Skocz do zawartości

Wisłok


Dzienciol

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie myśle nad wpisem na stronie PZW i przecież jak zepchną tą wyspę w dół rzeki to się zrobi strumyk o głębokości kaczej kostki. Już od kilku dni mamy suszę w Wisłoku poniżej zapory, tak że jak przesuną taką ilość materiału... no tak tylko gdzie to się ma zmieścić w korycie rzeki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę rano o mało co a bym „dzwona” zaliczył przejeżdżając przez zaporę –zaskoczył mnie widok – uwieczniony kilka minut późnij na poniższych zdjęciach.

Tak sytuacja wyglądała około 8.30 rano. A ma ktoś zdjęcia na czym się skończyło?

Bo przejeżdżając koło 15 widziałem ze spychacz dalej tam pracował – mknął w stronę kładki ze porą górką żwiru przed sobą.

Już wiem dlaczego prądem ryby z pod zapory wybierali.

Czy ktoś wie co oni tam kombinują?

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem zabawny tekst :rolleyes: Swoją drogą pamiętam jak swego czasu pewien autorytet wypowiadał się na temat odmulania pewnej rzeki (to była inna rzeka, a nawet inne RZGW). Z tego co pamiętam, podkreślał, że takich rzeczy nie powinno się robić jesienią... Z drugiej strony teraz poziom wody jest najniższy.

Edytowane przez LuJu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieram się z feederem posiedzieć wieczorem w najbliższy piątek. Odcinek Dąbrówki - Wola Dalsza. Czarno to widzę, ale i tak chyba się przejadę spróbować szczęścia. Woda mała, nie wiem, czy to ma sens pod względem wędkarskim, ale nad wodą z wędką posiedzieć zawsze przyjemnie (bezcenne) ...! :-). Nie wiem też, jak wygląda ten odcinek po wodzie zanieczyszczonej czymś podobno ze Śrub, o czym było wyżej (chyba str 204, 205 ..). Łowił ktoś tam ostatnio? Jak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długiej przerwie odwiedziłem wraz z @Dzienciołem Wisłok. Mieliśmy jechać na grzyby ale tak się sprawy potoczyły, że od 13 bagrowaliśmy rzekę. Do 17 złowiliśmy ok 100 okoni. Wszystkie siedziały praktycznie w jednym małym dołku. Poza tym po raz pierwszy raz łowiłem na woblerki @Dziencioła. Na wygrzebany z jego pudełka prototypowy tajny wobek, złowiłem ładnego 47cm klenia. Oczywiście wobler zmienił właściciela, bo mimo że jest niewielki, leci daleko i świetnie trzyma się nurtu:)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na Wisłok zostało wpuszczone około 900 kg karpia na zalewie . osobiście pisałem już o tym podszedł on na b oguchwałe na tkz.kąty po tygodniu od zarybienia

na zawodach na żwirowni zwięczyca (gdzie było wpuszczone ok. 300 kg karpia) koledzy łapali = 14 = 1 wymiarowy :10=wymiarowy .była z samego rana kontrola na zbiorniku z ssryb ale to jednak za mało każdy na zawodach przestrrszegał rapr ale podejżewam że niestety wiele z tych ryb z zarybień już jest w "słoikach"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci co najbardziej narzekają czyli miłośnicy rybiego mięsa napewno są w niebo wzięci. Przecież wspaniały PZW Rzeszów zamiast kilkugramowego narybku jazia, płoci czy szczupaka wpuścił kilowe karpiki. Żeby przynajmniej zarybili sazanem to jeszcze jakoś to bym zrozumiał ale na stówe wpiscili lustrzenie.

Tak wspaniale prosperujący ośrodek zarybieniowy w Dorzechowie sprzedaje większość narybku dla innych okręgów zamiast zadbać o własny. U nas to co nawyżej odłowić tarlaki potrafią, rok po roku w tych samych miejscach. Ośrodek przecież nie jest instytucją która ma generować dochód a jedynie pokrywać koszta. Myśle ze gdyby mądrze tym zarządzać nasze wody były by pełne ryb a przynajmniej narybku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.