Skocz do zawartości

Modem USB


Andrzejm

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym sobie darował modem na USB, same z tym problemy,  zdecydowanie przenośny router wifi 3g/lte, miałem kilka sztuk zero problemów, łączysz się przez wifi do niego i korzystasz bez instalowania sterowników, nie tylko na laptopie ale i na smartfonie, tablecie itp,  nie ograniczasz się do jednego urządzenia. Miałem kilak sztuk Huawei, używałem tego kilka lat, nie pamiętam co to za modele ale to coś w tym stylu, akurat tutaj bez lte ale kupisz i z lte, są wersje z możliwością podpięcia zewnętrznej antenki.

https://www.morele.net/router-huawei-e5330s-2bk-647395/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak krs mogę polecić mobilny router, ja od ok. 2 lat używam Huawei E5573LTE i nigdy nie miałem z nim problemu - wrzucasz go gdzieś do plecaka czy do kieszeni i zawsze masz dostęp do neta, a nawet jak bateria padnie, to podłączasz do lapka przez USB i jedziesz dalej. No i możesz do niego podpiąć do 10 urządzeń więc telefony, tablety czy... jakieś wędki z WIFI no problem :)

https://www.morele.net/router-huawei-e5573s-320-czarny-1089321/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na pewno lepsze rozwiązanie mam jednak kilka pytań. Łatwo się go instaluje? Ten router odbiera lepszy sygnał jak modemy na usb ? Mam teraz huawei E173 jak ma dobry zasięg ta śmiga aż miło ale np w domu mam bardzo słaby zasięg i stronę otwiera  minute albo wcale koło domu też praktycznie nie da się korzystać z internetu .

Edytowane przez Andrzejm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jego się nie instaluje. Wkładasz kartę sim do routera i go uruchamiasz, na laptopie/smartfonie wyszukujesz sieć wifi - nazwa jest na naklejce z tyłu urządzenia, logujesz się do tej sieci, hasłem z naklejki i tyle. Router możesz np powisieć na drzewie i będziesz miał lepszy zasięg ;) Modem usb masz niejako przyspawany do laptopa, tutaj jest dowolność, kładziesz go tam gdzie będziesz miał lepszy sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz słaby zasięg LTE np. w domu to te routery (przynajmniej mój model E5573) mają gniazdo na zewnętrzną antenę LTE - wystarczy dobra antena kierunkowa na balkonie z widokiem na stację BTS sieci, więc da się też z powodzeniem używać jako router domowy, zwłaszcza, że  można go podpiąć przez USB do kompa stacjonarnego (nie musisz mieć WIFI). Oczywiście nie ma tylu funkcji co profesjonalny domowy router, ale da się jak jest potrzeba i LTE śmiga na nim pełną parą jak mieszkasz w dobrym zasięgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Doradzi ktoś z kolegów jaką antene kierunkową kupić ? Mam zasięg na balkonie piętro wyżej trochę słaby ale nie najgorzej chodzi internet. Zwykłą magnesową anteną podobno przeniosę zasięg do pokoju ale na polepszenie osiągów nie ma co liczyć. Piszcie jakie wy macie anteny  i w jakim stopniu polepszyły  u was szybkość internetu odpowiedz może być na PW . Za każdą odpowiedz z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.