Skocz do zawartości

Bystrzyca


justfilied233

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem że założę temat o tej rzeczce dopiero gdy złowię w tym roku pierwszą rybę na niej :P i stało się. Sprawdziłem kalendarz brań (do którego podchodzę z dużym dystansem) i postanowiłem zdążyć przed dzisiejszym deszcze, łowiłem około 1,5h głównie na małego białego twistera. W miejscu gdzie byłem rzeka ku mojemu zdziwieniu miała 3 metry głębokości :eek: przy szerokości 2,5m. W jednym miejscu znajdowało się "coś" jak by do spiętrzania wody w każdym razie woda miała tam 40cm dalej były kamienie i głębokość 50cm. Pierwszy rzut większym kremowym twisterem i widzę jak ryba uderza w przynętę potem kilka rzutów w to samo miejsce i jeszcze jedno uderzenie. W tym miejscu zmieniłem przynętę na małego białego twisterka i rzut trochę dalej, jednak w tym samym miejscu kolejne wyjście ryby, znowu kilka rzutów i konkretne wyjście ryby zacięcie i siedzi Pstrąg 24cm, pierwszy w tym roku :D .

Ogólnie z inf. o rzece to klenie nawet nie małe bo i 40cm się trafiają, przy mnie kolega złowił 35cm klenia i pstrąga 15cm, szczupaki tylko z opowieści. Wg mnie najlepsze miejscówki są na odcinku od drogi E4 przez most kolejowy( na weekendzie ciężko tu łowić samemu) aż po most na ulicy kolbuszowskiej.

Piszcie co myślicie o tej rzeczce a właściwie potoku ;)

Edytowane przez justfilied233
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadąc od Rzeszowa cały czas główną drogą E4 w stronę Ropczyc przejeżdża się przez most(na wysokości Sędziszowa) i tam jest tabliczka rz.Bystrzyca. Płynie ona od wsi Bystrzyca (nie daleko Pstrągowej) przez Iwierzyce, Sielec, Olchową, Sędziszów i wpada do Wielopolki gdzieś w okolicach Borku Wielkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Byłem dwukrotnie w ciągu tygodnia ale niestety bez brań. podczas pierwszego wypadu strata kilku obrotówek i jedno delikatne uderzenie. Drugi wypad to gumy. Głównie małe paprochy lecz woda było nieco podniesiona i bardzo zmącona. Miejscówki ogólnie fajne ale teraz przenoszę się na odcinek: od mostu na ul. Księżomost do Ul. Kolbuszowskiej. parę lat temu fajne klenie się tam trafiały.

Jedyne co boli to te śmiecie naniesione na brzegach :mad: oj dużo, dużo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj się wybrałem troszkę pospiningować i na woblerka od Dzięcioła siadł około wymiarowy klenik ale spiął się przy samym brzegu, następnie po kilku rzutach pstrążek. Nie był duży bo 22cm ale walczył strasznie ostro, trzeci w moim życiu i przy nim najwięcej emocji było tym bardziej, że dookoła pełno miejsc gdzie mógł na dobre uciec i zostać w wobkiem w pyszczku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po obserwacji tej rzeczki przez kilka wcześniejszych lat, wydaje mi się, że ryby ( nie wiem czy tak jest wszędzie czy tylko tam ) są bardziej aktywne od popołudnia do wieczora (kleń, pstrąg). Wczoraj byłem chwilkę jak już się ciemno robiło, to cały czas ryby skakały, dwa rzuty i coś siedziało (prawdopodobnie niewielki pstrąg) ale spiął się po kilku obrotach korbką, potem następny rzut trochę dalej i coś mocno dzióbnęło ale nie zaciołem i to na tyle, bo się rozpadało :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś jak zwykle na chwilkę wpadłem nad rzeczkę i byłbym bardzo zadowolony gdyby nie pewna sytuacja. Rzuciłem kilka razy i nic potem udało mi się posłać woblerka w bardzo dobre miejsce i czuje coś wzięło troszkę powalczyła rybcia a potem czułem jak bym jakiś worek ciągnął, przy brzegu okazało się że to kleń ponad 30cm i wszystko było by super gdyby nie fakt że po wyciągnięciu z wody wylał się z niego a właściwie z niej sznur ikry :( .

Oczywiście na złość musiała połknąć wobler głęboko i nie mogłem szybko odhaczyć :( Rybę starałem się jak najbezpieczniej wypuścić. Wydaje mi się że była ona w trakcie składania ikry i podpłynął mój wobler ona chciał przegonić a tu się zaczepiło.

Poza tym w jednym miejscu widziałem dość dużego pstrąga jak uciekał po płytkiej wodzie przede mną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś nad rzeczką byłem około 17- ej.Za trzecim rzutem poczułem mocne targnięcie,niestety rybka nie zapięła się.W następnym dołku wyjąłem pstrąga 30.Klenie nie współpracowały tego dnia.Aha zapomniałbym. Seba77 dzięki za od haczenie wobka i miłą pogawędkę:)Do następnego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś byłem na chwilkę i było bardzo ciekawie :) ryby skakały jak głupie pierwszy rzut, nie zdążyłem zacząć ściągać i już branie, pstrąg na 22cm potem kilka rzutów i prawie na pewno pstrąg, duży bo na pewno ponad 35cm płynął za woblerem i jak mnie zobaczył to nawrócił i uciekł, za chwilkę mniejszy pstrąg około 25cm zrobił to samo, potem mi się wobler popsuł i pojechałem do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś wypadzik zrobiłem krótki z szerszeniem nowo nabytym i padło dwa pstrążki 18 i 22cm oprócz tego strasznie dużo narybku pływa wszędzie i kleniki około 15cm.

Zaciekawił mnie ten okoń bo jeszcze na skubanego nie trafiłem w tej wodzie a jestem często. Czy mogą koledzy miejscówkę zdradzić czy nie bardzo :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś wypadzik zrobiłem krótki z szerszeniem nowo nabytym i padło dwa pstrążki 18 i 22cm oprócz tego strasznie dużo narybku pływa wszędzie i kleniki około 15cm.

Zaciekawił mnie ten okoń bo jeszcze na skubanego nie trafiłem w tej wodzie a jestem często. Czy mogą koledzy miejscówkę zdradzić czy nie bardzo :P

Okoń występuje niemal na całej długości,ale na dobre połowy poczekaj do sierpnia.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu z braku dłuższego czasu byłem nad rzeczką.Dziś brań było mniej.Na osłodę kleń 35 drugi spiął się pod samym brzegiem na wyciągnięcie ręki około 40 paru centów.Walka była super żyłeczka główna 0.12 i mikro wobek własnej produkcji :).Na koniec mała kąpiel :eek::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.