Skocz do zawartości

Warchoły k. Niska


bodeczekk

Rekomendowane odpowiedzi

  • 7 miesięcy temu...

Byłem tam wczoraj przejazdem, staw wygląda ciekawie. Rozmawiałem z pewnym wędkarzem który twierdził że jest głęboki w pewnym miejscu na 30m:eek: Mówił że dużo jest karpia, amura i

okoni które sam widziałem jak gonią drobnicę. Są jeszcze szczupaki, ponoć duże ale za bardzo nie chcą współpracować. Co dziwne wędkarzy tam jak na lekarstwo, czasem tamtędy przejeżdżam w różne dni i o różnej godzinie i nigdy nie było więcej niż 3 osoby. Wczoraj obserwowałem chłopaczka który spiningował ale oprócz okonia nic nie złapał przez 45 min.

Edytowane przez ryba7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś poławiałem tam w zimie. W zakolu koło cegielni nie łowiłem nigdy bo mormyszka opadała i opadała i opadała. Dołek jest potężny ale czy 30m to nie wiem. Bez konkretnego nęcenia (najlepiej grubo: kukurydza, konopia, łubin, groch) nie ma co nastawiać się na konkretną rybę. W tym roku koledzy ze Stalowej Woli łowili tam okonie 40+ więc warto warto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie kupi.Nieopodal zbiornika od strony drogi są domki jednorodzinne a w jednym z nich mieszka "prezes" koła ,które się opiekuje tą wodą.Kilka lat temu robiłem tak dopłatę bo takowa była.Jak z zezwoleniami jednodniowymi to nie wiem trzeba by popytać albo zadzwonić do siedziby okręgu.Najlepiej ,najprościej i najtaniej:D.Co do ryb to prawda że występują tam ładne karpie,amury i okonie ale mało kto je widział a z ich liczbą nie należy przesadzać;).Na dodatek jest to specyficzny i trudny zbiornik więc i rybki marudzą niesłychanie;).

Co dziwne wędkarzy tam jak na lekarstwo, czasem tamtędy przejeżdżam w różne dni i o różnej godzinie i nigdy nie było więcej niż 3 osoby.

Zaglądnij tam kiedy zbiornik zarybią:D

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu odwiedziłem ten zbiornik i zrobił na mnie pozytywne wrażenie pod względem położenia i konfiguracji brzegu, alo po tym co sie dowiedziałem co tam się dzieje w pewnych okresach roku( permanentne pozyskiwanie białka niekoniecznie przy użyciu wedki) odpuściłem temat, a co dopiero płacić dodatkową kasę. Takie zbiorniki i im podobne odpuszczam. Wolę zaszyć się nad dzikim Sanem lub innej rzece gdzie trudniej o podobna patologię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Bardzo przepraszam za ortografa już poprawiłem :) Pisałem to minute po przebudzeniu :D A o numer łowiska pytam dlatego, że muszę wpisywać już pokazuję dlaczego:

Muszę wypełniać taki rejestr i tam wpisywać wszystko, dlatego pytam bo w tej książeczce nie mogę znaleźć Warchołów :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok spoko już wszystko wiem mam to w tym zielonym zezwoleniu wydanym przez ok. Tarnobrzeski. Tylko teraz pytanie dlaczego mam dwa zezwolenia i dlaczego dostałem zezwolenie ok. Rzeszowskiego, a kartę opłacałem w siedzibie Tarnobrzeskiej. I drugie pytanie skoro okrąg Tarnobrzeski jak pisałeś wcześniej nie wymaga wpisywania w rejestrze to gdy np łowię na Warchołach to mam wpisywać czy nie do tego rejestru Rzeszowskiego. Bo ja do niego wpisywałem wszystko a łowiłem na wodach ok. Tarnobrzeskiego i Rzeszowskiego na zmianę :D ale teraz dopiero to nic z tego nie rozumiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kolego namieszałeś z tym rejestrami :D.Skoro przy opłacaniu składki na O.tarnobrzeski ,otrzymałeś Zezwolenie na O.rzeszowski to było porozumienie między tymi okręgami.Na ten rok to nie wiem bo nie ma jak na razie w necie info na temat porozumień,trzeba poczekać kilka dni.Bajzel jak co roku:D.Ale zakładając że jest to "porozumienie" to na bank obejmuje tylko "Rzeki"(wody płynące) a zbiorniki są wyłączone z tego porozumienia.Dokonujesz wpisu w rejestrze ,odpowiednio,tym do którego Okręgu należy łowisko!Jeżeli nie otrzymałeś oddzielnego rejestru z O.rzeszowskiego to albo jest w Zezwoleniu (musisz sprawdzić) ,albo wpisujesz w rejestr O.tarnobrzeski,wędkowanie na łowiskach,które obejmuje porozumienie w tym wypadku "Rzeki" (wody płynące) o.rzeszowskiego.Co raczej nie wydaje mi się prawdopodobne ,raczej stawiam na pierwszy wariant (rejestr o.rzeszowskiego).

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa zezwolenia z Tarnobrzega i Rzeszowa i to co wcześniej zrobiłem zdjęcie to jest Rzeszowski a w Tarnobrzeskim nie ma nawet miejsca na wpisywanie niczego :) Za niedługo będę opłacał kartę na ten rok to zapytam dokładnie. Ale chyba nic się nie stanie jak w rejestrze rzeszowskim będę sobie wpisywał każdy wypad na ryby a w razie kontroli po prostu pokaże oba zezwolenia i pokaże dlaczego tak sobie to wpisałem. Tym bardziej, że teraz znalazłem to i w obu zezwoleniach mam wyszczególnione wszystkie miejsca w których mogę łowić. I własnie ta kwestia mnie ciekawi np Warchoły są w zielonym Tarnobrzeskim zezwoleniu pod numerem : 11. Czy mam je pominąć w rejestrze Rzeszowskim ponieważ tam ich nie ma i wpisywać np. tylko do rejestru Rzeszowskiego wyszczególnione w nim łowiska a te z rejestru Tarnobrzeskiego po prostu pomijać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na o.tarnobrzeski powinieneś ,oprócz Zezwolenia mieć jeszcze rejestr taki jak na fotce.Skoro go nie otrzymałeś to albo Ty,albo skarbnik przeoczył ,albo ktoś "jechał" na Twoim rejestrze w tamtym sezonie:D.Tak czy inaczej to miałeś sporo szczęścia.Pierwsza kontrola PSR mogła by być dla Ciebie pożegnaniem się z częścią oszczędności;).

I własnie ta kwestia mnie ciekawi np Warchoły są w zielonym Tarnobrzeskim zezwoleniu pod numerem : 11. Czy mam je pominąć w rejestrze Rzeszowskim ponieważ tam ich nie ma i wpisywać np. tylko do rejestru Rzeszowskiego wyszczególnione w nim łowiska a te z rejestru Tarnobrzeskiego po prostu pomijać.

Warchoły wpisujesz do Rejestru tarnobrzeskiego!Jeżeli wędkujesz na wodach o.rzeszowskiego ,wpisujesz ten fakt w Rejestr wydany przez ten Okręg!

W tym roku porozumienie między tymi okręgami ,prawdopodobnie też będzie ale jak pisałem pewnie będzie obejmować TYLKO rzeki (wody płynące).Jak będziesz opłacał składkę dobrze dopytaj o wszystko!W szczególności zwróć uwagę czy pobierasz komplet dokumentów.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki teraz otworzyłem te wszystkie dokumenty i rejestr połowu tarnobrzeski też mam. Bardzo bardzo Ci dziękuję. Teraz już będę wiedział wszystko, wszystkie rzeki i zbiorniki wymienione w zielonym zezwoleniu będę wpisywał to tego białego rejestru Tarnobrzeskiego a wszystkie wymienione w zezwoleniu Rzeszowskim będę wpisywał do zezwolenia Rzeszowskiego tam na końcu gdzie jest wyznaczone miejsce. Bardzo Ci dziękuję bardzo mi pomogłeś. Miałem dużo szczęścia i teraz będę uzupełniał to wszystko w nowym sezonie jak należy. Jeszcze raz Serdecznie Dziękuję i powiadomię też moich znajomych którzy też uzupełniają te rejestry całkowicie źle. Wielkie dzięki.

Edit:

PS Jeszcze jedno w jeden i drugi rejestr trzeba wpisywać przed rozpoczęciem wędkowania wszystkie dane tak ?? Ja nie zabieram w ogóle złowionych ryb więc mogę od razu tam gdzie jest liczba sztuk, gatunek, cm i kg powstawiać kreski tak ?

Edytowane przez pajaczeq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a wszystkie wymienione w zezwoleniu Rzeszowskim będę wpisywał do zezwolenia Rzeszowskiego tam na końcu gdzie jest wyznaczone miejsce...

Dokładnie:D.Tak na koniec mała uwaga abyś pamiętał że nie wszystkie łowiska ,które masz w Zezwoleniu o.rzeszowskiego będą podlegały pod porozumienie!Prawdopodobnie tak jak już pisałem tylko wody płynące (rzeki)!.Zbiorniki będą podlegały dopłacie to raczej na bank.

Co do wypełniania rejestru-jest tak jak piszesz ale kreski stawiaj po zakończonym łowieniu,unikniesz dyskusji i tłumaczenia podczas kontroli.Niestety czasami możesz trafić na...:confused::D

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik na którym łowię najczęściej znajduję się właśnie koło budki gdzie opłaca się karty i on jest w zezwoleniu Rzeszowskim jest to zbiornik nr. 41 Zbiornik zaporowy Rudnik nad Sanem. I ten zbiornik skoro jest w tym zezwoleniu trzeba wpisywać w rejestr Rzeszowski bo w Tarnobrzeskim sprawdzałem i go nie ma :) Jak będę opłacał kartę to będę tam siedział aż dowiem się wszystkiego. A Tobie jeszcze raz bardzo dziękuję bo w razie kontroli byłbym ugotowany :) Swoją drogą strasznie to zagmatwane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.