Skocz do zawartości

Rzeka San


Oktawian

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, zmorsznik napisał:

Dzisiejszy kleń , 45 cm.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Gratulacje! U mnie tylko takie małe kluseczki się dziś meldowały, ale i tak jestem zadowolony, że udało się coś wyskrobać. Tyle, że nie z Sanu, a Wisłoki. 

 

@zmorsznik te dwa ostatnie klenie, które tu wrzucałeś zostały złowione po zmroku? 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
1 godzinę temu, bosy napisał:

Nie pomyliłeś się kolego z wielkością przynęty?:) Wydaje mi się regulamin w tej okolicy nie dopuszcza w okresie ochronnym pstrąga potokowego tak małych przynęt. Pzdrw

A skąd wiesz jaka to okolica? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w takim razie w niewiedzy na tych odcinkach zimą zawsze stosowałem muchy powyżej 12 cm. A i tak miałem często pstrągi jako przyłów!

 

2 godziny temu, gpel napisał:

A skąd wiesz jaka to okolica? 

Są fotki przecież

pzdrw wszystkich

Edytowane przez bosy
dodanie informacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, bosy napisał:

Ja w takim razie w niewiedzy na tych odcinkach zimą zawsze stosowałem muchy powyżej 12 cm.

I to się chwali.

Na Os jest zapis, że od września strimery powyżej 15cm. Na zwykłym odcinku wydaje mi się, że kiedyś było coś podobnego, ale teraz chyba nie ma. Dziwne to, bo chyba ci co łowią przyznają, że mimo wszystko głównie łowi się tam pstrągi, a nie okonie czy klenie. 

W styczniu tego roku byli tacy zapaleńcy co pod mostem w Postołowie chodzili "za kleniem".

Edytowane przez halfdanTheBlack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Robertoo napisał:

Nie ma żadnego hejtu,ja swoje wszystkie głowatki też złowiłem na małe przynęty.Najwiekszą na aglię 1 i żyłkę 0.16.

Nie ma hejtu jest za to "fake news" . Koledze "bosy" pomyliło się chyba z wodami okręgu Nowy Sącz . Punkt 7 regulaminu PZW Krosno wyjaśnia sprawę.

https://www.pzw.org.pl/pzwkrosno/wiadomosci/212659/67/uchwala_nr_2102020__zasady_polowu_na_wodach_okregu_krosno_w_2021

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, uchal napisał:

Jaki atak , po prostu na większości wód nie łowi się na tzw górskich w okresie ochronnym pstrąga potokowego na małe pstrągowe przynęty, są w ogóle zakazy spinningowania stąd moje wątpliwości. Jeśli chodzi o rybę i zazdrość mam na rozkładzie większą głowę na streamera prawie z tego samego miejsca :) pzdrw

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, bosy napisał:

 

Nie do końca rozumiem  . Zarzucasz mi , że nie złowiłem ją zgodnie z zasadami ,  z ostatniej wypowiedzi wynika , że wiesz co to za miejscówka . To skąd wytrzasnąłeś ten  przepis na przynęty spinningowe powyżej 12 cm?

Edytowane przez uchal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy zjedli o jeden kawałek wędzonego klenia za dużo i zaczynają wychodzić nieporozumienia. Nie przesadzajcie. 

Ja to zrozumiałem tak, że kolega bosy miał wątpliwości, sam je miałem, bo wydawało mi się, że kiedyś był przepis o wielkości przynęt na tym odcinku, w okresie ochronnym pstrąga.

Może faktycznie był, ale teraz nie ma. 

Nie jest to żaden hejt, nie są to fejk niusy. Po prostu wywiązała się rozmowa na temat "można, czy nie można?" Na chłopski rozum, w wodzie górskiej, gdzie główna rybą na wędce jest pstrąg, taki przepis powinien być.

Tutaj nie ma, więc kolega uchal złowił wymiarową głowatkę zgodnie z przepisami. Brawo, bo to piękna ryba. 

Kwestie etyczne to inna sprawa, nie będę rozwijał tego wątku, bo nie ma podstaw żeby sądzić, że coś było nie tak. 

 

To, że nie ma przepisu ograniczającego przynęty na tym odcinku i w tym okresie, to oczywisty bubel. W przyszłym roku nic się nie zmienia, mimo że okręg wprowadza zakaz zabierania pstrąga do Załuża.

Czyli chce go chronić, ale tak nie do końca.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, halfdanTheBlack napisał:

W przyszłym roku nic się nie zmienia, mimo że okręg wprowadza zakaz zabierania pstrąga do Załuża.

Czyli chce go chronić, ale tak nie do końca.

 

Czytam nowy informator na 2022 i nie widzę zakazu zabierania pstrąga. 

 

https://www.pzw.org.pl/pzwkrosno/wiadomosci/229297/67/informator_wod_gorskich_na_2022_rok

Edytowane przez gpel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.