Jump to content

Wisłok

Dzienciol

Recommended Posts

1 hour ago, Wlerhv said:

jest szansa na brzany na Wisłoku ? nigdy nie łowiłem więc się pytam 

Gdzieś tam są, ale szału nie ma.

Odcinek odcinkowi nie równy więc zależy czy dobrze trafisz..

5 godzin temu, Wlerhv napisał:

jest szansa na brzany na Wisłoku ? nigdy nie łowiłem więc się pytam 

Wczoraj miałem mała ok 40cm na dolnym odcinku Wisłoka więc szanse na pewno są. 

Doszło do poważnego zatrucia rzeki Lubatówki i Wisłoka, więcej informacji można znaleźć na FB PZW Krosno. Wodą płynie piana, ma dziwny kolor. Tekst że wspomnianego profilu FB:

"Sytuacja , na Wisłoku poniżej ujścia Lubatówki jest krytyczna.

Umierają wielkie brzany, świnki, pstrągi, klenie, a nawet bóbr. Ryby schodzą w dół rzeki szukając czystej wody".

Zdjęcie - FB PZW Krosno 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

To kolejna tragedia z ostatniego czasu na wodach PZW Krosno  . Ostatnio został zatruty potok Czernisławka  na Sieniawie , rzeka Tabor , Lubatówka i teraz Wisłok . Na Czernisławce wytruto raki , węgorze, płocie i klenie . Znowuż na Taborze padły prawie wszystkie pstrągi , na lubatówce klenie , jelce i mniejsze ryby , a na Wisłoku brzany, świnki , klenie i masa mniejszych ryb . Dwóch ostatnich tragedii można było unikną , zwłaszcza że ci ludzie są  szkoleni do takich rzeczy. Jednemu słowem masakra  

Edited by kropek26

Bardzo to smutne, na Wisłoku łowię w większości.

Mam nadzieję że im niżej rzeki to jakoś to stężenie toksyn w wodzie spada? Niejako miesza się z nieskażoną jeszcze wodą?

Sorki bo może nie zrozumiałem, czy mamy skażenie rzeki? Po jakimś pożarze? Czy to 'przyducha'?

Edited by DziubnieLubNie

1 godzinę temu, krystian91 napisał:

No kur... ma... Wisłok się kończy...

I to wszystko przez nas ,,ludzi,,

Wisłok się nie skończy pełno narybku widzę codziennie teraz jak prowadzę wobka to aż się miejscami gotuje tak uciekają :)

To samo jest od przedwczoraj popołudniu na Wisłoku poniżej ujścia Lubatówki. W czwartek wieczorem na Wisłoki ryby walczyły o przeżycie w "wodzie" spływającej z Lubatówki. Widzieliśmy wielkie klenie, świnki, bolenie, brzany...Jeszcze wtedy narybek dawał rady. Nawet bóbr zaczął zdychać, nie potrafił wyjść na brzeg...Wczoraj rano już wszystko było martwe...Nad Wisłokiem nie latają żadne owady.

Witam!

Dzisiejszy Profesor i jego Asystent...

Generalnie dużo Kleni powyżej 30 cm, co cieszy.

Mam nadzieję że te toksyny jakoś się z ta wodą rozrzedzą, bo mega szkoda by była. Taki Kleń musi rosnąć 15 lat.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

pozdrawiam

Widzę że tam w Krośnie burza ładna oczywiście bardzo dobrze niech tam leje deszczem. Podoba mi się że tyle ludzi się w tą akcję tak angażuje.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edited by TOmaSZ