Skocz do zawartości

Rzeka San


Oktawian

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
10 godzin temu, Maju napisał:

Dziś na ujściu Jagódki do Sanu w Leżajsku znalazłem siatkę przeciągnięta przez rzeczkę. Telefonu nie miałem, ale dobrze że był scyzoryk w kieszeni...

Kolego,

Nigdy!!!! 

 

Nie rób czegoś takiego sam!!! 

 

Należało  w takiej sytuacji gdy zauważyłeś sieci w wodzie zawiadomić Państwową Straż Rybacką lub Policję o znalezisku 

 

Zastawianie lub podejmowanie sieci jest przestępstwem i sprawa trafia do sądu 

 

Zdarzają się sytuacje gdy takie miejsce z sieciami jest obserwowane przez PSR lub policję aby zatrzymać sprawcę na gorącym uczynku 

 

Jeśli natrafisz na podobną sytuację a wcześniej nie poinformujesz służb zostaniesz obwiniony za kłusownictwo 

 

Pomimo dobrych chęci 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że w tym roku opłaciłem tez Krosno, mam prośbę. W sobote planuje sie wybrać w okolice Postołowa. Jakie muchy teraz zakładać żeby cokolwiek połowić? Chciałbym też zapytać czy ktoś wędkował w okolicach miekscowości Mrzygłód i co tam można połowić? Bo miejscówka fajna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaskader, na te nową #4 będziesz łowił ?:)

Na wiosnę to raczej trochę ciężej bym łowił - strimer (np pijawki) , nimfa (brązki, złotogłowki).

Wszystko zależy od koloru i temperatury wody.

 

W mrzygłodzie to udało mi się złowić regularnie tylko klenie i brzany. Trafiały się też okonie i 1 szczupak.

Kumple kiedyś trafili na tęczaki - ale były to chyba jacyś uciekinierzy z hodowli. Bo później już nikt nie złowił tęczaka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to wygląda?

Można zauważyć gniazdo żwirowe, które jest dużo jaśniejsze od dna. Akurat to miało ok 3m średnicy i było na środku rzeki w płytki miejscu. 

Na szczycie gniazda parka główek 100-120cm, stały obok siebie i jedna od czasu do czasu uderzała ogonem o dno. 

Nie chciałem ich stresować swoją obecnością, więc nie podglądałem za długo :D

Ok 200m poniżej tego miejsca kolejna główka podobnej wielkości przepłynęła 2 metry obok mnie, być może chciała mnie przegonić :P

 

Na co wziął kropas? Na białego zonkera 7cm własnej roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.04.2019 o 22:00, halfdanTheBlack napisał:

Jak to wygląda?

Można zauważyć gniazdo żwirowe, które jest dużo jaśniejsze od dna. Akurat to miało ok 3m średnicy i było na środku rzeki w płytki miejscu. 

Na szczycie gniazda parka główek 100-120cm, stały obok siebie i jedna od czasu do czasu uderzała ogonem o dno. 

Nie chciałem ich stresować swoją obecnością, więc nie podglądałem za długo :D

Ok 200m poniżej tego miejsca kolejna główka podobnej wielkości przepłynęła 2 metry obok mnie, być może chciała mnie przegonić :P

 

Na co wziął kropas? Na białego zonkera 7cm własnej roboty.

To musi być piękne przeżycie, zauważyć coś takiego. Zazdroszczę... pozytywnie oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nizinnym Sanem nie jest tak do końca. Drugi i trzeci odcinek mają prawie po 10 km i są to odcinki górskie. • odcinek I-od 700 mb poniżej mostu drogowego na Sanie w m. Dynów do 400m poniżej ujścia potoku Harta do Sanu (zgodnie z oznakowaniem w terenie)
• odcinek II – od 300 mb powyżej ujścia potoku Dylągówka (Sielnica) do 1000 mb poniżej ujścia potoku Drohobyczka do Sanu (zgodnie z oznakowaniem w terenie)
• odcinek III –300 mb powyżej mostu drogowego na Sanie w Iskani do kładki na Sanie w miejscowości Bachów (zgodnie z oznakowaniem w terenie)      http://www.pzw.org.pl/home/wiadomosci/55863/67/informator_wod_krainy_pstraga_i_lipienia_od_1012012_r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podział na Górny oraz Dolny San z tego co pamiętam, został przyjęty na potrzeby tego forum i faktycznie nie można szukać do końca jego odzwierciedlenia zgodnie z tym co jest zawarte w informatorze wykazu wód. Niemniej jednak zwykło się pytania odnośnie stanu wody zadawać w konkretnym temacie dla danego łowiska lub odcinka rzeki :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów. Planuje wypad nad San w okolicy Krzeszowa (+/- 10 km), na spinning w maju. Czy ktoś z kolegów może opisać jaki stan wody w tych okolicach. Czy rzeka mocno zabrudzona ? Mam do przebycia prawie 300 km więc wolałbym konkrety ;) Za każdą pomoc, z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rzecz biorąc, to tak jak napisał Maju. Ja bym zwrócił uwagę także na wodowskazy w Dynowie, Przemyślu i Trynczy na Wisłoku. Bo jak tam zacznie przybierać to za dzień albo dwa to samo będzie w Krzeszowie. O przejrzystości wody pogodynka niestety nic ci nie powie. Dla mnie jak przynętę widać na 10cm  to jest dobra. Jeśli chodzi  poziom wody, to w Krzeszowie od 300cm można śmiało spiningowac,ale im mniej od tego stanu to tym lepiej.

Do maja jeszcze trochę czasu i wiele może się jeszcze wydarzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.