Skocz do zawartości

Koniec PzW


Shim

Rekomendowane odpowiedzi

Tym z PZW ładnie się pod tyłkiem pali ostatnio połowiłem małych sandaczy i boleni. Znajomy złowił brzany zarybieniowe a początkiem października wpadło kilka jazi też zarybieniowe wszystko... Chodź z drugiej strony jakby mieli stracić Wisłok to by zarybiali?

 

Aha. Na wiosnę wiem że wpuszczali węgorza byłem świadkiem :D

Edytowane przez TOmaSZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, TOmaSZ napisał:

Tym z PZW ładnie się pod tyłkiem pali ostatnio połowiłem małych sandaczy i boleni. Znajomy złowił brzany zarybieniowe a początkiem października wpadło kilka jazi też zarybieniowe wszystko... Chodź z drugiej strony jakby mieli stracić Wisłok to by zarybiali?

 

Aha. Na wiosnę wiem że wpuszczali węgorza byłem świadkiem :D

Metkowane były te z zarybień, a te z wylęgu naturalnego już nie są?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Po ostatniej informacji o 73% podwyżce dla pani prezes pzw i kosztach wykupu karty postanowiłem że w 2023 nie będę płacił na to złodziejstwo. Dlatego zwracam się do was z pytaniem gdzie poza pzw na Podkarpaciu można powędkować na spinning, bo reszta metod to tylko uprawiam sporadycznie jak chce posiedzieć i poleniuchować, co wody pzw mi gwarantują 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, JurekJ napisał:

Po ostatniej informacji o 73% podwyżce dla pani prezes pzw i kosztach wykupu karty postanowiłem że w 2023 nie będę płacił na to złodziejstwo. Dlatego zwracam się do was z pytaniem gdzie poza pzw na Podkarpaciu można powędkować na spinning, bo reszta metod to tylko uprawiam sporadycznie jak chce posiedzieć i poleniuchować, co wody pzw mi gwarantują 😀

Ranczo, Ocieka, Smoleń, Nad stawami, może i Krzemienna u Schabińskiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, JurekJ napisał:

No i właśnie to jest kicha jak pisze @PiotrekP10 uwielbiam rzeki, ale trudno jakoś ten rok przebieduje, zobaczymy co będzie w 2024, chociaż cudów się nie spodziewam 

W 2024 będzie jeszcze gorzej .

To jest podejrzewam plan wod polskich żeby wędkarze znienawidzili PZW do tego stopnia że będą się cieszyć jak wody polskie przejma łowiska .

Przy czym PZW wie że to koniec i stara sie wydrzeć tyłem tylko ile może likwidując wieloletnie porozumienia np Tarnów/ Tarnobrzeg .

Zwiększając składki i wymyślając głupie przepisy .

Lepiej to już było 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pisał że jeszcze zatęsknimy za pzw...

"Chcemy, aby jak najwięcej podmiotów przystąpiło do programu krajowego i funkcjonowała jedna opłata za wędkowanie w całej Polsce. Ta będzie w przyszłym roku wynosiła 350 złotych, ale – nie ukrywam – jeśli program się rozwinie, przystąpi znacznie więcej podmiotów, wtedy opłata wzrośnie może do 600-800 złotych. Ale to będzie służyło jak najlepszej gospodarce rybackiej, przede wszystkim zarybianiu. "

 

 

https://pomorska.pl/takie-beda-oplaty-i-zasady-dla-wedkarzy-w-2023-roku-wody-polskie-dalej-zarzucaja-wedke-31122022-r/ar/c1-17162531

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.12.2022 o 20:28, jacob1993 napisał:

To 10tys to jest kwota brutto ?

Pytanie ile ma zarabiać prezes PZW minimalna ?

Takie pasożyty w tym kraju zarabiają po 50-100tys na miesiąc jak nie lepiej z pani przezes jak widać skromna kobieta .

Co to jest 10 tys brutto?

Bez przesady, to nie są wielkie pieniądze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Radek Karol napisał:

Co to jest 10 tys brutto?

Bez przesady, to nie są wielkie pieniądze. 

Biorąc pod uwagę że najniższa krajowa w przyszłym roku to 3600 dla zwykłych pracowników bez umiejętności, chęci i wykształcenia. Nie wiem z czego robić aferę. Adekwatne stanowisko do wynagrodzenia. I żeby nie było: nie znam tej osoby ani nikogo z tych kręgów żebym ich miał bronić, to po prostu moje zdanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, jacob1993 napisał:

Za nic nie robienie najwięcej się zarabia w tym kraju niestety .

Ta osoba obraca wartościami pieniężnymi i majątkiem o wartości blisko 1 mld zł. To ile ma zarabiać? Dyrektor generalny korporacji o podobnych wartościach ma kontrakt manegerski  na co najmniej  2, 3 mln euro lub dolarów US rocznie. Plus opcje na akcje. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim majątkiem o wartości 1mld rocznie? Majątkiem to okręgi obracają, a nie zarząd główny. Oni mają jakiś procent tylko od składki członkowskiej na organizację sportu na poziomie krajowym i międzynarodowym oraz utrzymanie siedziby i swoje wypłaty. Czyli pieniądze idące w błoto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.