Skocz do zawartości

Kij pod sandacza


NUNEK

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
Dnia 27.08.2019 o 20:56, piter napisał:

mikado kamisori  229cm 22g...fajna budżetowa kosa

 

Zastanawiam się nad zakupem tego kijka, ciekawi mnie jak zachowuje się przy 5g głowce i np 3" kopycie, czy nie będzie dla tej wędki za mało do komfortowego łowienia, nie znam kompletnie wędek mikado a powiem szczerze że ten kamisori za te pieniądze fajnie się prezentuje uchwyt i przelotki fuji to już coś.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Flesh Zander 229/22 i według mnie te 5g to takie minimum dla tej wędki. Ty pewnie będziesz łowił po okolicznych  bajorkach,  także nie wiem czy to nie będzie  za ciężko, chyba że 5g ale większe gumy. Ja łowie  w pobliskim Sanie i stosuje trochę większe gramatury ,ale bardzo fajnie się  nią łowi. Niektórzy piszą że można tym kijem łowić główkami 30g plus guma , ale według mnie 22g plus guma to max przy agresywnym prowadzeniu przynęty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Zbigniew napisał:

Posiadam Flesh Zander 229/22 i według mnie te 5g to takie minimum dla tej wędki. Ty pewnie będziesz łowił po okolicznych  bajorkach,  także nie wiem czy to nie będzie  za ciężko, chyba że 5g ale większe gumy.

 

Dokładnie brakuje mi kijka na nasze okoliczne "Ożanny" z łódki,  ciężej mam czym łowić,  zastanawiam się jeszcze nad Microflexem 2,1 do 15g, miałem chwile dłuższego 2,30 i to chyba całkiem nie głupia opcja na nasze kacze dołki, może nie jest to typowa sandaczówka ale przy gabarytach ryb jakie tu pływają nie ma to większego znaczenia, wszytko da się tym wyjąć. To mikado kamisori jest fajne ze względu na cenę i komponenty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Napisze tak ; Dziekuje koledze piter z podpowiedz ;

Zamowilem Kamisore 229 CM do 22g bylem juz z tym kijem kilka raz na Sekwanie i powiem ze sie sprawdzil dobry szybki i czuly kij z zapaszm mocy,

W dniu wczorajszym skutecznie lowik okonie w przedziale 25 cm do 30cm. Z dalekiej odleglosci tak okolo 60 m.sandacze nie chcialy wspolpracowac ale okonie sie odwdzieczyly w 1;5godz 11szt.

Na pewno sa lepsz kije sandaczowe ale ten z ta cene godny polecenia.

Pozdrawiam i jeszcz raz dzieki PITER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam. Jeśli można to zaproponował bym coś może mniej znanego ale o doskonałych parametrach. 

Stajnia LURELEADER , kijki z serii DREAMAREA to budżetowe rozwiązanie przy zachowaniu bardzo wysokiej jakości wędki. Włókno toray, przelotki i komponenty Fuji. 

Wędki są niesamowicie czułe, mocne, lekkie i estetycznie poskładane. Świetnie się ładują już w dolnej granicy wagowej, natomiast można śmiało rzucać prztynętami sporo cięższymi od deklarowanych. Mam wersję do 14g i rzucam bez stresu 25gramowymi przynętami. 

Jak by ktoś chciał więcej info to zapraszam. Producent ma kilkja innych modeli idealnie nadających się do połowu sandacza. 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.