Skocz do zawartości

podpórki pod wędki karpiowe


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chcesz solidne podpórki na lata to kup z wkręcane na świder wykonane z metalu,nawet w twarde podłoże dają się wbić,sam niedługo będę kupował oglądałem w sklepie firmy Elektrostatyk i Jaxon,jedne i drugie bardzo solidne i masywne ja wybiorę długość 80cm cena za szt 26zł,lepsze takie podpórki niż byle jaki tripod:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

swojego czasu rowniez uzywalem podporek ale takich zwyklych, gruntowych i powiem szczerze ze nie bylem z nich zadowolony...

mysle ze skoro kolega Pebar sobie chwali te podporki z gwintem to cos w tym jest...

od 2 lat jestem posiadaczem tri poda z chromoniklu i nie zamienilbym go na nic innego...

wszystko zalezy od tego ile masz pieniazkow...

byle jaki tri pod sobie odpusc bo bedziesz sie wiecej denerwowal niz mial przyjemnosc z wedkowania...

pozdrawiam

ps. moj podzik...

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wybór podpórek czy rodpoda uzależniam od łowiska, na którym będę łowił. Mianowicie, jeśli brzegi są miękkie i w miarę "plastyczne" aby wbić podpórkę to zabieram podpórki, ze względu na ich mniejszą masę transportową. Jeśli wybieram się na łowisko, gdzie brzegi są obetonowane, lub umocnione faszyną i kamieniami to raczej postawił bym na rodpoda.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stiff43 ,nie ma co długo się zastanawiać,bierz elektrostatyka z gwintem;).Posiadam te podpórki sam już nie wiem jak długo,są mocne i wytrzymałe.Nie raz służyły mi jako sperka:D albo podpory kiedy potrzebne było zrobienie zadaszenia na szybko.Zresztą elektrostatyk robi także najlepsze łóżka,fotele czy stoliki.Może nie należą do najlżejszych ale jeżeli chodzi o żywotność ,biją na głowę znane wyroby zachodnich firm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście tez stawiałbym na podpórki są praktyczniejsze

tri pod jest tylko lepszy gdy many twardy brzeg i ciężko się wbija podpórki, ( no i bajer :D "dzisiaj tak ważny " hehe ).

podpórki pod wędkę możesz ustawić jak chcesz i tym samym zniwelować kąty które zawsze się robią pomiędzy zestawem końcowym a wędka ( a to według mnie ważna sprawa) a w przypadku powód jesteś zdany na położenie wędek równolegle i jedynie możesz regulować nachylenie (no chyba ze damy za poda z 1500 to wtedy będzie się tak regulował jak "podpórka" za 15zl ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

swojego czasu rowniez uzywalem podporek ale takich zwyklych, gruntowych i powiem szczerze ze nie bylem z nich zadowolony...

Twój tripod jest robiony czy kupny,rozglądam się za czymś z nierdzewki tylko ceny trochę wysokie:eek:,jakie wymiary ma ten podzik długość nóg,rozstaw,serokość buzbarów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

moj tri pod jest zrobiony na zamowienie... jest po kilku moich, malych przerobkach tzn. skrocilem troszke nogi i teraz wymienilem sobie glowice na nowsza...

szybko sie rozklada i nie mam z nim zadnych problemow a rozkladam zawsze czy brzeg twardy czy miekki...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam.

Chciałem napisać nowy post ale widzę że taki temat już istnieje więc się tylko dopiszę. Panowie szukam fajnych podpórek na przyszły sezon. Ja mam zwykłe bazarówki za 7 zł a chciałbym mieć jakieś bardziej profesjonalne. Wolę kupić dobre podpórki niż słabego tri poda. Znalazłem coś takiego:

http://allegro.pl/prologic-podporka-teleskopowa-80-130-cm-i1891104510.html

http://allegro.pl/cormoran-sztyca-pro-carp-45-80-cm-i1892471408.html

http://allegro.pl/cormoran-sztyca-teleskopowa-aluminiowa-65-120cm-i1925961951.html

Jeśli któryś z was używa któreś z tych to proszę o informacje. Oczywiście nie oznacza to że chce kupić któreś z tych. Te wydają mi się nie złe. Jeśli macie inne propozycje prosił bym o podanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu z fishing-mart konstrukcja wygląda na jednolity odlew, a na tym z makarfish wyraźnie widać słabej jakości połączenie "świdra" z całością. Ja używam właśnie tego drugiego, ale gdy po którymś wedkowaniu w ziemi pozostał ów świder, lekko się zdenerwowałem. Koniecznie trzeba wzmocnić to połączenie np. przewiercając całość, włożyć metalowy bolec i zaklepać. Wtedy będzie to naprawde solidna podpórka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.