Skocz do zawartości

Tanew - odc. Ulanów - Stare Króle


Suwek

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, korzystając z okazji, że na święta będę w St. Woli postanowiłem wyskoczyć nad Tanew - odcinek objęty porozumieniem, czyli ujście w Ulanowie - most w Stare Króle. Łowi ktoś z Was na tym odcinku? Wiecie jak tam sytuacja z rybą? Nigdy tam nie byłem, więc będę improwizował, ale może ktoś poleciłby miejsca (nie śmiałbym prosić o konkretne miejscówki, ale przynajmniej w okolicach jakich miejscowości na tym odcinku można poszperać głównie za kleniami? Będę wdzięczny za rady/namiary. Wszystkie ryby wypuszczam, więc bez obaw, można na PW :) Dzięki z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem wybrałem się w sobotę pospinningować na odcinek objęty porozumieniem, a improwizując zatrzymałem się w miejscowości Zynie (na zasadzie - a może tu :) )- droga tam biegnie tuż przy Tanwi, więc jest łatwe dojście. W ogóle jadąc drogą od Ulanowa -> Stare Króle większość trasy przebiega tuż przy rzece, więc tylko wysiadać i łowić. Od miejscowości Zynie przeszedłem parę km w dół i trochę w górę rzeki, niestety nic nie udało się złowić, rzeka teraz lekko trącona, nic nie gryzie i nie było nawet widać żadnej rybki. Tak jak pisałem kompletnie nie znam rzeki, nie mam pojęcia jak tam z kleniami, na pstrągi chyba na tym odcinku nie ma co liczyć. Tak czy siak, Tanew jest urocza (nawet na tym dolnym odcinku), sporo zwalonych drzew i dzikie miejsca między wioskami. Na pewno w tym sezonie jeszcze tam się wybiorę, ale pewnie też na pstrągi w górny rejon.

 

Tak wygląda w Zynie - powyżej podobnie:

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

 

Poniżej Zynie jest mniej ciekawie, mało przeszkód, trochę zakrętów:

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

 

Ryb nie było,  Baby Jagi też nie zastałem :(

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rejony moich rodzinnych stron, jak zrobi się normalna wiosna to można się tam wybrać na jazia, płoć i klenia. Zdarzają się wyjątkowo ładne jazie. Najlepiej biorą na  larwy chruścików i groch, niektórzy maja też wyniki na spinning. Z typowych drapieżników trafia się szczupak, lecz o złowienie ryby większej raczej trudno. Na górnym, bardzo ładnym odcinku są pstrągi, niestety ryby są głównie z zarybień bardzo często z licznymi ubytkami płetw piersiowych. Rybki są raczej małe chude i o złowieniu czegoś większego można zapomnieć. Niemniej jednak warto się tam wybrać choćby dla samych walorów krajobrazu. pzdrw

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info bosy, na pewno jeszcze w tym sezonie wybiorę się w te rejony ze spinningiem w poszukiwaniu klenia, jazia. Na górny odcinek też mam nadzieję się wybrać na taki 2-3 dniowy wypad na Roztocze. W jednym z ostatnich numerów WW był fajny artykuł "Roztoczańska księżniczka" o łowieniu pstrągów w Tanwi w okolicach Borowych Młynów  - znasz te rejony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Suwek napisał:

Dzięki za info bosy, na pewno jeszcze w tym sezonie wybiorę się w te rejony ze spinningiem w poszukiwaniu klenia, jazia. Na górny odcinek też mam nadzieję się wybrać na taki 2-3 dniowy wypad na Roztocze. W jednym z ostatnich numerów WW był fajny artykuł "Roztoczańska księżniczka" o łowieniu pstrągów w Tanwi w okolicach Borowych Młynów  - znasz te rejony?

Ja łowiłem tam jakieś 10 lat temu... Też myślę się wybrać w tym roku, więc jak nie jedziesz np. z rodziną, to możemy się spróbować zgadać.

Piękna rzeka, kropki wtedy też były, ale... Skoro przeczytałeś o tym w WW, to pewnie będzie ładna nagonka w tym roku, a wiadomo z czym się to wiąże.

Rzeczka dość wąska i płytka, przejrzysta; jak Ci ktoś przed Tobą będzie się "tłukł" nad wodą (chodzenie tam nie jest takie łatwe), to pewnie na dłuższą chwilę jest "pozamiatane". Wiemy przecież, że kropki nie lubią "intruzów", szczególnie tych polujących na nie. Do tego 50% opłata "no kill' ściągnie na Roztocze kolejnych miłośników kropków. Może być tłoczno...

Niemniej warto jechać dla samego uroku górnej Tanwi, a pstrąga złowisz tam prędzej niż na naszych "górskich" ciurkach. Spróbuj wygospodarować czas poza weekendem na ten wypad.

PS. Ależ mnie tam teraz ciągnie... ;)

Jeśli ktoś lubi łowić miętusy, to może śmiało spróbować w okolicy miejscowości Stare Króle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle wyruszyć na roztocze w tą sobotę i nie mogę się zdecydować tylko na którą rzekę. A wspomnienia z tanwi i szumów bezcenne. Wystarczy poczytać i już słyszysz jej szum w uszach. I nie wiem czy nie wybiorę się właśnie na Tanew. Chociaż boję się nalotu bo to weekend. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz pewnie jeszcze nie, ale od maja trzeba się też liczyć z kajakarzami.

Tutaj https://gorskiewedrowki.blogspot.com/2017/09/tanew-borowe-mlyny-osuchy.html fajny opis i dużo zdjęć, wykonanych właśnie przez kajakarzy.

Na końcu tekstu linki do opisów innych odcinków Tanwi.

Trudno doradzić, szczególnie na weekend... Jeżeli chcesz pięknych okoliczności przyrody, a mniej zależy Ci na rybach - Tanew chyba bezkonkurencyjna.

Jeśli głownie efekty wędkarskie - jednak Wieprz powyżej Szczebrzeszyna, bo tam nawet jak ktoś będzie, to łatwiej znaleźć "kawałek dla siebie".

Ale z tego co piszesz, to znasz te rzeki chyba lepiej ode mnie :)

Skąd jedziesz, jeśli nie tajemnica?

Edytowane przez Gajowy Marucha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Gajowy Marucha napisał:

Ja łowiłem tam jakieś 10 lat temu... Też myślę się wybrać w tym roku, więc jak nie jedziesz np. z rodziną, to możemy się spróbować zgadać.

Piękna rzeka, kropki wtedy też były, ale... Skoro przeczytałeś o tym w WW, to pewnie będzie ładna nagonka w tym roku, a wiadomo z czym się to wiąże.

 

Jakbym jechał to sam, ewentualnie z kolegą, więc jak najbardziej można próbować się zgadać. Dla mnie najbliższy wolny termin na taki wypad to 1-4 maja, i te dni koniecznie muszę wykorzystać wędkarsko :)

Co do artykułu z WW, to jest zamieszczony też na ich stronie: http://wiadomosciwedkarskie.com.pl/artykul-roztoczanska-ksiezniczka-119.html

Edytowane przez Suwek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista startujących w  Zawodach ,,Pstrąg Roztocza", została zamknięta już w grudniu 2017 r., także w praktyce nie trzeba nikogo specjalnie zachęcać. Odnośnie samego artykułu to moim skromnym zdaniem - bardzo ogólnikowy, nie mniej jednak ,,muszą", ,,coś" drukować .:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.