Skocz do zawartości

Wisłok


Dzienciol

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj znowu wyskoczyłem na kilka godzin z gruntówkami na Wisłok.Brań bardzo dużo ,najpierw pod wieczór ,tradycyjnie drobnica ,kilkanaście płoci,krąpi,2 małe leszczaki.Większe rybki zaczęły współprace dopiero ok.22.oo ,wpadło 8 leszczy ,1 certa,2 karasie i kilka wypasionych krąpi.Jako przynęta oczywiście rosówka ale brania były również na kukurydzę.Nocka cieplutka i o dziwo ,komary nawet nie dają się we znaki jak to było w ubiegłych latach.Pokusiłem się nawet na odrobinę luksusu i wytargałem z samochodu łóżko,jedna gruntówka z dzwoneczkiem z prawe strony ,z drugiej strony feeder ze świetlikiem na szczytówce,oparcie ustawione w pozycji półleżącej ...eeech to się nazywa odpoczynek,żyć nie umierać:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy. Potwierdzam, że woda w przepławce nie płynie. Ławice ryb uwięzionych mota się w ciepłej zupie. Na dowód zdjęcia, które dziś wykonałem po 19 -tej. Wydaje mi się, że to podpada pod paragrafy. Zadam sobie trud i je znajdę. Chyba nie po to wydano kilka milionów unijnych euro, żeby się pochwalić na rozruch i osuszyć. Mogli nie budować wcale, bo jak to ma tak wyglądać... I jak to się ma do napisu-ostrzeżenia na pierwszym zdjęciu? Nie omieszkam również powiadomić odpowiednich osób, instytucji i służb.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tośmy chyba gadali. Ja byłem na rowerze :)

Z pewnością pozwolenie wodnoprawne dotyczące tego obiektu mówi o zachowaniu minimalnego przepływu w przepławce. Dzisiaj przelewy były zupełnie zamknięte, przepławka sucha a cała woda szła produkowała prąd.

Edytowane przez LuJu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie,zabieram mało głosu na forum,ale jak może być dobrze z tą przepławką jak na zalewie jest taki syf,kartę wędkarską mam od 85 roku,po niektórych miejscach gdzie się kiedyś wędkowało,jest tylko muł i tyle,nic więcej nie robią.FUCK THE SYSTEM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, sprawa wyjaśniona, ale zdążyłem już powiadomić wszystkie służby, media itp :D

Tak ma właśnie być . Z informacji, które otrzymałem od Pana dr hab. inż. Wiesława Wiśniewolskiego prof. nadzwyczajnego Instytutu Rybactwa Śródlądowego im. Stanisława Sakowicza -Zakładu Rybactwa Rzecznego w Żabieńcu, który będzie prowadził tutaj badania, taka sytuacja wynika z konieczności wprowadzenia korekt, aby uzyskać zaplanowany poziom wody w przepławce. Pełną parą przepławka rusza pod koniec sierpnia. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko dlatego, cała rzeka będzie wyglądała podobnie. Wczoraj byliśmy rano nad Wisłokiem w Besku, woda była mała, choć trącona, ale około 9:00 puścili wodę na zaporze w Sieniawie i momentalnie szła już duża, koloru kakao. Pojechaliśmy wyżej mostu w Pastwiskach, ale tam to samo, brudna woda spływała z gór po nocnych burzach. W efekcie tylko trochę drobiazgu, w tym okoń na smużącego robala :rolleyes:, Marcin wyjął przyzwoitego klenia.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał być San jednak wylądowaliśmy na Wisłoku. Była świnka na 39,5, jazik lekko ponad 30, podobny klenik pojedyncze okonie i malutkie bolki. No i pierwszy raz miałem brzaniurkę. Wypięła się po wyskoku nad wodę. na oko 45-50 cm. No i mniej przyjemna sprawa zepsuł się mój wędkarski obiektyw :(

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie.

Czy na wysokości Rymanowa można łowić z wykupionym pozwoleniem na wody nizinne i krainę pstrąga i lipienia? I na co mogę liczyć. Tam jest dopływ Wisłoka - Tabor, więc tutaj pytam.

Edytowane przez yasiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeszów.

EDIT:

Bliko Rymanowa (kilka kilometrów) na google map zauważyłem spory zalew - Jezioro Sieniawskie i kilka trochę mniejszych zbiorników bliżej Rymanowa. Można tam łowić? Trzeba coś opłacić?

A jeśli ktoś zna tamte wody zaprawszam na pw.

Edytowane przez yasiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie.

Czy na wysokości Rymanowa można łowić z wykupionym pozwoleniem na wody nizinne i krainę pstrąga i lipienia? I na co mogę liczyć. Tam jest dopływ Wisłoka - Tabor, więc tutaj pytam.

Użyj opcji szukaj na forum jest wiele pożytecznych informacji...

http://www.fishing.org.pl/f10/tabor-1138/

Jeśli chodzi o zezwolenie to wydaje mi się że na tej rzeczce można łowić w ramach porozumienia mając składkę rzeszowską lub krośnieńską. Mogę się mylić bo sam już się gubię w tych porozumieniach. dodam że górny odc. rzeki to woda górska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.