Skocz do zawartości

Wasza Opinia...


dedek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zacznę od tego, że temat powtarzalny i cały czas "gorący" ... chodzi o sprzęcik na klenia, jazia, okonia to główne ryby, które chciałbym łowić ale gdyby zapięła się jakaś brzanka czy szczupaczek chciałbym mieć troszkę mocy na kiju żeby te gatunki ryb także wyciągnąć posiedziałem.. poczytałem Wasze opinie i zdecydowałem się na ten kijek

- DRAGON MILLENIUM HD SUPER FAST 270/5-25g

z racji tego, że będzie to mój taki 2 konkretny nastawiony tylko na spinning sezon szukałem kołowrotka znowu nie za drogiego a żeby trochę pokręcił ... wybrałem dwa i tutaj Prośba do Was co o tym sądzicie Pierwszy to:

- http://allegro.pl/kolowrotek-robinson-jasper-206-5lat-gwarancji-i1516436536.html

a drugi

- http://allegro.pl/kolowrotek-cormoran-black-master-8-pif-2000-i1473178645.html

który ewentualnie kołowrotek hmm nie wiem czy byłby lepszy.. czy w ogóle, któryś byście polecali chyba, że macie jakieś swoje typy ..

Proszę o komentarze:)

Dodam, że wody na których głównie łowię to Wisłoka, Breń, Stare koryto Wisły, Stawy Rzemień...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dedek tak jak pisze kolega Siksa "super fast" na klenie to kawał pały,sam miałem taki kupować ale mi go odradzono jeśli sie nastawiam na "kleniojazie" a przynęty wagowo nie przekraczają 8 gram.Kij ogólnie wychwalany na różnych forach i naprawde dobry jak chodzi stosunek jakości do ceny tylko że raczej na średnie szczupaki i bolenie. Ja osobiście po długim przeszukiwaniu neta i różnych forów zakupiłem kijka do 20 cw. też dragon,ustrzelony w ciemno bo to nowość Dragona na 2011 i żadnych opinii o nim nie można znaleźć.Jak na 2 wypady do Rzemienia pierwsze wrażenie pozytywne,czekam na niższy stan Wisłoki by sprawdzić jak sie spisuje w nurcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie chcę zakładać nowego postu ale moje pytanie dotyczy kijka "kleniówki"....mam mały mętlik już w głowie. Szukam kijka głównie na Wisłok , czasem może San, kijek który czasem pogodziłby się z okoniami.

Wiem że to trudne ale szukam jakiegoś kompromisu. Poradzcie coś koledzy !

http://allegro.pl/konger-tiger-cross-maxx-270-ul-i1500143673.html - ta jest często zachwalana tylko to wklejka i znowu nie zalecana na kleniowe wobki czy obrotówki....i bądź tu mądrym :(

Edytowane przez jaros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak- nie oczekuj,że ktoś zdecyduje za Ciebie. Nawet gdyby ktoś miał ten kij i świetnie mu się min łowiło nie oznacza,że z tobą będzie tak samo. Najlepiej mieć kija w rękach przed zakupem.

Ktoś może Ci ewentualnie zasugerować jakiś kij, wybrać musisz sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Andre...wiem że wybór należy zawsze do mnie :)

Ale chciałbym uniknąć podobnej sytuacji jak kolega @dedek który podał swoje typy zakupowe a później został z lekka "zdołowany"...bo to beee, sie nie nadaje, pała itp.

Wiem że można połowić nawet na kij leszczynowy...sam takiego w "prehistorycznych czasach" używałem:) ale może ktoś mnie naprowadzi na ten właściwy wybór ..to się nada a to nie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Miałem osobiście tą Daiwę w ręku, na kleniojaźie powinien być to dobry kijek,całkiem nieźle wykonany, i nie pałowaty,bardzo lekki.Osobiście mam Team Dragona do 18g.Ale w tym przedziale cenowym to chyba rozsądny wybór.18g to i tak duża moc na kleniojaźie, więc spokojnie da radę brzanom i szczupłym.Pozdrawiam!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jaros,ja kupiłem tą wędkę i jestem z niej bardzo zadowolony bo:

-ma cienki blank, a nie jest to klucha

-ma akcję szczytową ale pod obciążeniem przechodzi w parabolik

-jej cena jest adekwatna do jakości

-dobrze radzi sobie z małymi woblerkami i robalami(zasięg rzutu)

-ma dobry zapas mocy, testowany na razie na zaczepach:)

Jeżeli chodzi o wady to:

-przy prowadzeniu obrotówki 2 pod prąd kij dość sporo się gnie.

Tyle odemnie. Jeżeli ta rekomendacja jest nie wystarczająca to pozostaje Ci wizyta w Karinie. Jak będziesz oglądał ten kijek to machaj nim wraz zpodpiętym kołowrotkiem! Udanych zakupów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.