Skocz do zawartości

Pstrągi a ciśnienie


Mr. R

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! 

Pytanie pojawiło się w mojej głowie, bo w niedzielę jadę na pstrągi a gdy sprawdziłem prognozę pogody, to widać mocny spadek ciśnienia. Różne opinie czytałem na temat wpływu ciśnienia na brania ryb lecz nic o pstrągach. 

Ja na pewno na ryby pojadę ale z ciekawością poznam wasze opinie i doświadczenia. Może jakieś sugestie co do metody i przynęty? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie kieruję się ciśnieniem wybierając się na pstrągi. Wolne mam tylko w weekendy więc korzystam o ile pozostałe warunki pozwalają ? Gdzieś wyczytałem opinię , że pstrągi są najmniej wrażliwe na zmiany ciśnienia atmosferycznego. Musiałbym prowadzić notatki żeby to zweryfikować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem można olać ciśnienie. To znaczy, to nie jest taki, że pogoda i stan wody nie wpływają na żerowanie, ale ważniejsze jest próbowanie a nie patrzenie na wykresy.

Łowiłem pstrągi przy różnej pogodzie, temperaturze, porze dnia, skokach ciśnienia i stabilnym ciśnieniu. W wodzie niskiej, wysokiej, czystej i w kawie.
Z drugiej strony zaliczałem porażki w warunkach podręcznikowych.

Porównałem sobie na szybko zdjęcia i archiwalne dane pogodowe i nic z tego nie wynika, nie ma żadnego klucza. Serio, jak jest czas to trzeba jechać i sprawdzić czy jedzą ;)

Kilka przykładów z tamtego roku:

60 cm - pełne słońce, południe, 29 st.C, 1015 hPa, woda prześwietlona

57 cm - burza, południe, 7 st.C, 1017 hPa, kawa z mlekiem

54 cm - zachmurzenie, po południu, 25 st.C, 1008 hPa, trącona

53 cm - pełne zachmurzenie, południe, 3 st.C, 1016 hPa, pośniegówka

50 cm - zachmurzenie, po południu, 10 st.C, 996 hPa, czysta

50 cm - pełne słońce, rano 7 st.C, 1023 hPa, czysta

 

Edytowane przez halfdanTheBlack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Mr. R napisał:

Cześć! 

Pytanie pojawiło się w mojej głowie, bo w niedzielę jadę na pstrągi a gdy sprawdziłem prognozę pogody, to widać mocny spadek ciśnienia.

Jutro jadę na Myczkowce z kolegą. Mam nadzieję, że będą aktywne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.