Jump to content

Indykator, legalny czy nie??


Kaskader

Recommended Posts

To co napisane jest w RAPR pozostawia pole do interpretacji. Nie wolno używać czegoś co w swoim działaniu przypomina kulę wodną. 

Oczywiście kolejny głupio sformułowany przepis, który wygląda jak napisany z pięćdziesiąt lat temu i który niczego nie tłumaczy.

Jeden się przyczepi, inny wzrusza ramionami. 

Natomiast  na przykład w regulaminie Okręgu Krosno jest wyraźnie napisane, że zakazuje się używania jakichkolwiek indykatorów. Tu jest sprawa jasna.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Według mnie w O. Krosno jakiś bardzo dociekliwy może się przyczepić bo dalej jest to jakiś indykator (chociaż ja nie widzę różnicy w działaniu tego przyponu i np. końcówki linki muchowej, której ruch przy braniu jest dobrze widoczny), w W innych okręgach, które mają tylko zapisy Rapr możesz spokojnie łowić.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 months later...
Dnia 28.07.2019 o 22:30, Kazekkaczor napisał:

A jak sprawa się ma z mikroringami? Bo słyszałem że są traktowane jako dodatkowe obciążenie sznura czy też przyponu? Np podobno w okręgu Zamojskim się tego czepiają... 

Moim zdanie microring nie ma żadnego wpływu na wyporność sznura, a ułatwia życie jeżeli często zmienia się tipet (końcowy przypłon ) . Dodam że nawet przy łowienie na suchą  myszkę na haku 18 microrini nie zatapiając przypłonu 0,10 

Edited by kropek26
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy