Skocz do zawartości

Plecionki Varivas


krs

Rekomendowane odpowiedzi

Zamówiłem na ebauy plecionkę  Avani Sea Bass Premium PE o parametrach #0.8, 14.5lb, 150m. Całkowity koszt z przesyłką z JP to 110zł, jeszcze do zaakceptowania ;) Zakup z gatunku sprawdzenia czegoś nowego z czysto wędkarskiej ciekawości :D Myślę że posłuży do lżejszego łowienia szczupaczków i jeżeli jeszcze takowe u nas pływają - sandaczyków. Będzie się uzupełniać z PP 8lb. Cudów po tym Varivasie się nie spodziewam, miałem okazję używać chwilę 8 splotową Max Power PE, zastrzeżeń nie miałem ale jakiegoś specjalnego szału na mnie nie zrobiła.

Linka jest jeszcze w drodze, do maja pewnie dotrze i wtedy będę mógł ją dokładniej sprawdzić nad wodą. Moje doświadczenia z japońskimi plecionkami nie są duże, Avani Sea Bass Premium będę próbował porównać do świetnej moim zdaniem Xzogi Taka PE.

Jak zwykle pytam o opinie posiadaczy produktu o i opinie i spostrzeżenia. Jeżeli mógłby ktoś porównać wizualnie Varivasa #0.8 do przykładowo PP 8lb to byłoby miło. Wszelkie opinie mile widziane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mógłby ktoś porównać wizualnie Varivasa #0.8 do przykładowo PP 8lb to byłoby miło. Wszelkie opinie mile widziane :)

Varivas, Sunline to, moim zdaniem 2 najlepsze pecionki. Miałem i Varivas, i Sunline, ale teraz lowie ma Sunline Small Game 0.3.

Myślie że PP jest grubszy od #0.8 Var.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Plecionka dotarła przed sezonem, wysłana dopiero 26 kwietnia z JP ale dzisiaj jest u mnie, 3-4 dni to naprawdę niezły wynik :eek:

Plecioneczka dokładnie tak jak lubię, chropowata z wyczuwalnym splotem, wydaje mi się że jest dość podobna do Jaxona NLC 0,10 "grubościowo" i "dotykowo". Na razie jest okrągła, zobaczymy jak się dalej będzie sprawować w trakcie sezonu. Mogłem brać spokojnie rozmiar #1.0, ta jest dość cienka ale myślę ze się sprawdzi, do lżejszego łowienia zębatych i przynęt na główkach ~5-10g.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mogę co nieco napisać na temat tej plecionki. Nie do końca trafiłem z "rozmiarem". Do połowu szczupaka czy sandacza na lekko trochę za słaba. Te 14.5 lb z opakowania z deko chyba nietrafione ;) Dość fajna plecionka ale do połowu mniejszych ryb typu kleń, okoń. Nie płacząca się specjalnie, największy plus to bardzo duże odległości rzutowe, używałem jej z przynętami 5-15g, odstrzałów nie zaobserwowałem, za to dwukrotnie strzeliła przy zacięciu ryby przez co jej podziękowałem :( Jeżeli planujecie zakup tego Varivasa z przeznaczeniem na sandacza to moim zdaniem należało by wybrać rozmiar minimum #1.2 - #1.5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Japońskie oznaczenie PE niema wiele wspólnego z oznaczeniami średnicy, w załączeniu tabelka, przelicznik z PE na lb, choć ja bym do końca i tak temu nie wierzył ;) Porównując tego Varivasa #0.8 myslę ze będzie zbliżony "wytrzymałościowo" do PP 8lb, bo średnicę ciężko zmierzyć szczególnie przy tasiemkowatej PP. Miałem techrona 0,04, i być może 0,10 będzie podobny do Varivasa, obie są w miarę okrągłe, ale nie miałem tego rozmiaru techrona w łapie to pewności nie mam.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Zakupiłem szpulkę Varivasa tym razem rozmiar oczko wyżej #1.0. Linka zastąpi Power Pro 8lb która to z kolei zastąpiła mi Varivasa #0.8 ;) Swoją droga importowana PP 8lb to kawał porządnej linki, ale nie o tym jest temat. Różnica do #0.8 niewielka, na oko #1.0 jest równie cienka, tak mi się wydaje bo nie mam już #0.8 ;) Będzie służyła do lżejszego łowienia wszelakich rybek od okonia po sandałki o ile takie się trafią. Pod koniec sezonu napiszę co z niej zostało.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Sezon powoli się kończy, plecionka była używana kilkanaście razy, na więcej niestety nie starczyło czasu :) Żałuję że wcześniej kupiłem #0.8, powinienem od razu zakupić #1.0, fajna mocna linka, może nie jakoś ekstremalnie bo udało się odstrzelić jedną gumę na 5g główce, ale to praktycznie wszystko, na plus dalekie rzuty, zero splątań i szpula 150m która w całości wchodzi na Zaubera 2000. Na przyszły sezon będzie to moja podstawowa plecionka razem ze Strenem Sonic Braid 8lb, który jest dla mnie porównywalny z Varivasem #1.0, choć testów wytrzymałościowych nie robiłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Do nowego casta zakupiłem 4 splotowego budżetowego Varivas`a High Grade PE #0.6 w kolorze jakiego jeszcze nie miałem niebieskim. Wyląduje oczywiście na multiku przeznaczenie okoń. Do castingu daruję sobie 8 splotowe zdecydowanie wolę klasyczne 4 splotowe plecionki.

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.12.2016 o 19:10, krs napisał:

Do nowego casta zakupiłem 4 splotowego budżetowego Varivas`a High Grade PE #0.6 w kolorze jakiego jeszcze nie miałem niebieskim. Wyląduje oczywiście na multiku przeznaczenie okoń. Do castingu daruję sobie 8 splotowe zdecydowanie wolę klasyczne 4 splotowe plecionki.

 

Fajna linka w dobrej cenie. Używałem jej pod "grubszego okonia". Miękka i cicha. Dobrze opisana. Nieco szybko się mechaci ale i tak bije na głowę np. PP Bite Motion, które miałem w tamtym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zakupiłem Light Game #0.4, porównując do High Grade PE #0.6 jest widocznie cieńsza choć myślałem ze będzie bardziej cienka z racji napisu Light na opakowaniu ;) Nie jest to plecionka do ekstremalnego UL, jak np PeeWee #0.3, która jest najcieńsza plecionką jaką widziałem na oczy, ale też takiej nie szukałem. W porównaniu do 8 splotowych nie jest gładka czuć splot ale to 4 sploty to zrozumiałe. Cenowo wychodzi tak sobie - 125zł za 100m to trochę sporo jak za 4 splotowy sznurek, ale może odwdzięczy się długą i bezproblemową eksploatacją. Na zdjęciu razem z ciemniejszą HighGrade PE #0.6.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Linka poszła do ludzi, dla mnie jednak 100m to za mało, złapałem na pierwszym wyjeździe brodę i poszło 10metrów, zbyt dużo o niej już nie napiszę poza tym że łowiło się nią całkiem przyjemnie, idzie zamiennik z ebaya w postaci YGK Egi Metal #0.4 150m :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

OK, dzisiaj testowałem Varivasa niestety tylko około dwóch godzin. Na łowisku Korczak w Głuchowie (koło Łańcuta) , później przepędził mnie deszcz.
Plecionkę nawinąłem na shimano nasci 4000 do tego  kij savaga z serii black savage 20-60g 251cm.

Plusy: 

-jest to pierwsza plecionka w moim prywatnym rankingu, którą uznaję za najmniej przegrubioną   z jaką miałem do czynienia , do wyliczania podkładu używam specjalnego arkusza excela , który na bazie proporcji wylicza ilość podkładu. Należ podać ile mamy plecionki i o jakiej średnicy a on wylicza ilość podkładu. Arkusz wyliczył mi, że muszę użyć podkładu w ilości 150 metrów żyłki o średnicy 0,18 mm . Kupiłem żyłkę Jaxona corockodaile 0,18mm i co się okazało podkład plus plecionka wypełnia szpulę wręcz idealnie, zwykle zawsze mam problem taki,  że plecionki jest trochę więcej i po paru  zaczepach robi się jej idealna ilość na szpuli.(dorzucam plik excela , którym obliczam podkład). Tutaj ogromny plus dla varivas mam taką sytuację po raz pierwszy, gdzie teoretyczne dane producenta są bardzo zbliżone do średnicy. Plecionka przed nawinięciem leżała kwadrans w wiaderku z wodą .

-utrata barwy, tutaj tak samo uważam, że do tej pory najmniej traci barwę z wszystkich , które miałem . Najszybciej kolor znikał mi na sufix 832 i mikado octa braid. Tutaj dzieje się to mam wrażenie wolniej ale to dopiero 2h łowienia, ale sufix 832 po 2h łowienia był miejscami bladoszary.


-gładkość śliskość , tutaj jest gorzej niż w 8 splotówkach  które miałem ,ale lepiej niż w power pro plecionka mniej szumi w rzucie, natomiast przy zwijaniu jest szum ale inni niz w power pro taki jakby linka wydawała piskliwy dźwięk po wpływem temperatury. Rzuty sa dalsze niz w power pro 0,19mm ta plecionka ma niby 0,18mm.

-moc z racji tego, że kij obsługuje przynęty do 70  gram spokojnie, to rzucałem sobie hearing shadem 19cm 45 gram plus zbrojenie na wkręcie i czeburaszka dragona V-point 7 gram. Zero odstrzałów, dwa zaczepy nie zbyt ciężkie wyciągnąłem grążele z korzeniami.

Minusy:

-cena 

-nawój , nawój jest taki sam jak dla daiwy tournament przy rantach szpuli jest on jakby luźniejszy, ale nie miałem żadnej brody, pod względem nawoju to wizualnie minus natomiast, żadnych bród splątań. Jeżeli mam wskazać plecionkę o lepszy nawoju to będzie to sufix 832,  power pro czasami robiła mi supełki , plątać się nie plątała, ale nawój miała lepszy od Varivasa. Tak jak mówię nie miałem problemów ze schodzeniem ze szpuli. 

- nie złowiłem, na nia ryby :)

Jeżli plecionka w dalszym użytkowaniu  będzie sie tak zachowywać to, na następny sezon zostanie przy mnie  niej na dłużej. Bede pisal co dalej.

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez MarcinV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Odświeżę wątek, wygrzebałem z szafy plecionkę jak w temacie, jest to nowsza wersja High Grade PE #1.2 z ubiegłego roku, w sumie nie wiem po co ją kupiłem, pewnie dlatego ze mi się kolor spodobał a jest nim jasny róż ;) widoczność w dzień jest dobra,  plecionka  jest 4 splotowa, wyczuwalny splot, haruje po przelotkach, tutaj nie ma ciszy. Pierwsze wrażenia na plus, na multiku poprawnie się układa, nie plącze, na kołowrotku standardowym tak samo,  rzuca się daleko, kolor szybko z niej nie schodzi. Całkiem poprawna linka, ale trochę za droga coś koło 100zł za 150m, taniej można zakupić dobrą 8 splotową YGK Upgrade x8 czy sprawdzonego Power Pro z rynku USA. 

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Własnie przyszła do mnie 8 splotowa wersja High Grade PE od Varivasa. Była potrzeba zakupu czegoś mocniejszego w 8 splotach - PE #1.5. Tanio nie jest bo to okolice 140zł, czyli sporo porównując choćby do świetnej YGK Upgrade x8 którą można kupić znacznie taniej ale ileż można YGK łowić, trzeba spróbować czegoś innego ;)  Kolor "ładny" niebieski, cieszy oko wędkarza ;) Nie jest tak gładziutka jak 8 splotowa YGK, czuć delikatny splot. Mam nadzieje że nie zamkną nam łowisk w tym roku bo mam zamiar ją trochę poużywać :) 

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, domek1995 napisał:

Jak oceniasz widoczność niebieskiej plecionki? Lepsza od fluo-żółtej?

 

Jeszcze nie była nawinięta, linki w takim kolorze nie miałem, jasno niebieskich kilka już było i widoczność bywała całkiem dobra ale nie jakoś wybitnie, ta 8 splotowa jest dość ciemna. Ja specjalnie na plecionkę nie patrzę w czasie łowienia ale jak już połowię to napisze jak to wygląda.

 

7 godzin temu, VeJeK napisał:

Daj znać jak z kolorem, czy trzyma czy zaraz multik bedzie cały uwalony na niebiesko ??

 

W przypadku plecionek varivasa nie spodziewam sie że farba zbyt łatwo z niej zejdzie, miałem kilka różnych i nie było tego problemu, ale wyjdzie to dopiero jak ją nawinę i połowię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • krs zmienił(a) tytuł na Plecionki Varivas

Połączyłem wszystkie wątki dot. plecionek marki Varivas w jeden.

 

Zakupiłem na przyszły sezon na ebayu linkę Varivas Max Power PE X8 #1.2, to chyba jakaś w miarę nieodległa nowość. Ma zamienić YGK Upgrade X8 1.2 której nie mogę zużyć, taka to dobra linka (serio) ;) Na pierwszy rzut oka myślałem że ten Varivas to YGK kolor prawie identyczny ale jednak się różni, jest śliska może delikatnie mniej od YGK ale to szczegół. 

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.