Skocz do zawartości

Branie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie co do brania.Łowię sobie zwykle na takim stawie co zwykle występuje karaś i próbuje je odłowić.Wiem

że lepiej było by wpuścić więcej drapieżników do stawu ale w pobliżu 30km nie ma u mnie można nazwać to sklepem gdzie

mogę kupić je.Więc je postanowiłem odławiać.Problem jest taki gdy mam branie to spławik się cały zanurza i idzie potem w bok bardzo

lecz gdy ją ciągnę to tak jakby ucieka z haczyka.Macie jakiś sposób aby tego uniknąć oraz dobry sposób na wyłowienie karasi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że odłowienie tych ryb wędką to Syzyfowa praca proponuje http://www.rumpol.pl/f/pl/contact.html tu powinieneś sobie kupić sieć o ile staw jest twoją własnością. Tylko nigdzie tych ryb nie przerzucaj jak są srebrne bo to zaraza ! A jak są złote to ktoś przyjedzie odłowi i ci za to zapłaci.  PZD

 

Na stronie nie ma ale zadzwoń powinni ci pomóc 

Edytowane przez Sasanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ORINOKO Staw nie jest za duży, dokładnych wymiarów jego nie znam ponieważ kolega mnie poprosił żebym mu odłowił ze stawu.Na haczykach to się zabardzo nie znam ale myślę że właśnie to nr 10.Przynęta to jest rosówka.

@Sasanek Też pomyślałem o sieci właśnie ale już kupiłem jakąś na alegro 3dni temu i jeszcze nie doszła.Staw jest kolegi ale poprosił mnie abym mu je wyłowił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilkanaście lat temu w Gniewczynie k.Przeworska były stawy cukrowni tzw.odstojniki wody. W najstarszym było zatrzęsienie karasia srebrzystego, przeważnie 10-15cm, czasami trafiał się złocisty oraz mały karp :o Karaś w minutę to wcale nie był wyczyn - były momenty :P  Używałem wtedy żyłki 0,16 (były glony) i przypon 0,10-0,12 . hak #16 -18 cienki (tzw.druciak) najlepiej czerwony. Przynętą była pinka lub 1-1,5 cm kawałki czerwonego robaka. Nawet po wycholowaniu jednego karasia na ten sam kawałek brały następne. Smużąca rozmoczona zaneta wskazana. Spławik max.1,5 g , antenka ok. 1cm nad wodą. Głębokość zbiornika była ok.1m. W słoneczne dni grunt max.0,6 m , przy wietrze bliżej dna. Jeżeli założysz rosówkę lub całego robaka, to karaś łapie za jego koniec i stad puste zacięcia. Hak #10 jest zdecydowanie za duży. Ostatnio wyjąłem na Niedźwiadku karpia 53cm na hak #14.  Połamania :D:beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.