Skocz do zawartości

Wisłok


Dzienciol

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, Piotr Rabczak napisał:

Zapewne kiedyś mi mina zrzednie jak zobaczę w pyszczku tylko wystającą żyłkę a mucha będzie gdzieś głęboko. Nic nie poradzę że przewrażliwiony jestem na tym punkcie i dla własnej satysfakcji ograniczyłem stosowanie woblerów. Kleń ma to do siebie że czasem tak zassie że ledwo woblera widać, każdy kto spininguje miał z takimi przypadkami do czynienia i nie da się tego uniknąć. Mnie to bolało i dlatego postanowiłem spróbować jakoś inaczej łowić ten gatunek. To jest mój wybór i nikomu niczego nie narzucam i nie potępiam. Ze spinningu też na pewno nie zrezygnuję. 

Doskonale Cię rozumiem. Przestałem łowić na mikro woblery klenie a błystki obrotowe nie schodzę niżej jak nr 2. Zaletą tego jest to że rzadko trafia się kleń poniżej 30 cm i noszę tylko jeden kij do 28 gramów na rzekę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 3 dni jestem wieczorkiem na rybach z feederami poniżej Wisłoka. Jeśli jestem w błędzie to nie ma sensu dalej ciągnąć tego tematu, ale martwi mnie ogromna ilość małych sumów w przedziale 30 - 45 cm. Przeciągu 2 godzin średnio łowiłem po około 30 sztuk. Sumów w takim przedziale było we wcześniejszych latach dużo, ale w tym roku to jest już poprostu plaga, tym bardziej że większość złowionych tych sumów miała pełne pyski i brzuchy (co dało sie wyczuć podczas odhaczania) od drobnych rybek. Może i przesadzam ale te sumy robia straszne spustoszenie w wodzie i wydaje mi się, że taka ilość i żarłoczność tych sumów może odbić niekorzystnie na występowaniu innych gatunków ryb, o które już teraz jest ciężko. Zastanawiam się skąd sie tyle tych ryb wzięło? Czy aż tak sie namnożyły, czy może PZW zarybia tak Wisłok tą rybą, bo nie słychac wśród wędkarzy aby łowili większe sztuki lub chociażby wymiarowe.

 

JEŚLI PORUSZONY WĄTEK NIE NADAJE SIE DO PORUSZENIA TO PROSZĘ ADMINÓW O USUNIECIE POSTU

Edytowane przez biedron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mepps nr2 Black Fury w czerwone kropki

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.07.2017 o 15:04, Piotr Rabczak napisał:

Zapewne kiedyś mi mina zrzednie jak zobaczę w pyszczku tylko wystającą żyłkę a mucha będzie gdzieś głęboko.

Zakładając teoretycznie, że nie mógłbyś  tej muchy wydobyć, to i tak nie zrobiłaby rybie krzywdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam prośbę. Wybieram się jutro bo rodziny do "Budziwoja" i mam zamiar wybrać się powędkować na Wisłok i tutaj moja wielka prośba o zdradzenie jakiejś łownej miejscówki w okolicach Budziwoja Siedlisk ew Boguchwała.

Ew odp proszę na PRIV

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.