Skocz do zawartości

Rzeka San


Oktawian

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, ryba7 napisał:

Dla Ciebie wędkarstwo to sposób na mięso, spoko lubisz to jedz. Żadnej ości Ci nie życzę ;) Dla mnie to przedewszytkim kontakt z naturą, relaks..  Ryby to moje ziomki a ziomków się nie zjada ;)

Jeśli bym patrzył z perspektywy mięsa już dawno bym karty nie opłacał bo to  nie opłacalne za drogo wychodzi w zeszłym roku byłem nad Sanem kilkanaście razy zabrałem 5 ryb czy to  aż tak dużo , nie wpadajmy w  paranoje a po drugie ryby to twoje ziomki jak  piszesz ( Po rybę na obiad Jarku idzie się do sklepu.) przeczysz sam swoim słowom !!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tego sezonu już złowiłem pewnie ze 40 pstrągów( na różnych wodach ) w przedziale 15 -45 cm i wszystkie rybki wypuściłem. Każdy ma swoje zdanie i pomysły jak to powinny wyglądać nasze wody , ale warto czasami usiąść i na chłodno przekalkulować dla czego jest tak a nie inaczej ? Dodam też że nie które ryby złowiłem już 3  krotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, jarek bieszczady napisał:

Jeśli każdy  będzie się trzymał wymiarów  i limitów to będzie ok

Wybacz, ale dla mnie limity i wymiary w większości polskich okręgów, w tym oczywiście w naszych podkarpackich to totalne nieporozumienie. Może byłyby dobre 30 lat temu.
Sorry, ale jeśli ktoś uważa, że zabranie 56 pstrągów i lipieni w sezonie przez jednego wędkarza z rzeczek typu Dwernik, Wetlinka, Wołosaty, Wiar, Hoczewka itp jest okej to na prawdę nie mamy o czym rozmawiać. Jeśli komuś się wydaje, że San jest rybną rzeką, gdzie można się nałowić okazów, to nie, nie widział rybnej rzeki.
Mamy to co mamy, a mamy niewiele i będziemy mieć coraz mniej. Nasze łowiska się kurczą przez ludzką głupotę, dewastację środowiska i zmiany klimatyczne. Może się kiedyś odrodzą, ale pewnie nie za naszego życia, więc póki można należy o nie dbać. Niestety ludzie są chciwi i nie potrafią patrzeć perspektywicznie. Nie dociera do nich, że jak się nie zabierze ryby to  będzie szansa, że za kilka lat znowu coś się złowi w tym miejscu.
Cieszę się, że nie zabierasz kompletów, ale nie nazywaj no kill paranoją. W warunkach jakie mamy, w rzekach górskich Podkarpacia to moim zdaniem jedyne słuszne postępowanie, bez względu na limity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, halfdanTheBlack napisał:

Wybacz, ale dla mnie limity i wymiary w większości polskich okręgów, w tym oczywiście w naszych podkarpackich to totalne nieporozumienie. Może byłyby dobre 30 lat temu.
Sorry, ale jeśli ktoś uważa, że zabranie 56 pstrągów i lipieni w sezonie przez jednego wędkarza z rzeczek typu Dwernik, Wetlinka, Wołosaty, Wiar, Hoczewka itp jest okej to na prawdę nie mamy o czym rozmawiać. Jeśli komuś się wydaje, że San jest rybną rzeką, gdzie można się nałowić okazów, to nie, nie widział rybnej rzeki.
Mamy to co mamy, a mamy niewiele i będziemy mieć coraz mniej. Nasze łowiska się kurczą przez ludzką głupotę, dewastację środowiska i zmiany klimatyczne. Może się kiedyś odrodzą, ale pewnie nie za naszego życia, więc póki można należy o nie dbać. Niestety ludzie są chciwi i nie potrafią patrzeć perspektywicznie. Nie dociera do nich, że jak się nie zabierze ryby to  będzie szansa, że za kilka lat znowu coś się złowi w tym miejscu.
Cieszę się, że nie zabierasz kompletów, ale nie nazywaj no kill paranoją. W warunkach jakie mamy, w rzekach górskich Podkarpacia to moim zdaniem jedyne słuszne postępowanie, bez względu na limity.

Bydz może no kil to ne paarnoja  ale zaczyna to śmierdzieć  straszna komercją ,a limity większąść   wędkujących których znam nie obowiązuja i nic na to nie poradzimy ,większoś z nas wędkujacych jesli patrzyło by na kase  wydawaną na weędkowanie już dawno by tego zprzestała lup przerzuciła by sie na prywatne łowiska

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, stig napisał:

Powinien być całkowity no kill w Polsce, poza chlewikami z trzodą, czytaj karpiem. I wtedy takie nic nie rozumiejące typy jw. poszły by w inne dziedziny niż wędkarstwo.

Może to ty masz zły tok myślenia , i przed takimi typami jak ty trzeba chronić wody,a wędkarstwo nie tylko polega na męczeniu robieniu fotek  i wypuszczaniu  ledwie żywych  ryb do wody

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, rafaello napisał:

BYĆ  może, no-kill to nie komercja.No-kill to zbiorniki PZW na których pasjonaci wędkarstwa poświęcają swój prywatny czas żeby można było połowić piękne okazy i uchronić wodę przed takimi jak Ty.

Nie tylko ty poświęcasz prywatny czas na rzecz wędkarstwa , a wodę chrońmy przed kłusownictwem a nie nad przepychankami nad takimi tematami czy ja zabieram ryby a ty je tylko męczysz u wypuszczasz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, jarek bieszczady napisał:

Może to ty masz zły tok myślenia , i przed takimi typami jak ty trzeba chronić wody,a wędkarstwo nie tylko polega na męczeniu robieniu fotek  i wypuszczaniu  ledwie żywych  ryb do wody

 

 

 

Ledwie żywych? O czym ty kolego wogole mowisz..widze ze naprawde nie jestes w temacie No Kill...nie chodzi o to aby tylko wypuscic rybe...ale wypuscic ja w jak najlepszej kondycji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kowal9876 napisał:

Panowie może ktoś powiedzieć jaka woda na sanie w okolicach Dynowa po dzisiejszych opadach ?

Sam poziom wg wodowskazów niewiele się podniósł w stosunku do dnia wczorajszego (+2cm), ale sam jestem ciekawy jak z kolorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, dany_76 napisał:

Sam poziom wg wodowskazów niewiele się podniósł w stosunku do dnia wczorajszego (+2cm), ale sam jestem ciekawy jak z kolorem.

No o ten kolor najbardziej mi się rozchodzi. Chce jutro rano wyskoczyć ale nie wiem czy jest sens cisnąć z Rzeszowa. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.