Skocz do zawartości

Wisłok


Dzienciol

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Wilu napisał:

Z kleniami nie mam problemu. Na smuzaki słabo zbierają według mnie. Cmokają sobie leniwie bez większego zainteresowania. Dużo lepsze efekty mam na lekko schodzace wobki kleniowe typu Salmo Tiny. Co do szczuplego to od kilku tygodni zero brania czy to na gumę, czy to na wobki łamane, czy to obrotowki... Chyba czują zagrożenie i mnie omijają z daleka :P

Smużaki klenie zjadają pięknie na prądach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś na wisloku z racji tego że był dziś trening zawodów seniorów ogólnopolskie chyba czy coś w tym stylu .od kładki na bylwarach po kolorowy most był zakaz łowienia. Więc poszedłem wyżej kładki i to był dobry wybór bo zlowilem 3 okonie pomiędzy 25 a 30 cm oraz 4 sandacze wszystkie ok 40 cm .ale co ciekawe brania były na spadajacej wodzie to mnie troszkę zdziwiło .zdjęć nie mam bo niestety piny do karty zapomniałem i nie mogłem włączyć hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to nie temat, ale jakoś tak nie mogę się powstrzymać... skąd pomysł na zabawy typu "Spławikowe Mistrzostwa Polski Weteranów 55+"? Nie czaję klimatu. Skąd taka specyfika? Mogą używać podczas zawodów broni palnej, granatów czy cuś? Może "Podlodowe Mistrzostwa Świata Pacyfistów 22-" albo "Muchowe Grand Prix Polski Traktorzystek"? Czepiam się?

Edytowane przez Piotr Madura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wina - nie doczytałem - "Weteran" znaczy w słowniku organizatorów "członek PZW po pięćdziesiątym piątym roku życia nie będący czynnym zawodnikiem", a i jeszcze z aktualnymi badaniami lekarskimi. Ciekawe nazewnictwo, nie ma co. 

Żeby nie było, że bezpodstawnie bajdurzę: http://nszzp.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=6452:iv-mistrzostwa-polski-sub-mundurowych-w-wdkarstwie-spawikowym&catid=29:sport

Edytowane przez Piotr Madura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Madura napisał:

Mogą używać podczas zawodów broni palnej, granatów czy cuś? Może "Podlodowe Mistrzostwa Świata Pacyfistów 22-" albo "Muchowe Grand Prix Polski Traktorzystek"? Czepiam się?

Z całym szacunkiem Piotrze, ale uważam, że takie teksty nie są na miejscu. Ci ludzie poświęcili większość swojego życia wędkarstwu, startowali lata w GPx Polski, MP, czy kadrze narodowej. Na te mistrzostwa przyjechali wędkarze z całej Polski i według mnie chwała Im za to, że jeszcze zbierają w sobie siły na takie zawody. Według mnie to to naprawdę duży wyczyn, że w tym wieku potrafią wytrzymać takim upale Tak na marginesie Ci zawodnicy w  wędkarstwie spławikowym mają zdecydowanie większą wiedze niż ja czy Ty, dlatego według mnie powinno się okazać trochę szacunku

Sam uczestniczyłem w organizacji zawodów dla leśników? Co leśnicy czy służby takie jak policja mają wspólnego z "zawodowymi" wędkarzami, którzy w spławiku zjedli zęby?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: słowo "Weteran" mnie nieco zmyliło i dlatego własnie poszedłem dość zabawnym (choć tym razem nietrafnym) tropem wojskowym. Przepraszam za swoją opaczność, taki oto żarcik wywinęła. Koniec końców doszedłem o co chodzi w nazwie, naprostowałem nieco potem (chyba). Zrozumiawszy głupotkę jaką strzeliłem żaden senior wędkarstwa raczej nie powinien czuć się urażony.

Po drugie: nie chodzi o to co mają leśnicy wspólnego z "zawodowymi" wędkarzami, leśnicy z policjantami czy policjanci z "zawodowymi..." (dalsze kombinacje proszę wykonać w razie chęci we własnym zakresie). Dałem wyraz swoim odczuciom - coś mi w tym nie gra. Pójdź tropem pomysłu i zastanów się nad konsekwencjami a moje przeurocze "traktorzystki" pasują jak ulał. Zadaję sobie proste pytanie: jaki jest cel, sprawia mi trudności sensowna odpowiedź. Miło byłoby odpowiedzieć że integracja, tak może zostawmy, chociaż nieszczególnie mi to pasuje, no bo czy formuła tych zawodów czyni je rekreacyjnymi? 

Ale tak nawiasem, to nie ma się co mną przejmować, trochę pozrzędziłem, ja to ogólnie  mam względem zawodów wędkarskich mieszane odczucia pomimo, że samemu zdarza mi się startować tu i ówdzie. Taka delikatna hipokryzja, z uśmiechem na ustach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wracam z dolnego Wisłoka.Pojechałem z nadzieją że coś połowie.Co zastałem...?brak słów  :(. Szybki telefon do PSR w miarę szybko chłopacy  przybyli na miejsce,ma dojechać jeszcze PZW i weterynaria.Setki ryb większości popularnych gatunków poszło się je...ć :eek:.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

cd.:(

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.