Skocz do zawartości

Nęcenie Kilkudniowe


Rekomendowane odpowiedzi

Witam jako wędkarz chciałem się ze wszystkimi czytelnikami tego artykułu , poradnika , o co w tym chodzi itp  podzielić  

W tej metodzie łowimy na spławik i grunt na przynęty naturalne 


A więc chodzi o nęcenie kilkudniowe 1 miejsca w którym chcemy łowić określone gatunki uprościmy do 2 rodzajów 

Ryby spokojnego żeru 

Drapieżniki 

Kilka lat temu gdy uczyłem się łowić na rzece zawsze zastanawiało mnie dlaczego niektórzy wędkarze przychodzą na łowisko i wychodzą z pełną siatką rekordów a przynajmniej ryb którymi nie można się zawstydzić że sie złowiło a inni jak wtedy ja ale nie zawsze wychodzili z niczym i nawet nie wiedzieli dlaczego tak się dzieje 

Kilka lat temu mój znajomy wędkarz wyczaił od pewnego my go na swoich wodach uważaliśmy za mistrza i nim był bo tylko on łowił takie ryby a inni nic problem polegał na tym że był bardzo skryty i jak ktoś przychodził do niego zapytać czy coś bierze czy nie NATYCHMIAST  chował wędki i szedł do domu poważanie 

Ale póżniej po ''cichaczu'' wyczailiśmy o co chodzi 

Chodzi o nęcenie kiludniowe i o co w ogóle w tym wszystkim chodzi bo póżniej na własnej skórze przekonaliśmy się o co w tym wszystkim chodzi a efekty były takie że przecieraliśmy oczy ze zdumienia i nie mogłem sam w to wszystko uwierzyć ale to był fakt dokonany 

Zacznijmy od ryb spokojnego żeru  chodzi głównie o Klenie,Leszcze,płocie,Jazie,karpie, liny itp   

Głownie chodzi o to że trzeby być codziennie na łowisku gdzie będziemy łowili póżniej o podobnych godzinach i sypać nęcić jednym określonym składnikiem który później założymy na haczyk ale to nie jest reguła 

My testowaliśmy kukurydzę z puszki i nęcili kilka dni conajmniej 2 3 to jest taka bezpieczna granica i na rzece wtedy rzucaliśmy 2 puszki kukurydzy w 1 miejsce 1 dnia  

Efekt był taki że spiołem klenia przy brzegu na około 50 cm w góre a to dość konkretna ryba na złowienie z marszu szczególnie że był marzec i miejsce na około 1.30 cm wody   

Ale po Kolei   Gdy byłem w delegacji a mój znajomy próbował nęcić około tygodnia w tym samym miejscu codziennie wrzucając 2 puszki kukurydzy o podobnej porze 

łowił piękne ryby rekordowe klenie jazie i płocie a pewnego dnia kompletnie bez brania przez kilkanaście minut zastanawiał się co jest podobne warunki jak wczoraj a dzisiaj nic nie bierze ... 

Za 5 minut miał branie na kilka kukurydz na spławik okazało się że to karp na 50 cm na rzece  więc można  

Drapieżnik 

Tutaj też czytałem artykuły że kiludniowe nęcenie pociętymi rybami daje efekty   ja próbowałem  ale zbyt krótko ale na spinning wtedy złowiłem w tym miejscu szczupaka na 50 kilka cm ale nw czy przypadek czy co bo w sumie w tym miejscu szczupaki brały przeważnie 


Oczywiście nęcenie na wodach stojących jest prostrze niż na wodach bierzących  gdyż na przykład na rzece musimy wziąć pod uwagę siłę nurtu i przybory wody po deszczu  



Ktoś próbował  ??? 



 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest lato to karp, tołpyga i amur dwukrotność swojej masy zje. Drobnica pewno podobnie. Wyobraź sobie co zrobi większe stado płoci z 5kg kuku czy innego ziarna.najlepiej  jest necic codziennie o stałej porze, ale co drugi dzień też się spisze tylko że musisz sypać więcej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Sypać, sypać, sypać. Z mojego podwórka - sypie co drugi dzień, przerwa dwa- trzy dni i siadam na miejscówkę. Ostatnio poszło trochę tego towaru z Optimal Baits no ale kasowo $$$$ to nie wygląda dobrze. Efekty widzę w porównaniu jakbym łowił na nieprzygotowanym łowisku, czy poleciał na jedną nocke. Sypać pany:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.