Skocz do zawartości

Wisłok


Dzienciol

Rekomendowane odpowiedzi

Doszło do poważnego zatrucia rzeki Lubatówki i Wisłoka, więcej informacji można znaleźć na FB PZW Krosno. Wodą płynie piana, ma dziwny kolor. Tekst że wspomnianego profilu FB:

 

"Sytuacja , na Wisłoku poniżej ujścia Lubatówki jest krytyczna.

Umierają wielkie brzany, świnki, pstrągi, klenie, a nawet bóbr. Ryby schodzą w dół rzeki szukając czystej wody".

 

Zdjęcie - FB PZW Krosno 

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrajnie nieodpowiedzialni ludzie .......... ta głupota jest porażająca........a później zdziwienie i oburzenie, że środowisko sie degraduje, a jak ma sie nie degradować skoro mamy tabuny nieodpowiedzialnych i bezkrytycznych imbecyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kolejna tragedia z ostatniego czasu na wodach PZW Krosno  . Ostatnio został zatruty potok Czernisławka  na Sieniawie , rzeka Tabor , Lubatówka i teraz Wisłok . Na Czernisławce wytruto raki , węgorze, płocie i klenie . Znowuż na Taborze padły prawie wszystkie pstrągi , na lubatówce klenie , jelce i mniejsze ryby , a na Wisłoku brzany, świnki , klenie i masa mniejszych ryb . Dwóch ostatnich tragedii można było unikną , zwłaszcza że ci ludzie są  szkoleni do takich rzeczy. Jednemu słowem masakra  

Edytowane przez kropek26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo to smutne, na Wisłoku łowię w większości.

Mam nadzieję że im niżej rzeki to jakoś to stężenie toksyn w wodzie spada? Niejako miesza się z nieskażoną jeszcze wodą?

 

Sorki bo może nie zrozumiałem, czy mamy skażenie rzeki? Po jakimś pożarze? Czy to 'przyducha'?

Edytowane przez DziubnieLubNie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, krystian91 napisał:

No kur... ma... Wisłok się kończy...

I to wszystko przez nas ,,ludzi,,


Wisłok się nie skończy pełno narybku widzę codziennie teraz jak prowadzę wobka to aż się miejscami gotuje tak uciekają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo jest od przedwczoraj popołudniu na Wisłoku poniżej ujścia Lubatówki. W czwartek wieczorem na Wisłoki ryby walczyły o przeżycie w "wodzie" spływającej z Lubatówki. Widzieliśmy wielkie klenie, świnki, bolenie, brzany...Jeszcze wtedy narybek dawał rady. Nawet bóbr zaczął zdychać, nie potrafił wyjść na brzeg...Wczoraj rano już wszystko było martwe...Nad Wisłokiem nie latają żadne owady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dzisiejszy Profesor i jego Asystent...

Generalnie dużo Kleni powyżej 30 cm, co cieszy.

Mam nadzieję że te toksyny jakoś się z ta wodą rozrzedzą, bo mega szkoda by była. Taki Kleń musi rosnąć 15 lat.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Haratacz napisał:

A Wisłok jak? Macie jakieś relacje z miejsca?

Do Odkrzykonia ponoć woda całkowicie martwa. Sam nie byłem, nie widziałem, to info od kolegów. W Odrzykoniu została utworzona przez straż pożarną zapora. Poniżej woda była dodatkowo natleniania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że tam w Krośnie burza ładna oczywiście bardzo dobrze niech tam leje deszczem. Podoba mi się że tyle ludzi się w tą akcję tak angażuje.

 

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez TOmaSZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Krośnie i okolicy polało, przepływ na Wisłoku wzrósł z 1,1 do 2,7 m3/s. Rozcieńczyło to truciznę, a jednocześnie przyspieszyło jej spływ. Czoło trującej fali mija teraz Frysztak.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.