Jump to content

Kleniowe woblery


_maximus

Recommended Posts

a tak sie zapytam offtopem, jakie wobki polecacie na klenia ? Ja obrzucałem wobkami, gumami, blaszkami i nic, zaden klenik sie nie pokusi. A moze to moje umiejetnosci sa cienkie :(

Z postów na forum wynika że dobrym wobkiem kleniowym będzie na pewno dorado alaska :))

Link to comment
Share on other sites

Najwięcej kleni w życiu złowiłem właśnie na Dorado Alaski, polecam 2,5cm, 3cm i 3,5cm. Dobre są wszelakie Sieki a w szczególności Gupik ale tonący bądź o zerowej wyporności. Nie można zapomnieć o Salmo Tiny, tu polecam imitacje osy i żuczka. Dobre są Salmo Hornety 3,5cm w kolorze T i RS. Kleń ma to do siebie, że da się go złowić praktycznie na wszystko. Zasadą jest, że na klenia dobre są wszystkie woblery o mocnej, żwawej pracy. Oczywiście muszą idealnie pracować w nurcie.

Link to comment
Share on other sites

Z Dorado dorzucił bym jeszcze Lake`a.Mam jeden egzemplarz który nietypowo dla tej serii nie schodzi nawet na 5 cm. Klenie, zwłaszcza na przelewach go uwielbiają. Lubię też łowić klenie na obrotówki, które w niektórych warunkach przewyższają woblerek.

Wracając do woblerków w tym roku mam zamiar pobawic się z owadopodobnymi- typowo smużącymi woblerkami.Nabyłem już droga kupna kilka sztuk, a kilka następnych zamówiłem u naszego forumowego wytwórcy.Zobaczymy jakie będą efekty.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy