Skocz do zawartości

Łowisko bez karty dla początkujących Rzeszów


NiskiOlbrzym

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! :)

Jestem nowy na forum. Poszukuje jakichś stawów blisko Rzeszowa, które nie wymagają karty wędkarskiej, czyli takich na zasadzie "idę, płacę te 20-30zl i łowię cały dzień." Ryb brał do domu nie będę :). Sęk w tym, że jestem początkującym, chciałbym nauczyć się łowienia na spławik, więc jeśli moglibyście polecić takie, na których na wspomniany spławik coś upoluje.

Czytałem o stawach w Czarnej k. Łańcuta (Ranczo), ale w komentarzach na FB piszą, że tam nieraz jeździ Straż i to nie do końca jest tak że można bez karty.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, andy napisał:

Komercja nastawia się raczej na okazy ale coś mniejszego też pływa. :P

https://www.facebook.com/ranczonadjeziorkiem/    - można bez karty (regulamin łowiska pkt 2)

https://www.facebook.com/lowisko.czarnasedziszowska/

https://www.facebook.com/Łowisko-Pogwizdów-BIG-KARP-2118260588450238/

 

 

Dziękuję Ci bardzo! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na spławik to tylko i wyłącznie staw w Olchowej ,,ZIELONA DOLINA,, koło Sedziszowa Małopolskiego. Na nauke idealny, brań mnóstwo. Ostatnio 54 rybki złowiliśmy w trójke, w tym mój siedmioletni siostrzeniec 18 sztuk. Brań niezaciętych nie zlicze. Rybki to głównie karaś 15-30 cm i liny, ale cięzżko im się przebić przez te karasie. Trafiają się też małe karpiki, ale i kilku kilowe także tam są, ale raczej metodą gruntową trzeba zastosować. 12 zł za wędke opłata i na początek wystarczy jak jedną spróbujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, spławik napisał:

Na spławik to tylko i wyłącznie staw w Olchowej ,,ZIELONA DOLINA,, koło Sedziszowa Małopolskiego. Na nauke idealny, brań mnóstwo. Ostatnio 54 rybki złowiliśmy w trójke, w tym mój siedmioletni siostrzeniec 18 sztuk. Brań niezaciętych nie zlicze. Rybki to głównie karaś 15-30 cm i liny, ale cięzżko im się przebić przez te karasie. Trafiają się też małe karpiki, ale i kilku kilowe także tam są, ale raczej metodą gruntową trzeba zastosować. 12 zł za wędke opłata i na początek wystarczy jak jedną spróbujesz.

O też super, dziękuję bardzo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, spławik napisał:

Na spławik to tylko i wyłącznie staw w Olchowej ,,ZIELONA DOLINA,, koło Sedziszowa Małopolskiego. Na nauke idealny,  12 zł za wędke opłata i na początek wystarczy jak jedną spróbujesz.

Potwierdzam, oprócz tego można coś wchłonąć typu grill.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

żeby łowić, nawet na komercji musisz posiadać kartę wędkarską, jednak nie musisz mieć opłaconej licencji rocznej. egzamin na kartę wędkarską jest bezpłatny i można go zdać w naszym kole, wyrobienie karty wędkarskiej to jest koszt chyba około 15 zł w wydziale ochrony środowiska urzędu miasta lub gminy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, loony89 napisał:

żeby łowić, nawet na komercji musisz posiadać kartę wędkarską, jednak nie musisz mieć opłaconej licencji rocznej. egzamin na kartę wędkarską jest bezpłatny i można go zdać w naszym kole, wyrobienie karty wędkarskiej to jest koszt chyba około 15 zł w wydziale ochrony środowiska urzędu miasta lub gminy

Ja musiałem wymienić swoją w tym roku i płaciłem w starostwie 10 zł. Trzeba mieć zdjęcie, potwierdzenie opłaty i oczywiście "papier" z koła PZW o zdanym egzaminie, jeśli nie można wyrobić na podstawie starej karty. Żonie też wyrobiłem, byśmy mogli pilnować obu synów jednocześnie przy nauce wędkowania na spławik - bez obaw, że doczepi się jakiś nadgorliwy strażnik. Ma solidne podstawy z książki "Atlas ryb polskich"... czy jakoś tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.