Skocz do zawartości

Jezioro Solińskie


wifer

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie byłeś dokładnie?Bo ja wczoraj byłem od strony "Białej Floty" i doszedłem prawie do WZW Jawor -teraz to się nazywa Solina Rewita ;)

I żadnego brania :P

Standardowo na tej trasie od kiedy nie zarybiają z tej strony jeziora szczupakiem. Tu jest szansa tylko z łódki na okonia i sandacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 ton wpuszczono i wyłapany. Rozszedł się po jeziorku i tyle. Będzie pasza dla suma. Swoją drogą wpuszczanie takiej ilości karpia to debilizm do potęgi. Wystarczy poszukać informacji w internecie co karpie robią ze zbiornikami i jak przyczyniają się do degradacji zbiorników. To jest czyszczenie stawów. na święta ludzie kupują mniej a tutaj przez 10 lat po 6 t zabiorą za dobra cenę. pamiętam jak kilka lat temu wpuszczano karpie z pleśniawką. Jakby przez 10 lat niczym nie zarybiali to by bylo znacznie lepiej a o krześliska dbali. Wystarczyłoby trochę szczupaka dodać bo ma trudności z rozmnażaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko krosno ładuje karpia, o rzeszow wpuszcza ponad 20 ton rocznie a nie ma takiego zbiornika jak j solińskie. Wszystko z obawy przed tym że dziadki przestaną płacić jak nie będzie odpowiedniej ilości mięsa w wodzie. Wszelkie inne plany zarybieniowe nie wchodzą w gre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Czy to wina ,@Wędkarze z Bieszczad, że akurat na tyle można liczyć w tym momencie na solinie? Przykro sie robi, że doszlo do takiej sytuacji, że małe rybki cieszą na tyle aby się nimi chwalić. Wystarczy popatrzeć na naszą forumową galerię ,,takiej ryby" aby dojść do smutnych wniosków... w ostatnich 2 sezonach zdecydowanie przewodzą gatunki mało smaczne lub te łowienie na OS San. Macie rację, filmik nie jest z tych, po których chciałoby sie gonić czym prędzej nad soline i ciągnąć zandery. Bardziej zniechęca jak motywuje di wyjazdu no ale takie czasy. Zamiast krytykować pogadajmy o tym jak odmienić losy podkarpackich łowisk?

Edytowane przez MilanND
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki za info.

Ja wypływam głownie z Teleśnicy, tam mam łódkę, ale ostatnio są problemy z dojazdem na 'wypał" - robią drogę i wszystkich przegonili. Ponoć mają później nas puścić na tę nową drogę. Mamy teraz łódki na drugiej stronie, a to kawał drogi i noszenie tych gratów to makabra. Co do ryby, to też szału nie ma. Presja podobnie jak na Olchowcu. w zasadzie, to Werlas jest najmniej oblegany, ale dojazd tam i dostęp do wody to też wyzwanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.