Skocz do zawartości

Tenkara


Piotrek10

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Tenkara to ciekawy temat

Dzis 1 mały boleń i 2 klenie 

Minus na pewno taki że Trzeba spokojnie podchodzic do miejscówek bo jak by nie patrzeć mamy tylko 7m zasięgu 

 

Nie posiadam właściwego "sznurka" i nie wiem jak sie takowym rzuca ,lecz próbowałem uzyć np żyłki(0.50mm) co jest bez bezsensowne, tak samo plecionka czy "coś" co zrobiłem z 3 odcinków plecionki ,całkowita klapa 

 

Użyłem backing'u ( mam w dwóch kolorach, zielony fluo i pomarańczowy fluo) a do niego pleciony odcinek którym łączymy żyłkę z linką i to w miarę ma sens 

 

Lecz z chęcią bym zobaczył jak lata sznurek dedykowany 

 

U mnie klenie jeszcze nie tak aktywne jak bym sobie tego życzył ,a szkoda bo jak chodzi o cholowanie ryby to jest to cos fajnego ,kij gnie sie strasznie ale w sumie to nawet jest fajne 

Duży plus za to ze mozna to schować wszedzie ,małe poreczne czyli minimalizm po całości ;)

 

To takie moje odczucia ,jedyne co mogę powiedzieć ze na pewno nie zastąpi tenkara klasycznej muchówki z sucharem na końcu :)

 

Ps.Pytanko ,jaką średnice żyłki na końcu używasz , oraz jak długi masz przypon ? Ile mierzy caly zestaw od szczytówki po muche ? 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie którzy osiągają nawet 10metrow.Zalezy od długości kijka przyponu.Moj sznurek 11'.Przypon mam od 2m.do 2.5m.

Minusem tak jak piszesz jest zasięg.

Te największe klenie raczej po za zasięgiem.Klenie to cwaniaki i tutaj duża rola odległości łowienia.Za to jeśli uda się złowić ładna rybkę radość dwukrotnie większą?Hol bardzo przyjemny i radość z przechytrzenia rybki?ps.czesto udajesz czaple he he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pstragiem trzeba poczekać.Na naszych nizinnych rzekach strumykach te rybki nie wychodzą często na powierzchnię.Częściej pobierają pokarm w toni..Latem już jest lepiej. Często na Wisłoku widuje pod nogami bolenie.Ja mam kawaleczek do rzeki.Ale jak mieszkasz blisko można przeżyć fajną przygodę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.