Skocz do zawartości

st. CROIX PFS90LMF2


wIKUU

Rekomendowane odpowiedzi

cześć, mam pytanie czy ta wędka nada sie na okonie z opadu, główny cel to okonie ze stojącej wody ok 3-5 m. Przynęty - małe gumy, na głowkach od 2 do 6 gram. Jeśli ktos ma jakieś doświadczenie z tą wędką proszę o wiadomość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod opad to raczej akcja x fast przynajmniej dla mnie , a ten kij pracuje na całej długości blanku ale kto co lubi. A gdzie te kije są do kupienia bo kiedyś jak go chciałem kupić w corona fishing to mi powiedzieli ze te kije nie są już produkowane i nie maja ich już w sprzedaży , mi się udało dopaść używkę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet dziś można sprawdzić że do kupienia są w corona fishing, pytanie do Ciebie czy nie pozbywasz się tego kija? Szukam czegoś czym będę w stanie połapać okonie i jednocześnie kilkanaście razy w roku wybrać się na klenie na woblery. Możesz opisać akcje pracy tego kija? Jak pracuje pod opadem a jak z woblerami, będę bardzo bardzo wdzięczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku opiniach bardzo bardzo różnych dowiedziałem się że...

- kij jest dość szybki (w sam raz pod gumy)

- kij jest szybki lecz przechodzący w parabole z lekkim zapasem mocy w dolniku (jak to w st. croix) 

- Kij nadający się do woblerów lecz nie do jiggowania na dużych głębokościach 

- kij nadający się tylko do twardych przynęt. 

Jednym słowem nie wiem nic :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pozbywam się . Corona fishing tak nie działa to ze piszą ze dostępne to nie znaczy ze tak jest, dopiero jak złożysz zamówienie oni się skontaktują z Tobą i powiedzą czy kij jest dostępny a czas oczekiwania czasem i nawet kilka miesięcy . Ciężko jest opisać ten kij to trzeba zobaczyć pomachać każdy ma inne preferencje ,jak szukasz kija pod klenie i okonie do zobacz sobie dam microflex i przy okazji zaoszczędzisz kilka stówek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam microflexa 3-15 2.30. Używałem też 1-7 i 2-10 we wszystkich długościach niestety strasznie mi ten kijek nie leży. Na klenie używam DRAGON Flash Slow Lure 2.90m 0.5-8g 

szukam czegoś co będę w stanie zabrać i na okonie i na klenie dlatego pytanie jak Ty oceniasz PFS90LMF2? Uda mi się tym komfortowo połapać okonki do 35cm na gumowe przynęty i czy nie będzie problemów połapać na 3.5/4cm woblerki na przelewach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszą w opisie wędka jest akcji Mod-Fast, zbudowana grafitu SCII, posiadam od wielu lat PS70MLF2 też SCII o akcji Fast, łowię nią na gumy ale demon szybkości to nie jest,  podejrzewam że PFS90LMF2 może to być lekko lejąca się wędka również z racji długości, za te pieniądze znajdziesz coś ciekawszego niekoniecznie od STCroix, ale to tylko moje domysły bo wędki na oczy nie wiedziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ostatnio zbytnio rozeznany w temacie wędek, do UL używam  MHXa S871-2-MHX z BRC o długości 2,20m, gumy na głowkach 3-6g obsługuje bardzo fajnie, przyłów wymiarowego szczupaka to nie problem, nieco ciężej 5-10g Batsona IST993F 2,55m , super uniwersalna wędka od okonia po sandacza na lekko ogarnia bardzo fajnie, ale to wędki customowe robione na zamówienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.01.2022 o 22:35, wIKUU napisał:

A coś dostępnego że tak powiem z półki sklepowej? Czyli jedno głośnie odpuszczać PS70MLF2? 

Na superwedkarz wejdź jest od ręki 230 cm w dwóch częściach Avid do 11 gramów xfast. Będzie dobry na okonia w budżecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja polecam kongera seri  templar lub paladin. 

https://pleciona.pl/pl/p/KONGER-TEMPLAR-HDC-FIRE-WIZARD-225cm-2-7g/36083?gclid=CjwKCAiA9aKQBhBREiwAyGP5lZnwzSq8C0CsgluRtUgo4IA-IKnF2UF6di1Q3r4f-SSMdDfhYh6HaRoCVeEQAvD_BwE

Tym kijkiem łowię głównie na jigi  , a ryby przeróżne . Od okoni 15 cm po klenie , brzany nawet po 70 cm , a ostatni głowatkę 70+. kij dość szybki i czuły ale nie jest to xfast. Pięknie amortyzuje ucieczki ryb. Przyzwoite wykonanie . Na pewno wart tej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.