Skocz do zawartości

Jezioro Solińskie


wifer

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, valdi napisał:

Witam,

Czy ktoś się orientuje gdzie na Solinie znajdują sie strefy tarlisk, ponieważ na stronie okręgu krosno znalazłem tylko taka wzmiankę i nic więcej. Napisałem wiadomość do okręgu i cisza chyba że to jest tajne jak większość w okręgu.

Prawdopodobnie Wołkowyja i Bukowiec oraz Chrewt i Rajskie. Co roku tam jest rzeźnia. Ale miejmy nadzieję że trochę powiększą ten obszar. Na pewno wędkarze będą się burzyć że zostaną odcięci od corocznego eldorado

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Rozpoczęcie sezonu udane, Solina jak zwykle nie zawiodła mimo że woda ma poniżej 8 stopni i jeszcze nawet okoń się nie wytarł. Kilka godzin pływania i kilka ryb, najdłuższy szczupły 65cm :beer:

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Doradźcie gdzie najlepiej pojechać teraz z feederem? Myślę nad Olchowcem, Rajskiem lub Chrewtem. Potrzebny do ry dojazd nad wodę  uwagi na kiepską pogodę. Obawiam się, czy na Rajskiem nie będzie za mało wody lub nie będzie bardzo brudna po opadach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Za dużo prądu w sieci przez fotowoltaike i codziennie pompują wodę do góry żeby zużyć prąd. Na dużej wodzie o tej porze roku jest o wiele łatwiej łowić ryby bo większość ryb żeruje przy brzegu w krzakach i roślinach. Niestety wpływa to negatywnie na rybostan bo złowić rybę czy to drapieżnika czy białoryb to nie problem a niestety prawie żadna ryba nie wraca do wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Haratacz napisał:

Pompują do góry w sensie taki jakby obieg zamknięty przy samej zaporze czy jak?

Z niższego zbiornika w Myczkowcach. Tak samo w nocy jak nadmiar energii to pompują. Widać po nocy jak poziom wzrasta. Potem przy brakach energii, pracują turbinyml. Zbiornik to taki akumulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny weekend nad wodą, znowu jak zawsze ten sam problem czyli plaga leszczy które się nigdy na Solinie nie kończą ale oprócz tego udało się złowić kilkanaście płoci, kilka kaporów a co najważniejsze pobić swój rekord o pół kilo :beer: był jeszcze kapor cyklop z jednym okiem :D

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Triple napisał:

Plaga Leszcza była by jeszcze większa przez te debilne widełki wymiarowe, ale PZW na własne życzenie właśnie pożegnało się z Soliną, więc może to się zmieni.

Ale dlaczego plaga? Leszcza zawsze było dużo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Triple napisał:

Plaga Leszcza była by jeszcze większa przez te debilne widełki wymiarowe, ale PZW na własne życzenie właśnie pożegnało się z Soliną, więc może to się zmieni.

Nie sądzę, ponieważ na tym jeziorze z moich obserwacji wynika że niezależnie od górnego i większości przypadków od dolnego wymiaru prawie wszystkie ryby dostają w łeb, niezależnie od okresu ochronnego i zlowionej ilości. Tu jest cały czas jedna wielka rzeźnia. Siedzieli 2 dni goście 30 metrów koło mnie i nie złowili ani kapora ani leszcza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, papltr napisał:

Nie sądzę, ponieważ na tym jeziorze z moich obserwacji wynika że niezależnie od górnego i większości przypadków od dolnego wymiaru prawie wszystkie ryby dostają w łeb, niezależnie od okresu ochronnego i zlowionej ilości. Tu jest cały czas jedna wielka rzeźnia. Siedzieli 2 dni goście 30 metrów koło mnie i nie złowili ani kapora ani leszcza. 

Do tego, sum chyba pilnuje by nie było plagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja łowiłem na 4,5m głębokości a oni odległość rzutu w zatokę czyli pewnie na około 12 metrów głębokości. I tacy wędkarze właśnie uważają ze sumy wszystko zjadły a to jest po prostu niewiedza i brak umiejętności wędkowania na Solinie. Od 5-ciu lat wystawiam jedną wędkę z leszczem na sumca i brania się nie doczekałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, papltr napisał:

Tylko ja łowiłem na 4,5m głębokości a oni odległość rzutu w zatokę czyli pewnie na około 12 metrów głębokości. I tacy wędkarze właśnie uważają ze sumy wszystko zjadły a to jest po prostu niewiedza i brak umiejętności wędkowania na Solinie. Od 5-ciu lat wystawiam jedną wędkę z leszczem na sumca i brania się nie doczekałem. 

Dokładnie! W sedno!

 Wraz z znajomymi również nastawiamy się na suma ze stacji od 3 sezonów i oprócz 2 bran i holi konkretnych ryb zero efektów  ale suma jest tak dużo że trzeba żywca tyłem do brzegu zakładać bo rękę odgryzie......pier..lenie..... dziadków miesiarzy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze żeby złapać sumy jeździmy specjalnie nad Odrę 400km...mimo że Soline rzekomo  pełną wielkich żarłocznych sumów mamy pod nosem... opowieści powielane przez buraków którzy nigdy nie łowili i nie będą twierdzą że sum na sumie tam pływa i jest odpowiedzialny za rybostan...

Edytowane przez sznajder1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sznajder1 napisał:

Dodam jeszcze żeby złapać sumy jeździmy specjalnie nad Odrę 400km...mimo że Soline rzekomo  pełną wielkich żarłocznych sumów mamy pod nosem... opowieści powielane przez buraków którzy nigdy nie łowili i nie będą twierdzą że sum na sumie tam pływa i jest odpowiedzialny za rybostan...

Ja 270km w jedną stronę na Wisłę, bardzo duże koszty: opłaty + wyjazdy, a wolałbym mieć to pod nosem, 5km do jeziora, nawet żeby tu było 20% ryb tego co tam to i tak byłoby super. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.