Skocz do zawartości

Wisłok


Dzienciol

Rekomendowane odpowiedzi

Od zapory w Rzeszowie w dół i w górę, ogólnie mówiąc kleń jest wszędzie, ale nikt raczej nie sprzeda Ci gotowej miejscówki, gdzie pójdziesz i połowisz kluchy po 40-50cm.

Zawsze było parę sztuk pod mostem lwowskim, jak dziadki nie zeżarły to może jeszcze coś pływa. Dolny Wisłok jest dosyć ciężko dostępny w swojej "dzikiej" części z uwagi na skarpy brzegowe że jak da rady gdzieś zejść i jeszcze coś w wodzie leży to zawsze warto rzucić wobka czy blaszkę ;). Przeważnie pod każdym mostem jest delikatny przelew, tam możesz próbować.

Klenie są też na górnym Wisłoku (powyżej i poniżej zapory w Sieniawie) to nawet całkiem spore, ale trzeba szukać miejsca jak wszędzie, no i to górska woda Krosna. Tak samo jest w okolicach Strzyżowa, Żarnowej, itd.

Ostatnio na innej rzece widziałem stada kleni takich średniaczków 30-40cm liczące po kilkanaście sztuk. Na odcinku ok 2 km były w 4-5 miejscach, stojące przeważnie centralnie w nurcie gdzie była jakaś rynienka z 50-60cm wody (woda ogólnie bardzo niska), lum jakiś głęboczek, i nawet fajnie reagowały na przynętę, moja rada to szukać, szukać, szukać......inaczej nie połowisz.

 

Połamania

 

A na zachętę taki klenik z górskiej rzeczki  :)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez rally
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wisłokiem w Nowej Wsi płyną padłe ryby. Dzwonię: WIOŚ : ma w dupie

PZW: zastanowi się co ma robić 

A nowy oddział wodny ,,nie pamiętam dokładnej nazwy ,, do którego dostałem nr od wioś: zwala na wioś  że ma sprzęt do pobierania próbek i tak dalej i tak dalej ......:mad: 

Nad Wisłokiem byłem o 12 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że Jasionka nie ucierpiała ... Oby... Podejżewam niski stan wody dwa dni temu i troszkę syfku z mleczarni.

Swoją drogą może to dobrze że puścili wodę ,może troszkę się natleni....

Woda jak do tej pory rosła w nocy, w dzień zawsze opadała ,myślicie że moje telefony spowodowały nagły wzrost poziomu ? mogłem jeszcze na policję zadzwonić...,. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, krystian91 napisał:

koledzy gdzie się wybrać za kleniami na Wisłoku???

Chyba klenikami kolego:lol: może odcinek górski w Rudawce i wyżej, generalnie moim zdaniem zeżarte co większe  kluchy... ogólnie woda od zalewu w górę i w dół od Trzebowniska dzika ale zarośnięte brzegi i jedynie wodą jak masz portki po "cyce":) próbuj bo może się mylę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko coś  tu dziwnego zauważyłem  ostatnimi laty te podtrucia ryb również  miały  miejsce dzień  góra  dwa po intensywniejszych opadach deszczu, to raczej nie przyducha ani mleczarnia ryby płynęły  zawsze już  dużo  wyżej  tego kanału. Nie wiem pewnie się  myle ale może  ktoś  jakiegoś  syfu sie pozbywa razem z deszczowką a kanałów  burzowych przed zapora nie brakuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Matew napisał:

Tylko coś  tu dziwnego zauważyłem  ostatnimi laty te podtrucia ryb również  miały  miejsce dzień  góra  dwa po intensywniejszych opadach deszczu, to raczej nie przyducha ani mleczarnia ryby płynęły  zawsze już  dużo  wyżej  tego kanału. Nie wiem pewnie się  myle ale może  ktoś  jakiegoś  syfu sie pozbywa razem z deszczowką a kanałów  burzowych przed zapora nie brakuje

Coś w tym może być...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Tom90 napisał:

I opłać tu kartę wędkarską co chwilę jakieś padnięte ryby płynął Wisłokiem jeszcze parę takich lat i ryb wcale nie będzie.

 

Ale działacze będą, z odznaczeniami, zasłużeni, a jakże!

 

Po co komu ryby? No chyba, że karpie - tuczniki. Że śnięte, zatrute? Że chore? Wrzodzienica? Panie, usmażysz i nic nie czuć.

 

Ci sami, którzy od lat stoją z założonymi rękoma i patrzą na to, co się dzieje. Ci sami jeszcze kilka lat temu z tekstem "zajmiemy się tym". Teraz już nawet bez tekstu. Bezczelność przebiera wszelką miarę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaobserwowałem śnięte ryby wczoraj - głównie kiełbie, brzanę, świnkę i (chyba) klenia - żadnej uklejki ani typowego drapieżnika - tak więc padały ryby żerujące/pływające przy dnie a nie w toni.

Trzeba dzwonić do:

Zarząd Zlewni w Krośnie

ul. Bieszczadzka 5

38-400 Krosno

tel.: +48 609 170 688

e-mail: [email protected] 

W rejestrze P*W jest numer tel. do Inspektoratu Ochrony Środowiska - ale pani "odesłała" mnie pod powyższy adres -  dzwoniłem do nierobów 2 razy - telefon był ciągle zajęty - może komuś innemu się uda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sytuacja powtarza się od paru lat zaraz po większych deszczach około czerwca lipca, moim zdaniem to deszcz spłukuje chemie z pól uprawnych, ale to moja teoria, dzwonienie gdziekolwiek nic nie da, jedynym wyjściem jest po intensywnych deszczach zbieranie próbek wody i badanie ich w sanepidzie na własną rękę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat nagłośniony, zapewne dzięki Waszym staraniom ktoś w końcu ruszył temat (może faktycznie warto za każdym razem informować w pierwszym rzędzie media?)

http://www.nowiny24.pl/strefa-agro/wiadomosci/g/wedkarze-zaalarmowali-nas-o-snietych-rybach-w-wisloku-w-lukawcu-w-gminie-trzebownisko-zdjecia,13255772,29593088/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwidoczniej nie jest to przypadek, że od kilku lat sytuacja się powtarza. My możemy tylko gdybać kto, jak, dlaczego. Skoro sytuacja jest cykliczna to pewne służby powinny się tym zająć, szkoda tylko że instytucje odpowiedzialne za stan naszych wód szybko umażają sprawy związane z zatruciem czy też rzeki czy masowowym zdychaniem ryb w kilku zbiornikach w naszym okręgu. Najwidoczniej ktoś ma bardzo szerokie plecy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.