Skocz do zawartości

Rzeka San


Oktawian

Rekomendowane odpowiedzi

Wstałem rano przed siódmą , za oknem mżawka. W domu mówili śpij gdzie idziesz ? A mnie mimo to coś ciągnęło nad wodę ;)

 Gryzły ,38 i 37 cm.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Piękne bolenie. Tak się zastanawiam czy na Sanie od Leżajska w dół coś pływa. Co roku mam gorsze wyniki. Coraz częściej słyszę opinie że zostały tylko certy i bolenie... Jak wasze opinie? Jak pływałem z echosonda to na odcinku ok 5 km były tylko 3,4 miejsce z głębsza wodą, pozostałe miejsca to średnio 40-60cm, ale czy to główna przyczyna małej ilości ryb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 12/2/2018 at 12:32 PM, mateo86 said:

Piękne bolenie. Tak się zastanawiam czy na Sanie od Leżajska w dół coś pływa. Co roku mam gorsze wyniki. Coraz częściej słyszę opinie że zostały tylko certy i bolenie... Jak wasze opinie? Jak pływałem z echosonda to na odcinku ok 5 km były tylko 3,4 miejsce z głębsza wodą, pozostałe miejsca to średnio 40-60cm, ale czy to główna przyczyna małej ilości ryb?

 

Z moich obserwacji również wynika, że rybostan nad Sanem znacząco się pogorszył. Tyle że mówię o tym z perspektywy łowiącego w okolicach Przemyśla. Nie stawiam na pewnik co jest tego przyczyną, ale zaobserwowałem, że San wypłyca się i zarasta. Może to przez nawozy, zapiaszczenie i brak wiosennych przyborów. Odkąd żyje nie pamiętam takiej niżówki nad Sanem jaka była w tym roku. Wydaje mi się, że winnym pogorszenia rybostanu jest też jaz wodny w Ostrowie. O ile mnie słuchy i pamięć nie myli to przepławka dla ryb nie była zaprojektowana w sposób prawidłowy co uniemożliwiło migrację ryb. Żeby nie być gołosłownym podrzucam ciekawy referat. Zachęcam do lektury i dyskusji.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez leszkuuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, leszkuuu napisał:

 

Z moich obserwacji również wynika, że rybostan nad Sanem znacząco się pogorszył. Tyle że mówię o tym z perspektywy łowiącego w okolicach Przemyśla. Nie stawiam na pewnik co jest tego przyczyną, ale zaobserwowałem, że San wypłyca się i zarasta. 

 

Kolego z tym się zgodzę, rzeczywiście jest coraz gorzej pod względem zamulenia Sanu. Z roku na rok płycej, i przede wszystkim coraz mniej odcinków z czystym, wolnym od mułu dnem. Wg mnie największy wpływ ma to na populację świnki, certa czy brzana dają sobie radę i można je jeszcze fajnie połowić. Przydała by się wysoka wiosenna woda z grubą krą, która by zruszyła kamienie. Ten rok nie był jeszcze taki tragiczny pod względem przepływu, 8... cm na wodowskazie w Przemyślu się nie pokazało a w poprzednich latach było.

Godzinę temu, leszkuuu napisał:

Wydaje mi się, że winnym pogorszenia rybostanu jest też jaz wodny w Ostrowie. O ile mnie słuchy i pamięć nie myli to przepławka dla ryb nie była zaprojektowana w sposób prawidłowy co uniemożliwiło migrację ryb. Żeby nie być gołosłownym podrzucam ciekawy referat. Zachęcam do lektury i dyskusji.

 

Tej części wypowiedzi nie rozumiem, i kolega ma chyba stare  informacje, jak i referat z 2005 r z II konferencji Błękitnego Sanu jest już raczej nie na miejscu. Przecież jaz w Ostrowie jest nowy z przepławką na całej szerokości i ryba może płynąć w górę. Powiem więcej, że jak kilka lat temu go otwarli to wróciła wymiarowa certa na odcinku powyżej Przemyśla, a wcześniej z nią było krucho. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minutes ago, Trish said:

Tej części wypowiedzi nie rozumiem, i kolega ma chyba stare  informacje, jak i referat z 2005 r z II konferencji Błękitnego Sanu jest już raczej nie na miejscu. Przecież jaz w Ostrowie jest nowy z przepławką na całej szerokości i ryba może płynąć w górę. Powiem więcej, że jak kilka lat temu go otwarli to wróciła wymiarowa certa na odcinku powyżej Przemyśla, a wcześniej z nią było krucho. 

 

 

Rozumiem, dlatego podkreśliłem, żeby nie brać moich słów za pewnik. Dobrze, że mamy forum i możemy weryfikować tego typu informacje. :) Od dłuższego czasu nie łowię nad Sanem regularnie ponieważ przeprowadziłem się i moje wizyty nad tą rzeką maja charakter okazjonalny (powiedzmy, że raz w miesiącu). Trochę ciężko mi się wypowiadać na temat białorybu ponieważ uganiam się głównie ze spinningiem i muchą w poszukiwaniu kleni i boleni ze względu na ich wysoką liczebność. Nie mniej mam możliwość skontaktować się z kim trzeba i już wiem co się nad rzeką dzieje. 

 

Mógłbyś jeszcze odnieść się do tego dlaczego uważasz, że ten referat jest nie na miejscu? Jakie informacje w nim zawarte uległy przedawnieniu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Jak wyżej :D Wędkował ktoś na Sanie w miejscowości Ubieszyn koło Sieniawy? Interesuje mnie odcinek od rzeki Czarniawka do miejsca gdzie Wisłok wpływa do Sanu. Jakie rybki można tam najczęściej spotkać, na jakie przynęty najlepiej biorą i jaką techniką. Planuję tam się wybrać gdy temperatura pójdzie w górę, pobrodzić ze spinem troszkę :) 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czyszczę kartę w aparacie, to i zrobię małe podsumowanie sezonu '18. W 90% procentach łowiłem na odcinku ujście Wisłoka aż po most w Krzeszowie i w 90% spinning z nastawieniem na kleń+próbuje nauczyć się bolkować.

Co mogę napisać, sezon kiepski, nawet bardzo kiepski. Nie licząc pojedynczych bolków, to sezon podobny do mojego pierwszego kiedy zacząłem próbować kleniowania na Sanie. Stare miejcówki mnie zawiodły, nowe to samo. Miałem z 2-3 wypady gdzie złowiłem ponad 1 szt czegoś... 2 czy 3 klenie miałem w granicach 35cm, reszta maluchy a i tak było ich bardzo mało. 1 rybka na wypad to juz było ponad średnią. Nie będe narzekał na niską wodę, bo bardzo lubię na takiej łowić i wtedy zawsze miałem bardzo dobre efekty (zreszta uważam, że na wyższej na tym odcinku nie da się łowić kleni). Może ten rok będzie lepszy! Wrzucam dwie rybki, które nadają się na forum :P W tym bolek złowiony na białego xD

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez Maju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.