Skocz do zawartości

Wisłok


Dzienciol

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem wczoraj około 4 godzin w okolicach przepompowni. Brania bardzo słabe, na dwa feedery złowiłem 1 certę (jeszcze z wysypką ale już raczej po tarle). Wędkarz łowiący obok złowił kilka płotek, okonia i również certę (nawet bez wysypki).

Dzisiaj wybrałem się na wycieczkę do Trzcinicy (w celach edukacyjnych, zobaczyć żołdaków z Legionu XIIII GMV :D) - na południe od Rzeszowa mocna, trwająca ponad godzinę ulewa. Wisłok w Strzyżowie brudny, Ropa i Wisłoka na wysokości Jasła też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj raniutko wybrałem się z muchówką nad Wisłok. Łowienie z brzegu to nie najlepszy pomysł w wysokich trawach, ale połowiłem jak nigdy. Złowiłem z 8 kleni, dużo brań nie zaciętych (luźna linka) i zerwane 2 klenie a raczej kleniory. Woda delikatnie brudna, ale stan oki. Na spina brania mizerne a co połapali Panowie z PZW na łódce i z agregatem to nie wiem. Mogę natomiast stwierdzić 4 fakty:

1. Muchówką można dobrze połowić na Wisłoku.

2. Z haków bezzadziorowych rybki nie spadają.

3. @kroku robi łowne piankowce.

4. Wędkarstwo muchowe jest bardzo fajne:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwarcie elektrowni w Rzeszowie. Końcówka filmu zawiera wypowiedź profesora na temat ichtiofauny w Wisłoku ;]

Troć, jesiotr?:D Jakoś w to nie wierze.. W ogóle jaki jest sens zarybiania taką rybą jak znikają takie gatunki jak szczupak a panowie dalej częstują prądem co tylko nie da dyla. Przecież jak ktoś złowi takiego jesiotra to nawet nie będzie wiedział jak go przyrządzić:D

Co do tej przepławki mam znajomego który mieszka na NM w bloku zaraz obok tej elektrowni, twierdzi że pracownicy co chwila "coś" wynoszą w siatach do aut, mam nadzieję że nie podbierają ryb bo tam mogą przebierać jak chcą poprzez chwilowe spuszczenie wody a jak widać na filmie część przepławki jest pod ziemią i niewidoczna dla oczu zwykłych śmiertelników.. Oby to była nieprawda

PS. @ dzienciol z kim będę chodził smużyć jak Ty tak się muchówką podjarałes:(

Edytowane przez ryba7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zobaczyć jaka woda na Wisłoku w okolicach Łańcuta, zabrałem więc wędkę i w drogę.

Można już łowić, woda dużo mniejsza i czystsza niż w niedziele. Obławiałem przeciwległy brzeg, aż nagle poczułem potężne uderzenie. Zaciąłem. Drapieżnik rzucał się niemiłosiernie, walił ogonem o wodę robiąc przy tym dużo huku (sądzę, że byłaby to największa złowiona przeze mnie ryba w życiu). Nie jestem w stanie powiedzieć czy to szczupak czy boleń, bo wszystko działo się bardzo szybko. Walka trwała kilka sekund, po czym luz i cisza :eek: .... którą zakłóciły dwa "wypowiedziane" słowa :)

Zniesmaczony wróciłem do domu :( Trudno, może następnym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepławka sama to wywalenie kosy w błoto i tak cały narybek zginie w turbinie.

Boże, widzisz i nie grzmisz? A na Solinie czy innych zbiornikach zaporowych to narybek też ginie w turbinie? Ludzie, nie wypisujcie takich bzdur bo nie idzie tego czytać. Po to jest przepławka aby ryby mogły sobie migrować w różnych kierunkach w rzece. Narybek i tak ginie zjadany przez kormorany i inne istoty żywiące się takim pokarmem, więc Matka Natura tak to ustawiła aby tego narybku wykluwały się setki tysięcy co pozwoli na przetrwanie choćby kilkunastu lub kilkudziesięciu sztuk z jednego tarła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to dziwne że nic nie brało...

W Rzeszowie klenie brały aż miło, ja zanotowałem okonia i 3 klenie, a kolega który był ze mną okonia i 5 kleni. Największy ok 40 cm, a reszta ok 30cm, okonie troche mniejsze. Wędkowaliśmy ok 3 godzin:)

W Zarzeczu za to nic kompletnie (od 18-20) :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.