Skocz do zawartości

Rzeka San


Oktawian

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 1.06.2020 o 06:09, bosy napisał:

Nie ma się co napinać panowie, ot trochę ryb spłynie z Oesu na tereny ogólnodostępne :) żadnego tsunami nie będzie szeroki San spłaszczy wodę, szkoda tylko wylęgu jeśli coś się wykluło wiosną w starym korycie.pzdrw

Gdzie już tabuny będą czekać z reklamówkami i jęzorem na brodzie!!

Edytowane przez LEMAR
Tak wyszło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Organizacja ekologiczna WWF Polska od kilkunastu dni alarmowała, że tsunami wywołane zaplanowanym na piątek zrzutem zniszczy narybek cennych gatunków ryb w Starym Sanie i zrujnuje wiosenny sezon wędkarski." https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-udana-interwencja-rmf-fm-i-ekologow-w-obronie-mlodych-ryb-w-,nId,4535758. Jestem zaskoczony bo mieszkam w bloku, a czasem pukają wolontariusze WWF, ale zamykałem szybciej niż otwierałem z przekonaniem że naciągacze, albo zbierają na jakieś Pandy w Azji. Teraz pewnie będzie inaczej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

   Ocenić pracę Zarządów okręgów oraz poznać prawdę o działaniach, finansach, ile ludzie pracujący tam FAKTYCZNIE PRACUJĄ godzin dziennie, miesięcznie,

Ile zarabiają, jakie bonusy oremue otrzymują,ile czasu przebywają na urlopiach, zasiłkach chorobowych i innych, można w 2 sposoby.

Temat dotyczy także strażników PSR.

Napisać wniosek o dostęp do informacji publicznej do Wojewody, jeśli jemu podlega ta instutucja lub do związku PZW.

Utworzenie elektronicznej ogólnodostępnej bazy faktur, wpływów i kosztów działalności Okręgów.

 

Wrpowadzenie rocznej inwentaryzacji sprzętu, kiedy jaki został zakupiony, ile lat służy, kiedy został serwisowany oraz w jaki sposób został wyrejestrowany ze środków trwałych.

 

Pozwoli to wyeliminować zakup sprzętu z publicznych pieniędzy do użytku własnego, oraz kontrolować dbałość o sprzęt aby maksymalnie wykorzystać jego żywotność.

 

Wystąpić należy jako strona zainteresowana w sprawie,  Jako wędkarze i płatnicy podatków na ochronę środowiska przeznaczane są pieniądze z budżetu Państwa.

 

Inny sposób to nagrywanie, śledzenie, podkładsnie podsłuchów, rejstracja z ukrytych kamer, fotopułapki itp.

Technologia i technologiczne gadżety pozwalają na wiele. Ten sam sposób można zastosować w żwirowni TARGAPOL w Uluczu i innych które od lat działają na szkodę.

 

Kazda żwirownia sprzedaje kruszywa,piaski po części bez Faktur, nie płacąc należnych podatków.

Jeśli oni nam taką dobroć prezentują niszcząc rzeki, to można im pomóc zakończyć działalność, chociaż nie leży to w mojej naturze komuś szkodzić , ale środiwisko naturalne to najwyższa wartość i sprawa priorytetowa.

 

Szkodzą nam podwójnie, niszczą rzeki i nie płacą podatków z ktorych następnie budiwane są np drogi a jeszcze te drogi niszczą, wywożąc dobro wyrwane ziemi często przeładowanymi samochodami.

 

Jeśli polska prokuratura otrzyma nagrania i cały materiał udokumentowany co się faktycznie dzieje, będzie wówczas miala obowiązek postawić zarzuty.

 

Moje kilkuletnie obserwacje nasuneły wnioski, że ludzie zarzadzsjący to często starzy komuniści, SB ki, Milicjanci, którzy stosują zasadę kolesiostwa, nieróbstwa i czerpania profitów.

 

 

Trzeba skończyć p******enie z tymi wszystkimi którzy odbierają nam możliwość życia nad pięknymi, czystymi, rybnymi rzekami oraz jeziorami i działają na szkodę za nasze pieniądze.

Byle nie za późno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka weekendowych kleni.....

 

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez rally
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
49 minut temu, domek1995 napisał:

Według Was taka woda wyczyści trochę dno z tej roślinności i będzie się w końcu dało normalnie połowić na feedera? 

Ogarnij się kolego kto teraz myśli o rybach byle żeby powodzi nie było ja mieszkam zaraz przy Wisłoku...165 metrów...

Edytowane przez TOmaSZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że moje pytanie ma niewielki wpływ na poziom wody na Sanie i Wisłoku ;) A co do mieszkania 180 metrów od rzeki w mojej okolicy zdarzają się domy 30 metrów od Wisłoka ale są dostatecznie wysoko i nigdy nie były zalane. Mam nadzieję, że podobnie jest u Ciebie i nie budowałeś się na terenie zalewowym ze względu na tanią działkę. Pecha to mają rolnicy bo jak nie susza na wiosnę to powódź w lecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda wysoka, ale już opada i gdyby nie zrzuty, to dawno byłoby po strachu. Co do oczyszczania koryta, to pamiętam, że po takich przepływach zawsze się fajnie łowiło, bo powstawało dużo nowych miejscówek i ryby były mega głodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.