Skocz do zawartości

Pracownia Madler - Zdzisław Czekała


Rekomendowane odpowiedzi

Dziś odebrałem spinning Batsona na pstrągowe wyprawy.

Kij pochodzi z pracowni Zdziska Czekały.

I naprawdę, musze stwierdzić że klasa…

Z racji miejsca zamieszkania – Warszawa –miałem do wyboru kilka pracowni, które mijam po drodze do domu w Rzeszowie.

Z zamiarem budowy kija na pstrągi nosiłem się od jesieni ubiegłego roku. Długo w necie czytałem o rożnych pracowniach, oglądałem rózne wykonania, prace różnych rzemieślników.

Po wizytach w 4 pracowniach wybór padł na Madlera. Ze Zdziskiem znam się już trochę, robiłem już u niego muchówke / z które jestem mega zadowolony –idealnie taka jak chciałem/, ale teraz jako bardziej świadomy posiadacz kiji hand made chciałem sprawdzić co oferują inni. I jednak pozostałem przy Madlerze, pozostałem ponieważ:

Pierwsza pracownia robi już w zasadzie masówki i nie ma terminów dopiero za 3-4 m-ce, do tego czas na dyskusje, porady itd. ze względu na ilość klientów jest dość ograniczony.

Druga robi tylko „we własnym stylu” i jakieś zmiany są raczej nie wskazane bo po stylu klienci od razu rozpoznają rodbuildera. Poza tym zaliczka, komponenty tylko z własnej oferty, brak rabatu.

Trzecia – przegięcie w druga stronę – zaprojektuj kij, wybierz komponenty, najlepiej przywieź je do mnie, ja to poskładam, polakieruje i gotowe. W samej pracowni nie za wiele materiałów do pooglądania, i odczuwany „brak wsparcia” ze strony rodbuldera.

U Zdziska –może to wynikało z dłuższej znajomości i tego że już raz mu zaufałem – kawka, pytanie – „gdzie będziesz łowił?” i klika propozycji. Dodatkowym atutem było to, że Zdzisak zna większość pstrągowych rzeczek na Podkarpaciu i na Lubelszczyźnie –tak wiec mam nadzieje mieć kij nie za długi ani nie za mocny.

Kilka blanków dostałem do sprawdzenia na miejscu, do kilku których nie miał w pracowni adres –gdzie mogę nimi pomachać. Uchwyty i przelotki od kilku dostawców nie tylko Batson i Fuji. Kilka przykładowych rękojeści z korka, pianki a także dwu częściowych. Po ok. 2h wiedziałem już mniej wiecej co chce. Bez narzucania „stylu”, z wyborem optymalnych komponentów, i spełnianiem dziwactw typu –tu prosty stożek, a tu okrągła gałka. Pozostało sprawdzić blanki których nie mailem na miejscu. Przy kolejnej wizycie (ok. 3h) mielismy już gotowy projekt kija.

Wybór padł na pstrągową klasykę:

Blank: IST993F RX7 – 2,55 m – c.w. 7-14g o akcji medium-fast do fast. Taki bardzo przyjemny, nie jest to jakas pała, a czuć ze kij na duzy zapas mocy. Wrażenie znacznie się poprawiło po uzbrojeniu. Blank był fajny, ale uzbrojony kij to poezja.

Przelotki Alps S6 – które są srednio 20% lżejsze od Fuji Alconite BYAG, szczytowa Fuji Sic

Uchwyt Fuji DPS 17 silver –żeby pasował do pierscienia i ozdobnego wykończenia omotek

Korek – naprawdę wysokiej jakości, Zdzisek ma jeszcze ze starych zapasów, i naprawde w tej cenie nie widziałem w żadnej pracowni niczego lepszego. Góra i dół ozdobnie wykończone korkogumą wg mojego „widzimisie”

Nici – Gudebrod, lakier U-40, korek zabezpieczony Cork Seal’em.

Na kiju omotki równiutkie, ładnie i równo polakierowane, długie, płaskie – ja takie lubie, i nie przepadam za malowanie w „bombki”.

Ozdobne tipetsy przy omotkach równiutkie, ładnie spasowane z omotkami, moim zdaniem genialne dobrane do tego koloru blanku, koloru uchwytu kołowrotka, pierscienia i zaczepu przynęty.

Kij bardzo starannie wykończony, az mnie teraz odrzuca od moich firmowych kiji – pomimo ze pochodza z wysokiej półki – cena była niewiele niższa od Batsona czy loomisa –to jednak widac znaczacą róznicę w jakości i starnnosci wykonania i wykończenia.

Teraz czekam tylko na lepsze warunki wodno-pogodowe i napisze test z użytkowania Batsona.

Na sucho bardzo dobrze mi pasuje. Oby pod ryba było jeszcze lepiej :) i podjaranie z okazji jego posiadania nie opadło :D

Na kilku fotkach –efekt mojego zamowienia.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trondak U-40 "chyba" najbardziej popularny wśród rodbuilderów. Jest kilka rodzai dobrych lakierów różniących się szczegółami (szybkością schnięcia, twardością, wnikaniem w nici) próbowałem kilku ale U-40 odpowiada mi najbardziej pod względem pracy i obróbki. Gabriel miło mi, że sprzęcik przypadł do gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zwiększenia apetytu :D kilka fotek mojego nowego projektu. Na razie nie zdradzę co to dokładnie jest poza komponentami i parametrami kijka. I tak 252 cm dwu skład 10-40g. Rękojeść zintegrowana z uchwytem dwudzielna, przelotki Alps SiC w tytanowych ramkach, nici ProWrap ciemno bordowe.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie podzielić, przykleić i zmienić nazwę wątku na Rodbuilding - prezentacje i ocena wędek. Cześć postów przeniosłem i utworzyłem nowe tematy:

http://www.fishing.org.pl/f34/pracownie-rodbuilderskie-2294/

http://www.fishing.org.pl/f34/sandaczowy-spinning-z-pracowni-2289/

http://www.fishing.org.pl/f34/wedka-na-blanku-batson-rx6-sh1141-2-a-2293/

itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... to blank Restaffine ...

:rolleyes:Za dużo Kolega przesiaduje na Jarbait :D co do wędki nie zaprzeczam, nie potwierdzam zanim cokolwiek więcej napiszę chciałbym aby wcześniej kilku Kolegów z Forum przetestowało wędkę. Niestety testy chyba dopiero w maju będą mogły się rozpocząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Troszkę odmienny projekt wędki do "kogutów" blank 220 cm, cw do 35 g, kolor blanku orange (życzenie klienta), wykończenie a'la carbon i popielate omotki.

jest mozliwosc pomalowania blanku na ten kolor?? nigdy nie probowalem malowania blankow....

Edytowane przez Tomasz eS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i narobił mi Gabryś smaka na kij z pracowni Pana Zdzisława Czekały z Rzeszowa. Zadzwoniłem, porozmawiałem. Stanęło na tym, że Pan Zdzisław ściągnie mi blank z pracowni Art-Rod z Poznania. Jest to lamiglas rogue river o ciężarze wyrzutu 4-14 gram, długości 275 cm, mocy 6-10 lb. Kolor blanku ciemno oliwkowy lakierowany o module 37 mln psi. Opis blanku(zaczerpnięto z pracowni Art-Rod):Niezwykle lekka, sprężysta, bardzo wytrzymała, płynnie pracująca wędka, o dużym stopniu uniwersalności pod względem możliwości stosowanych przynęt. Dynamiczna, czuła i precyzyjna. Znakomita do połowu pstrągów, boleni, kleni, jazi, okoni, brzan.zakres żyłek to 0.18-0.25 mm. Made in USA.

Tyle suchych faktów reszta wyjdzie w praniu.

Zdecydowałem sie więc uzbroić kij na tym blanku.Gotowca odebrałem 2 dni temu. Zrobiony bardzo starannie. Podobnie jak kolega Gabryś Pan Zdzisław uzbroił go w przelotki S-6 Alpsa i szczytową fuji sic. Uchwyt fuji silver. Omotki w kolorze blanku, tipet zielony metalic. Korek bardzo dobrej jakości, początek i zakończenie z korkogumy w kolorze blanku. Cały korek zabezpieczony cork sealem. Nie płaciłem za wysyłkę bo Pan Zdzisław podał kij przez znajomego. Summa sumarum mam go taniej o 20% niż z pracowni z Poznania na podobnych komponentach. Zapodaje kilka zdjęć (wykonanych w pracowni). Zapewniam, że w realu wygląda dużo apetyczniej :D.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A tu taki projekt St.Croix 230 cm, 1 pc, 10g. Rękojeść skórzana, uchwyt DPS-17B, przelotki Alps S-6, omotki czarne z czerwonymi tipetsami.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dwie morskie wędki Xzoga Takadum: Taka -G 60 180 cm max. c.w. 230g test obciążenia 10 kg klasyczny spinning z mocnymi komponentami, Taka -G 57 170 cm max. c.w. 500g test obciążenia 20 kg morski cast z mega mocnymi komponentami. Obie wędki uzbrojone w uchwyty Fuji, morskie przelotki Alps SiC, korkowe rękojeści zakończone pianką EVA, czarne omotki zakończone czerwonymi metalikami.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Xzoga Takadum Taka-G60 6'0" (183 cm) sandaczowy super temat pod koguta test obciążenia 6 kg max c.w. 100g, waga wędki 148g. Rękojeść korkowa z "cichym" zakończeniem z pianki EVA, krótki foregrip z pianki EVA, uchwyt Fuji DPS-17B, przelotki Alps S-6, czarna omotka z czerwonym tipetsem. Krótki opis: akcja szybka o dużej mocy, wędka o dużym zakresie c.w. dolna granica (w moim odczuciu) 10g max 100g, bardzo dobre czucie przynęty i duża progresja ugięcia. Z tej serii są dostępne jeszcze (w naszym zainteresowaniu) blanki 6'6" (198 cm) test obciążenia 7 kg max. c.w. 120g, 6'0" (183 cm) test obciążenia 8 kg max. c.w. 100g. Na wszystkich tych trzech blankach można z powodzeniem zbudować kije pod koguty lub casty pod jerki. Cena wędki (w tej konfiguracji) 850,- zł. W wersji z pianką EVA 780,- zł.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Dwie morskie wędki Xzoga Takadum: Taka -G 60 180 cm max. c.w. 230g test obciążenia 10 kg klasyczny spinning z mocnymi komponentami, Taka -G 57 170 cm max. c.w. 500g test obciążenia 20 kg morski cast z mega mocnymi komponentami. Obie wędki uzbrojone w uchwyty Fuji, morskie przelotki Alps SiC, korkowe rękojeści zakończone pianką EVA, czarne omotki zakończone czerwonymi metalikami.

Witam

Jaki koszt kijaszków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.