Skocz do zawartości

Pracownia Madler - Zdzisław Czekała


Rekomendowane odpowiedzi

Siksa ...

Kolombo,Sherlock,Malanowski ?

Śmierdzi mi tu trudnymi sprawami...albo dlaczego ja,rozmowy w toku ?

Sam będę przerabiał dżaksona żebym miał na Dunajec a kij wyszedł kapitalnie Gabryś.

Donaszam , że mi się podoba.

Dolek93 ma xt pro przezbrojonego kosa fest, warto kupić takie kijki i przezbroić bo można uzyskać świetne walory użytkowe.

:beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam, bo wydaje mi się, że blank nie był lakierowany w dosłownym znaczeniu tego słowa. Nic więcej. A kij bardzo mi się podoba.

Siksa, kurde nie wiem czy był lakierowane w dosłownym tego słowa znaczeniu. Znowu wyraziłem się nieprecyzyjnie.

Nie wiem czy był lakierowany natryskowo, zanurzeniowo, czy był tylko pochlapany albo obryzgany lakierem, czy może został nałożony na niego lakier przez wcieranie. Aczkolwiek ostatnia opcja wydaje się być najbardziej prawdopodobna.

Ale od razu pisze, że nie wiem czy lakier był wcierany czy co tam z nim było robione , i czy przy pomocy sukna, jedwabiu, bawełny, czy czego. Ba nawet nie wiem czy to lakier czy może żywica jakaś albo jeszcze jakieś inne chemiczne cudo.

Przepraszam kolegów za wprowadzenie w błąd. Ale kij odbierałem bardzo szybko i już nie maiłem czasu dopytywać o sprawy techniczne i to tak szczegółowe.

Gdyby ktoś był zainteresowany bardziej sprawami technicznymi – odsyłam do Zdziska Czekały – jest tu u ans na forum, kontakt bez problemu, a pewnie chętnie udzieli odpowiedzi.

Łukasz, kij mam w bagażniku, dziś wybieram się do MH na zakupy , to jak będziesz chciał, to sam organoleptycznie możesz ocenić co z tym blankiem było robione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Szklak Lamiglas-a wykonany w stylu "old skool". W połowie kwietnia zawitał do mnie wędkarz, któremu zamarzyła się wędka wykonana na szklanym blanku. Wędka miała klimatem nawiązywać do lat 60/70 ubiegłego wieku, padło na blank Lamiglas 8'0" #5 FL 965. Następnie przyszedł czas na ustalenie szczegółów i wybór komponentów. W ostateczności zdecydowaliśmy się użyć uchwyt Forecast A16BP-B w kolorze czarnym z prostą rękojeścią korkową, agatową przelotkę wejściową z okuciem pomalowanym również na czarno, pozostałe przelotki to snake Alps TiCH w kolorze ciemnego tytanu, całość wykończona omotkami w kolorze czerwono-pomarńczowym z czarnymi wykończeniami. Końcowy efekt pracy na zdjęciach poniżej.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczny na pogodę burzową. Podobno kije z tonkinu i pop. zwane szklaki są trendy, ale ja nie zamienił bym moich na szklane, tonkonowe czy bambusowe. Dla mnie to tak jak zamienić super wypasiony telewizor kolorowy na czarnobiały Rubin, albo zamiast załatwiać potrzeby fizjologiczne w cieple na porcelanie odmrażać sobie tyłek w krzakach. ;):D Fakt który trzeba przyznać Z.Czekale to ładne wykonanie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz bardziej stawiał bym na aluminium lub niklowaną blachę

stalową. Art-Ski coś jednak jest w starych wędkach w tej chwili będę realizował projekt renowacji mojej pierwszej muchówki (mam ją do dzisiaj) pewnie nie będę nią łowił ale chcę ją mieć w oryginalnym stanie. Starych wędek grafitowych z sprzed 20 - 30 lat tak jednoznacznie bym nie skreślał po przezbrojeniu na nowy osprzęt wychodzą z nich naprawdę wspaniałe wędziska walorami użytkowymi znacznie przewyższające obecne produkty "made in china", a i nierzadko bardziej renomowanych producentów. Przezbroiłem już tego trochę między innymi stare shimana, silstary, abu, fenwicki, ron thompsony o moich Fibatube i Hardy nie wspominam.

PS świat za oknem jest bardziej kolorowy niż w najlepszym telewizorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art-Ski coś jednak jest w starych wędkach , świat za oknem jest bardziej kolorowy niż w najlepszym telewizorze.

I owszem, dla kolekcjonerów to gratka. Przeszedłem wszystkie etapy począwszy od bambusowych, klejonek tonkinowych, pełnych szklaków potem pustościennych (praktycznie wszystkich renomowanych firm)w końcu kompozytów by doczekać się grafitowych, ceramidów. To kosmos! A śmigać kilka godzin szklakiem, nie dziękuję wolę swoje ceramiczne japończyki. Ręka nie boli, zakwasy nie grożą. Wolę iść z duchem czasu i korzystać z dobrodziejstw cywilizacji. A odnośnie telewizorów to tylko porównanie, bo wolny czas zdecydowanie wolę spędzać w plenerze. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art-ski, co to są ceramidy?

Tak nazywane są kije z minimalną ilością żywicy epoksydowej (jako czynnika łączącego lelmenty blanku). Na 100% elementów składowych 85% lub więcej to maty grafitowe natomiast 15% lub mniej to żywica. Blanki takie są super sprężyste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu, prawdopodobnie po uderzeniu w ostrą krawędź, złamała mi się szczytówka w wędce Hardy, niedawno udało się dorobić złamany element i przezbroić wędkę od nowa przy okazji zmieniając design. Stara rękojeść i uchwyt kołowrotka zostały odnowione, przelotki zamienione na ReCoil-e snake saltwater. Zmienił się też opis wędki i kolorystyka omotek, teraz omotki są ciemno śliwkowe z fioletowymi wykończeniami.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Projekt sumowego spinningu na Wisłę i nie tylko. Komponenty użyte do wykonania wędki - blank Xzoga Takadum Taka-G 90 test obciążenia 16 kg długości 270 cm, przelotki Fuji typu KW Alconite, uchwyt Fuji DPS 18 Gun Smoke, rękojeść dzielona z czarnej pianki EVA do tego srebrne pierścienie, omotki nić Pro Wrap rozmiar "A" i „D” w kolorze czarnym.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnowiłem swoją pierwszą muchówkę, którą kupiłem w 1985 roku. Wędka to Trout Fly Glass Fibre House of Hardy długości 275 cm w klasie 6. Zregenerowałem korek, zmieniłem omotki, dodałem nowy pierścień reszta pozostała stara łącznie z malowaniem blanku. Efekt na zdjęciach. Może w tygodniu przypomnę sobie jak się kiedyś łowiło.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam , miał bym pytanie. Czy można dokupić część szczytową do wędki konger , ewentualnie dobrać górną część blanku najlepiej wklejki . dane wędki to c.w 7g , długość 2,5 m . Dodam że łączenie nie sprawi problemu , w tym modelu górną część wciska się do dolnika.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.