Skocz do zawartości

Osława


r.l

Rekomendowane odpowiedzi

Osława to piękna, górska rzeka, nad którą mieszkam. Niestety w ogóle nie jest zarybiana, pilnowana jest tylko wtedy, gdy na tarło wchodzi świnka, dlatego pstrąg i lipień występuje w ilościach śladowych. Świnki i brzany jeszcze trochę zostło, zdarza się ładny kleń. Bolenia i szczupaka można trafić na ujściu do Sanu pod warunkiem, że jest cofka ( San przynajmiej na dwie turbiny, a Osława malutka). Ryb coraz mniej, ale za to cisza i piękne widoki.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez marekn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Osława to naprawdę piękna rzeka. Wiosną pstrągi,latem klenie,zawsze można znaleźć coś dla siebie.A przede wszystkim spokój ,ciszę i co najważniejsze brak PRESJI innych wędkujących . Aha kroku miejscówka zwana kucabami jest nad Sanem a nie nad

Osławą. pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wcześniej, lipienie występują w ilościach śladowych, przeważnie to raczej lipieniki, takie 20+, choć jest kilka miejsc, gdzie trafiają się i trzydziestaki. Na "kabany" nie ma co liczyć, nie te czasy. Ujście Osławy jest dobre, ale tylko w czasie cofki, w inne dni woda sięga nieco wyżej kolan i ryby z Sanu do niej nie wchodzą. Na fotce ujście w połowie marca.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez marekn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to są " Kucaby" , wogóle z niczym mi się to nie kojarzy, można jaśniej ?

jak wyczytałem

wody nizinne okręgu Krosno

Osława Od ujścia potoku Kalniczka w Czaszynie do ujścia do rzeki San w Zagórzu

ptyanie:

jaki to mniej więcej odcinek (km)

czy wszystkie przynęty są dozwolone : robak itp

Edytowane przez Pittspeed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma co wyjasniać," Kucaby" to zwykła nazwa własna pewnego miejsca, nie musi się kojarzyć, tylko po prostu funkcjonuje. Druga sprawa to taka, że odcinek górski kończy się przy ujściu potoku Kalniczka, ale w Tarnawie Dolnej, a nie w Caszynie ( sprostowanie w nowym wykazie wód górskich Okręgu Krosno 2009-2011), czyli kilka kilometrów niżej. Natomiast jeśli chodzi o dopuszczone przynęty na odcinku nizinnym Osławy ( około 5 km), co chyba powinno być logiczne, są takie, jak na wodach nizinnych.

Edytowane przez marekn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem dwie godzinki na "górnej" Osławie, wyżej Smolnika. Woda jeszcze pośniegowa, ale udało się dwa pstrążki wyciągnąć. Poza tym piękna pogoda i piękne widoki.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzisiaj w końcu wybrałem się, po dłuższej przerwie, nad Osławę; wcześniej nie było okazji, bo tarło świnki, potem wyjazd na święta. Dwie godzinki testowałem nowe przynęty, woblery własnej produkcji, nowe obrotówki i woblery z FM. W sumie wyjąłem cztery pstrążki, trzy ponad 20 cm i jeden, ten na zdjęciu, ponad 30 cm. Jedna rybka się spięła. Wszystkie dosłownie oblepione przez pijawki.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na Osławie spędziłem 1,5 godziny z @Frankiem,który miał coś większego na wędce, jednak się spięło, ale wygladało to raczej na świnkę. Ogólnie słabiutko, jedno skubnięcie na paprocha i jedna ryba pod nogami. Dziwi mnie trochę to, że jakby wymiotło klenie z tej rzeki, na tyle wyjść jeszcze ani jednego nie widziałem.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj woda w rzece mocno trącona, chociaż wczoraj jeszcze płynęło kakao. Nad wodą spędziłem dwie godziny sprawdzając różne przynęty. W efekcie jeden pstrąg 30+ na smużącą osę własnej produkcji.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.