Skocz do zawartości

Pracownia Madler - Zdzisław Czekała


Rekomendowane odpowiedzi

Kijek wklejka 240 cm 2 - 7g po totalnej przebudowie. Nowa rękojeść korek + korkoguma, uchwyt Fuji DPS 18, przelotki Fuji Alkonite. Nowe i na właściwej stronie rozmieszczenie przelotek z wykorzystaniem "new concept spacing". Będzie do bocznego troku na pasiaczka.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Następny spinning (240 cm 1-5 g) po przeróbce inny wygląd, inne rozmieszczenie przelotek, inny mały uchwyt kołowrotka. Przelotki użyte do przebudowy to Fuji Alconite w rozmiarach 25, 16, 12, 10, 8, 7, 6, 6 rozmieszczone zgodnie z „New Concept Guide”. Takie rozmiary przelotek, a w konsekwencji ich rozmieszczenie narzuciła wielkość kołowrotka używanego do tej wędki jej długość, ciężar wyrzutu i przeznaczenie. Odpowiedni dobór przelotek, rozstawu i kołowrotka do parametrów blanku decydują o dystansie rzutów, a w połączeniu z montażem przelotek na odpowiedniej stronie blanku (kręgosłup blanku) zdecydowanie poprawiają również „czucie” najdelikatniejszych brań i prowadzonych przynęt. Uchwyt kołowrotka Fuji DPS nr 16 w połączeniu ze szczątkową rączką korkową i rurą Woven Graphite tworzą wraz z czerwonymi omotkami i kobaltowymi wykończeniami rękojeści i uchwytu nowoczesny niepowtarzalny design.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No problem może nawet lepiej. Jak coś zmajstruję to opiszę, a koledzy jak mają jakiś problem

z wędkami, potrzebują porady lub informacji o przeróbce, naprawie, a może budowie nowej wędki to niech piszą właśnie w tym dziale. Ja ze swojej strony jak będę w stanie to pomogę, doradzę, wykonam.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez ZDZISŁAW CZEKAŁA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Rozpocząłem budowę nowego kijka. Blank 213 cm Batson Rainshadow CB70H RX7 jednoczęściowy ciężar 10-35g Rękojeść korkowa mojego projektu, uchwyt Fuji DPS-B i przelotki Fuji Alkonite. Na zdjęciach - gotowa rękojeść z uchwytem - tak prezentuje się na blanku - wykończenie dolnika. Dzisiaj montaż przelotek jutro malowanie i ... gotowe.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sezon zimowy przed nami miejmy nadzieję, że mroźny i lodowy. Więc wykonałem taką oto wędeczkę podlodową do kołowrotka o stałej szpuli pod średnie, małe i bardzo małe mormyszki. Wędka nie tania ale z markowych komponentów, dokładnie przemyślana konstrukcyjnie i bardzo starannie wykonana. Krótki zintegrowany z rączką uchwyt kołowrotka, "szklana" szczytówka praktycznie nie zmieniająca parametrów przy ujemnych temperaturach (nawet do -20o) z przelotkami na których praktycznie nie osadza się lód (do - 5o). Do tego aluminiowe przejście z rączki na szczytówkę w kształcie litery "S" ustawiające oś szpuli kołowrotka w optymalnej linii z przelotką wejściową. W budowie dwa inne modele, pierwszy również pod mormyszkę ale o bardziej kompaktowych wymiarach, drugi pod lekkie blaszki lub bardzo ciężkie mormyszki.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez ZDZISŁAW CZEKAŁA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się mądrzyć ... Raczej nie ten typ blanku a na pewno nie ta akcja ale to tylko moje zdanie.

Zdecydowanie TAAAAAK propozycja wynika z kasy jaką Kolega chce wydać na wędkę.

... mógłbym ja teraz zamienić na taką jaka jest na ...

Można zmienić ale wymaga to zdemontowania (zniszczenia) obecnej rękojeści. Jeśli uchwyt kołowrotka ma być w tym samym miejscu to zostaje, jeśli w innym to też do zniszczenia ponadto może być potrzebne zdemontowanie (bez niszczenia) przelotek na segmencie (raczej tak). później czyszczenie blanku polerowanie i ewentualne malowanie lub wklejenie grafitowej rury (Woven). Korek pod taką rękojeść trzeba dopiero wykonać. Koszt od 180,00 zł do nawet 300,00 zł przy zastosowaniu Woven-u (korek, uchwyt, pierścienie, lakier i masa, masa roboty).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ultra Light Spin 181 cm 0,5 - 3g dedykowana pod okonia. Rękojeść korkowa, przelotki i uchwyt Fuji. Jak by co to patyczek do wzięcia cena 250,00 zł.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panie Zdzisławie proszę o info na temat komponentów tego patyka okoniowego (blank,przelotki)i informacje na temat pracy tego kija (akcja-ugięcie) .Szukam czegoś takiego.

Byłaby szansa zbudować "coś" takiego w jednym kawałku ?

jeśli tak to jakie blanki ma pan do zaoferowania.

Tomasz P.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:rolleyes: Hym to taki jednorazowy wybryk blank chyba sam nie wie skąd jest :D ważne że węgiel i to ten dobry z przed kilku lat. Komponenty: rękojeść korkowa z wstawkami z korkogumy (pierwsza klasa), uchwyt Fuji DPS 16, przelotki Fuji Hardloy BYLG szczytówka Fuji SiC. Wędka średnio-szybka ale bardzo miękka do żyłki 0,12mm. Coś takiego w jednym kawałku chyba się nigdzie nie znajdzie - jedyne co znalazłem to Batson 213cm 2-6g, St.Croix 198cm 1-5g. Skąd kolega jest bo jutro około 8:00 będę na żwirowni ul. Kasprzaka od strony plaży i wędeczka była by do wypróbowania nie tylko ta, jak ktoś chętny zapraszam. Edytowane przez Andre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyślę jeszcze temat tej wędki ,ciekaw jestem jak kij pracuje pod kołowrotkiem 1000-ką z nanofil'em 0,04 przy głowkach 1g-3g i co ważne czy trzyma dobrze okonie ;).

Jeśli jutro będzie go pan testował to czekam na info-relacje ;) .

Mieszkam w Jaśle,jutro świtem jadę za "głowką" więc nie bardzo dam radę stawić się w Rzeszowie.

Pozdrawiam

TomekP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj z kijkiem nad wodą łowiłem w rejonie kładki "Nowe Miasto" i trochę poniżej. Na kołowrotku żyłka 0,15 mm (średnica z mikrometru), główki 2 - 3g z twisterem 36 Manssa latają "piknie". Trochę gorzej z 1g zejście na żyłkę 0,12 mm poprawi zdecydowanie dystans. Czucie i praca wędki ZADOWALAJĄCE, hol spokojny i bez problemowy wędka przepięknie i skutecznie amortyzuje ataki ryb (holowałem brzanę około 30 - 32cm i klenia 25 - 27cm).

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Powiedzmy, że "no name" (made in Korea) i powiedzmy też, że dużo, dużo lepszy od zdecydowanej większości z półek sklepowych. Jakościowo porównywalny z Batsonami RX6 ale zdecydowanie lżejszy i szybszy. Uzbrojenie jak widać solidne: uchwyt Alps ze skeletonem drewnianym, przelotki Alps S-6, szczytowa Fuji SiC, rękojeść korkowa dzielona. Skeleton jest dopasowany idealnie do blanku bez wypełnienia taśmą czy węglowymi pierścieniami takie rozwiązanie dużo lepiej przenosi informację na rękę.

Edytowane przez ZDZISŁAW CZEKAŁA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materiał IM6 blank wyprodukowano w Korei w firmie (nie znam jak nie znam producenta blanków Batsona) która robi lub robiła blanki dla firmy Banax. Do polski została ściągnięta kilka lat temu (przez jednego z importerów) próbna partia dalszego ciągu nie było i chyba nie będzie. Mi się dostał jeden egzemplarz który zawieruszył się na magazynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.