może będzie lepsza Bolonka ??

Proszę Was o poradę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z czystym sumieniem polecam Ci Konger ARCUS Pole. Mój 10 -cio letni syn łowi na kij 5m i świetnie się sprawdza na wodach stojących a i na rzece też daje radę. Jest to lekki i zgrabny kijek. Przy długotrwałym łowieniu ramię nie odpada ;) Holowanie ok. 45 cm leszczy i świnek na Wisłoku na cienkim zestawie (0,10 mm) dla mojego Synka było niezapomnianym przeżyciem i dla mnie zresztą też:) Czasem tylko na śmigankę/przepływankę brakuje długości, więc 6 m będzie w sam raz. IMHO łowienie batem wymusza od wędkarza samo dyscypliny w zakresie dokładności nęcenia "w punkt", gruntowania łowiska i techniki prowadzenia zestawu, co później procentuje w przypadku łowienia na wypuszczankę czy też odległościówkę. Tak więc moja pociecha trenuje i ja czasami też:) Co do bolonki jako kija uniwersalnego na wody bieżące i zarazem stojące to imho odpada. W tych pieniądzach nie kupisz nic godnego uwagi a 6 metrowa bolonka będzie miała masę około 400 g plus do tego kołowrotek min. 250 g = szybkie zniechęcenie do łowienia - znam z autopsji. Oczywiście "porządnej" bolonki nie zastąpi żaden bat. Więc jak możesz składaj kasiorkę na 7 metrową, markową bolonkę. Dołożysz do wędziska malutki kołowrotek o stałej szpuli i takim kijem dosięgniesz z brzegu większość rynien w Sanie czy też w Wisłoku.

Ot taka moja rada, pozdrawiam i życzę udanych zakupów.

Edytowane przez sewer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie Miałem się pytać o tego Arcusa :)

6-cio metrowy waży tylko 245g :)

Powiedzcie mi Czy ta 6-stka nie jest Pałowa-ta ? Czy jest Dobrze wyważona ?

Ogólnie mam bata który ma 4m ale nie dam rady nim wszędzie łowić ze względy na długość i masę .

Ma 4m a waży pewnie z 400g ,ale nie dziwne jak za bata dałem 24zł na bazarze.

Ps.Nie wiecie Czy w jakimś sklepie w RZ jest ten Arcus ? Na allegro jest za 140 z przesyłką gratis ,ale wiadomo jak to jest potem z reklamacją ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad bolonką ,ale to nie o to mi chodzi :)

Jeżeli już bolonkę to też 6m + jakiś kołowrotek . Taki zestaw bd miał zapewne ponad 400g .

Tak że bolonka mnie nie interesuje :)

Dzisiaj widziałem w Karinie jakiegoś Bata Jaxona (zapomniałem modelu) za 190zł powiedział że za 170zł puści go . Podobno lepszy od Arcus'a i niby lżejszy ,ale jakoś mi się tak nie wydawało .

Jutro skoczę do Kosiora po kija z gwarancji i może on będzie miał jakiegoś bata na komisie albo w sklepie .

Zawsze u niego jest fajny wybór tak że myślę że mnie ten sklep i tym razem nie zawiedzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Nie chcę zakładać nowego tematu więc odświeżam ten...

Panowie jakiego bata możecie polecić dla człowieka który nigdy w życiu nie miał takiego sprzętu w rękach? Łowił będę przeważnie na łowiskach podczas zasiadki na karpie dla zabawy żeby się nie nudzić jak karpiki nie będą chciały współpracować ;) ewentualnie od czasu do czasu solina albo wisłok. Tak jak pisałem nie miałem nigdy bata w ręce więc jestem totalnie zielony w tym temacie, jedyne co wiem to to że mogę dać za samego bata 150 zł w porywach do 200 jeżeli różnica w jakości byłaby znacząca, ale jak wiadomo im mniej tym lepiej, nigdy nie operowałem kijem powyżej 4 metrów więc jak uszkodzę przypadkiem to będzie mniej bolało :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.