Jump to content

st. CROIX PFS90LMF2


wIKUU

Recommended Posts

cześć, mam pytanie czy ta wędka nada sie na okonie z opadu, główny cel to okonie ze stojącej wody ok 3-5 m. Przynęty - małe gumy, na głowkach od 2 do 6 gram. Jeśli ktos ma jakieś doświadczenie z tą wędką proszę o wiadomość.

Link to comment
Share on other sites

Pod opad to raczej akcja x fast przynajmniej dla mnie , a ten kij pracuje na całej długości blanku ale kto co lubi. A gdzie te kije są do kupienia bo kiedyś jak go chciałem kupić w corona fishing to mi powiedzieli ze te kije nie są już produkowane i nie maja ich już w sprzedaży , mi się udało dopaść używkę 

Link to comment
Share on other sites

nawet dziś można sprawdzić że do kupienia są w corona fishing, pytanie do Ciebie czy nie pozbywasz się tego kija? Szukam czegoś czym będę w stanie połapać okonie i jednocześnie kilkanaście razy w roku wybrać się na klenie na woblery. Możesz opisać akcje pracy tego kija? Jak pracuje pod opadem a jak z woblerami, będę bardzo bardzo wdzięczny. 

Link to comment
Share on other sites

Po kilku opiniach bardzo bardzo różnych dowiedziałem się że...

- kij jest dość szybki (w sam raz pod gumy)

- kij jest szybki lecz przechodzący w parabole z lekkim zapasem mocy w dolniku (jak to w st. croix) 

- Kij nadający się do woblerów lecz nie do jiggowania na dużych głębokościach 

- kij nadający się tylko do twardych przynęt. 

Jednym słowem nie wiem nic :(

Link to comment
Share on other sites

Nie pozbywam się . Corona fishing tak nie działa to ze piszą ze dostępne to nie znaczy ze tak jest, dopiero jak złożysz zamówienie oni się skontaktują z Tobą i powiedzą czy kij jest dostępny a czas oczekiwania czasem i nawet kilka miesięcy . Ciężko jest opisać ten kij to trzeba zobaczyć pomachać każdy ma inne preferencje ,jak szukasz kija pod klenie i okonie do zobacz sobie dam microflex i przy okazji zaoszczędzisz kilka stówek

Link to comment
Share on other sites

Posiadam microflexa 3-15 2.30. Używałem też 1-7 i 2-10 we wszystkich długościach niestety strasznie mi ten kijek nie leży. Na klenie używam DRAGON Flash Slow Lure 2.90m 0.5-8g 

szukam czegoś co będę w stanie zabrać i na okonie i na klenie dlatego pytanie jak Ty oceniasz PFS90LMF2? Uda mi się tym komfortowo połapać okonki do 35cm na gumowe przynęty i czy nie będzie problemów połapać na 3.5/4cm woblerki na przelewach?

Link to comment
Share on other sites

Z tego co piszą w opisie wędka jest akcji Mod-Fast, zbudowana grafitu SCII, posiadam od wielu lat PS70MLF2 też SCII o akcji Fast, łowię nią na gumy ale demon szybkości to nie jest,  podejrzewam że PFS90LMF2 może to być lekko lejąca się wędka również z racji długości, za te pieniądze znajdziesz coś ciekawszego niekoniecznie od STCroix, ale to tylko moje domysły bo wędki na oczy nie wiedziałem.

Link to comment
Share on other sites

Nie jestem ostatnio zbytnio rozeznany w temacie wędek, do UL używam  MHXa S871-2-MHX z BRC o długości 2,20m, gumy na głowkach 3-6g obsługuje bardzo fajnie, przyłów wymiarowego szczupaka to nie problem, nieco ciężej 5-10g Batsona IST993F 2,55m , super uniwersalna wędka od okonia po sandacza na lekko ogarnia bardzo fajnie, ale to wędki customowe robione na zamówienie.

Link to comment
Share on other sites

W dniu 2.01.2022 o 22:35, wIKUU napisał:

A coś dostępnego że tak powiem z półki sklepowej? Czyli jedno głośnie odpuszczać PS70MLF2? 

Na superwedkarz wejdź jest od ręki 230 cm w dwóch częściach Avid do 11 gramów xfast. Będzie dobry na okonia w budżecie.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja polecam kongera seri  templar lub paladin. 

https://pleciona.pl/pl/p/KONGER-TEMPLAR-HDC-FIRE-WIZARD-225cm-2-7g/36083?gclid=CjwKCAiA9aKQBhBREiwAyGP5lZnwzSq8C0CsgluRtUgo4IA-IKnF2UF6di1Q3r4f-SSMdDfhYh6HaRoCVeEQAvD_BwE

Tym kijkiem łowię głównie na jigi  , a ryby przeróżne . Od okoni 15 cm po klenie , brzany nawet po 70 cm , a ostatni głowatkę 70+. kij dość szybki i czuły ale nie jest to xfast. Pięknie amortyzuje ucieczki ryb. Przyzwoite wykonanie . Na pewno wart tej ceny.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy