Skocz do zawartości

Rejestr połowu ryb - wody górskie


Ferdek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. W tym roku wyrobiłem kartę wędkarską, oraz wykupiłem zezwolenie na wody górskie i nizinne okręgu Krosno. Po otrzymaniu rejestru połowu ryb i zapoznaniu się z nim dokładnie w domu, dręczy mnie kilka pytań może dla nie których będzie to banalne, jednak nie mogę znaleźć na nie odpowiedzi. 

1 - Mam 40 dni na wędkowanie w rzekach górskich. Po wykorzystaniu wszystkich pól, tracę również możliwość wędkowania na rzekach nizinnych? W regulaminie pisze że po wykorzystaniu rejestr traci ważność i podlega zwrotowi.

2 - W każdym dniu mam w rejestrze dwa pola na gatunek ryby. Jaki jest limit złowionych ryb na rzece górskiej?

3 - Czy na rzekach nizinnych muszę zawsze wpisywać w rubrykę miejsce i czas połowu nawet jeśli nic nie złapie?

Dziękuje z góry za cierpliwość oraz wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!
Od razu zaznaczę, że nie mam jeszcze zezwolenia na rok 2020, jednak nie sądzę żeby coś się zmieniło w stosunku do zeszłego sezonu.

1. W zezwoleniu masz dwa rejestry: wody górskie - 40 miejsc i wody nizinne ok 70 miejsc. Po wykorzystaniu wejściówek na wody górskie możesz dokupić sobie dniówki, a rejestr traci ważność i podlega zwrotowi. Natomiast nie masz ograniczenia wejść na wody nizinne, po zapełnieniu wszystkich pól możesz wymienić rejestr.

2. Limit ryb do zabrania na wodach nizinnych i górskich jest taki sam. Nie wiem jak się odbywa wpisywanie większej ilości gatunków, nigdy mnie to nie interesowało.

http://www.pzw.org.pl/pzwkrosno/wiadomosci/201390/67/uchwala_nr_nr_1_022020_z_dnia_10_lutego_2020_dotyczaca_uzupelnie

3. Tego nie jestem pewien, ale podejrzewam, że podobnie jak w Przemyślu czy Rzeszowie wpisujesz w rejestr fakt łowienia, nieważne czy coś złowisz czy nie.

 

Przy okazji, jeśli już interesują cię limity złowionych ryb w rzekach górskich, apeluję o zdrowy rozsądek. Zgodnie z prawem możesz zabierać ryby, niestety obecne przepisy nijak się mają do stanu faktycznego wód. Limity są po prostu mocno zawyżone, dużych ryb jest niewiele. Kondycja rzek górskich jest słaba, a będzie jeszcze gorsza.

Jakoś nie widać na tym forum zdjęć pstrągów 50+, mimo takiej rzeki jak San, nie mówiąc o tym że w innych pstrąg 40+ jest już wyczynem. Do tego lipień jest chroniony w zaledwie kilku rzekach, gdzie według mnie powinien być zakaz jego zabierania w całym okręgu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Ryb i tak nie zabieram. Interesuje mnie tylko łowienie. Bardziej chodzi o prawidłową interpretację przepisów. Bo mogę złapać wiecej ryb innych gatunków, ale gdzie je zapisac? Jeśli chodzi o rejestr to po wykorzystaniu tych 40 dni na rzekach górskich muszę od razu zwrócić rejestr czy mogę chodzić na rzeki nizinne i korzystać z wyznaczonych to tego miejsc w rubryce? Tak by było logicznie ale zasady mówią coś innego chyba że źle je interpretuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na logikę. Zapełniasz górskie (tj.40 wejść) i nie masz tam wstępu. Chodzisz tylko na nizinne  więc nie musisz od razu wymieniać rejestru. Jeśli nie interesuje Cię branie ryb to wpisujesz tylko datę miejscowość , rzekę godziny od .. do.. Resztę kreskujesz . Na górskich cieszysz oko okolicznościami przyrody(,, nie o ryby w tym wszystkim chodzi"). Moim zdaniem na górskich  powinien być całkowity zakaz zabierania ryb, przez najbliższe kilka lat. Jeśli chodzi o nizinne też polecam kierować się rozsądkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.