Jump to content

Kilka podstawowych pytań


Recommended Posts

Witam, Panowie mam kilka pytań  mianowicie zacząłem swoja przygodę z wędkowaniem a może, bardziej z piciem piwka. Nie traktuje tego jakoś super poważnie bardziej jest to dla mnie odskocznia od miasta. Ale za nim zainwestuje więcej jak 20 złotych mam pytanie mianowicie: 

1. Łowienie metodą jakie przynęty polecacie na jakiegoś karpika/lina/leszcza   - Mam obok siebie komercję więc tam najczęściej łowie podobno są tam takie 3-4kilowe 

2. Czy sztuczne robaki/kukurydza się sprawdza czy to eliminuje drobnicę? 

3. Łowienie na sygnalizatory - czytałem już jakiś temat, że robicie sobie żarty tyle, że ja to traktuje bardziej jako rozrywkę do wypicia piwka niz naprawdę typowym wędkowaniem i jestem po prostu ciekawy czy sprawdza to sobie, że wyrzucam zestaw i czekam w między czasie mogę wypić piwko czy rozpalić grila, tylko czy to się sprawdza jakoś sensownie działają te sygnalizatory? Pytam ponieważ wcześniej łowiłem klasycznie na koszyk ale mam dość z dzióbaniem drobnicy i zmienianiem robaka średnio co jakieś 30 sekund. 

4. I jak mam złożony zestaw powiedzmy nęcę na początku na klipsie 3/4 razy i później zakładam kulkę wyrzucam czy taki zestaw się przerzuca co jakiś czas, czy ma to stać aż w końcu się nim zainteresują? 

5. I ostanie najważniejsze polując na jakiegoś karpia powiedzmy, (nie złowiłem jeszcze nigdy żadnej ryby mającej więcej niż około 1kg jak wspomiałem dopiero zaczynam) czy wyrzucając taki zestaw, zostawić na hamulcu czy wrzucam wolny bieg i czekam na role? gdyby coś mi się jeszcze przypomniało zedytuje post. Z góry wielkie dzięki :) 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Do metody polecam kulkę od 5mm do 10 mm, zestaw ląduje w wodzie, oczywiście musisz zarzucić wykonując zamach wędką, następnie kładziesz kija na podpórce z sygnalizatorem, włączasz wolny bieg, chyba że chcesz sprawdzić swój refleks to zostawiasz na hamulcu, siadasz na fotelu, odpalasz browara i czekasz na piiiiiiiiiii..

generalnie nuda :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Ciekawi mnie czy używacie tzw. włosa do zbrojenia przynęty, czy raczej bezpośrednio na hak? Mowa o np ziarnach kukurydzy itp

Pytam, bo ja z przyzwyczajenia głównie zakładam na włos (z przyzwyczajenia od łowienia dużych ryb) natomiast mam stosunkowo dużo 'pustych' brań, piękne mocne brania, tzw 'rolki' i....i nic, ryba nie zaczepia się sama lub nie da sie zaciąć co bywa frustrujące.

I nie chodzi tu o zbyt długi włos, bo już jest maksymalnie krótki, po prostu jakby ryba tylko koniuszkiem warg ciągnęła za przynętę, gdyby nie to że bywają to bardzo mocne brania to pomyślał bym że drobnica... Haki też próbowałem różnych wielkości od 8 do 14

Ma ktoś podobne doświadczenia?

Mowa o łowieniu na grunt / feeder, myślę że to brania kleni, które pobierają wargami, a może i inne ryby typu swinki i rosłe certy...

Edited by DziubnieLubNie
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, TOmaSZ said:

Sprawdź te Drennan Wide Gape Specialist i daj znać :)

Nie nie, to nie kwestia drennan czy guru itd 

Również jak i to że uzywam haków 'wide gape' od dawna i jak wspomniałem próbowałem malych i większych..

Bardziej ciekawiło mnie czy przynętę zakladacie na wlos czy 'po staremu' prosto na hak - myślę że te puste brania nie byłyby puste jakby kuku nie było na wlosie. Ryba ta ewidentnie nie zasysa głęboko przynęty tylko pobiera delikatnie końcem warg dlatego się nie wcina.

Nie jest to przypadek że nie wcina się nigdy, po prostu mało brań ogólnie i jak 3 razy trafia się taka pusta rolka to się człowiek doszukuje co jest nie tak..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy