Skocz do zawartości

Wisłok


Dzienciol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Wisłok dzisiaj był łaskawy, profesor Klenio 48cm, żarłoczna Mamuśka 70cm i druga Paskowana Mamuśka 30cm, a w nagrodę za wytrwałość Leszczyk za grzbiet:D.

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek byłem w okolicy Zarzecza, woda podniesiona, ale jak najbardziej do łowienia. Złapałem kilka kleni i okoni, wszystkie w miejscach, gdzie przy brzegu była spokojna woda, taki wsteczny nurt. 

 

Edit: a co do wody na miejskim, to najlepiej sprawdzać:

1) http://kamery-rzeszow.pl/kamery/kamera-most-zamkowy - Kamera na most zamkowy, widać kolor i mniej więcej poziom wody

2) http://monitor.pogodynka.pl/#station/hydro/150220010 - stacja dla Wisłoka odcinek miejski, jak popatrzycie dokładnie to widać wahania które wywołuje chyba zapora w Rzeszowie, bo na wyższych stacjach na Wisłoku woda ostatnio systematycznie spadała. 

 

Edytowane przez kicek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjazd rodzinny, więc łowienie w mocno okrojonej czasowo "turystycznej" wersji. Wisłok z mostu :) , wody niewiele ale coś tam płynie.

Chyba ludzie poczuli lato, na Rudawce nie było nawet gdzie zaparkować, ale w drugą stronę spokojnie można pobrodzić i pobawić się lekkim spinem czy muchówką. Kilka okoni i kleników + pięknie widoki górnego Wisłoka i plątające się pod nogami pstrążki co nie ukrywam mnie bardzo cieszy że coś jeszcze żyje w rzece i nie zostało zeżarte.

Za to z zapory w Sieniawie piękny widok na karpie takie z 15+, i klenie pewnie 50-60 cm.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 5/28/2017 at 9:00 PM, wujekpasiak said:

Witam!

Rybki brały na różne woblerki,  a szczupak na boleniowego  się połakomił,  na szczęście obyło się bez obcinki:D.

Pozdrawiam

A to co innego :) Tam gdzie ja lowie okonie strach zalozyc wabika bez stalki. Troche szkoda bo na niektorych odcinkach sa klenie ale zanim sie tego klenia dolowie to szczupak mi wobka/gumke/wirowke obetnie ze trzy razy :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w okolicach Przybówki,Frysztaka,były prowadzone odłowy tarlaków brzany,od osób prowadzących odłowy dowiedziałem się że pozyskali tylko 4 szt,za to świnki jest pod dostatkiem.Zapewniali mnie że ryby po sztucznym tarle wracają do wody.Podobno mają być odstrzały kormorana,według nich zarybiają Wisłok tysiącami brzan a jak sami twierdzą brzany nie widać i za ten stan rzeczy obwiniają kormorany.Poszukują także tarlaków okonia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tysiącami ale bardzo małym narybkiem. Na obwód około 3k. To jest nic a zdecydowana większość jest zjadana w pierwszym tygodniu. Z tego co wiem przyrost brzany to około 8 lat na 1 kg więc efektów nie będzie widać. Dodać do tego że 90% złowionych ryb dostaje w łeb to nie może to wyglądać inaczej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło kładki jest sporo klenia i to całkiem ładnego, okonie. Zdarzył się szczupły.

Ja bym albo z małymi woblerkami i obrotówkami za kleniami pochodził, albo z gumkami za okoniem.

Lub grubszy kaliber i od kładki w stronę zalewu - za czymś większym.

Byłem tam kilka razy ..co rpawda w latach ubiegłych - ale nigdy nie zszedłem o kiju.

Na wiosnę zdaje się bym tam "Łowca Lucio" i też jakiś okoni, kleni połowili.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, kleni trochę się tam pokazuje, okonie są bardzo ładne i trafiają się z opadu sandacze. Na szczupaki też można się tam nastawić ale szczerze nie o tej porze roku, jesień bardziej. Byłem tam ostatnio to okoni kilka się przewinęło, nie trzeba ich szukać daleko, stoją często pod samym brzegiem. Bolenia też tam spotkałem ale to ciężki przeciwnik. Łowiąc z dna często trafiają się małe sumki.  

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.