Skocz do zawartości

Auto z napedem 4 x 4 na ryby.


MarcinV

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć chciabym zmienić auto na wypady na ryby, chcę mieć 4x4 ostatnio po deszczu pojechałem i prawie się zakopałem swoim obecnym peugotem. Wymóg tylko 4x4 nie musi byc suv, benzyna disel obojetne, fajnie zeby było w miare pakowne. Zastanawiam się nad dwoma opcjami sprzedaję obecne auto i kupuję jakieś młode rocznikowo 4x4, albo jakieś dodatkowe starszy rocznik.

Moje typy: Dacie Duster 4x4(disel), audi a4 allroad combi,jeep comaps albo cheroke,skoda yeti 4x4, fiat 500X 4x4 ... albo wersja jako auto dodatkowe łada Niva po prostu do tłuczenia, ale nie wiem czy on pociągnie przyczepkę z łódką. Jeżeli ktoś ma któreś z aut, albo ma jakieś swoje 4x4 chętnie posłucham, jak również jestem otwarty na propozycje jakie auto kupić na ryby.

 

Edytowane przez MarcinV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez miałem kiedyś ten dylemat żeby kupić samochód żeby był i terenowy i komfortowy na trasie, z jak największym bagażnikiem i wybrałem audi a6 allroad. W porównaniu do a4 dużo większy bagażnik, posiada regulowane pneumatyczne zawieszenie że na drodze obniżam i utwardzam a wyjeżdżając w teren samochód się podnosi i to sporo, bez problemu pokonuje koleiny. Stały napęd na 4 i nigdy nie ma problemu w porównaniu do jednej ośki co ciężko ruszyć na mokrej trawie. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Screenshot_20240611_173133_com.google.android.apps.photos~2.jpg

Screenshot_20240611_173121_com.google.android.apps.photos~2.jpg

Screenshot_20240611_173115_com.google.android.apps.photos~2.jpg

Screenshot_20240611_173057_com.google.android.apps.photos~2.jpg

Screenshot_20240611_173053_com.google.android.apps.photos~2.jpg

Screenshot_20240611_173048_com.google.android.apps.photos~2.jpg

Screenshot_20240611_172825_com.google.android.apps.photos~2.jpg

Screenshot_20240611_172729_com.google.android.apps.photos~2.jpg

Screenshot_20240611_172640_com.google.android.apps.photos~2.jpg

Edytowane przez papltr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak zawieszenie nie ma z nim problemów? z tego co zrozumiałem ono jest sterowane pneumatycznie.

To prawda co do miejsca oglądałem wczoraj a4 zwykłe avant i to auto już z tyłu na tylnej kanapie ma mało miejsca jak dla mnie. Jaki silnik tam masz, tam jest napęd torsen?

Muszę przyznać, że to twoje a6 to kawałek samochodu i nieźle się prezentuje

Edytowane przez MarcinV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, jaki masz budżet.

Ja pomimo tego że mam 2 duże auta Skody (jeden suv, drugie kombi) z 4x4 mam 3 auto typowo na ryby.

Rexton - Brudne, ciężkie, z sporym prześwitem, z fabryczną możliwością brodzenia w wodzie do 70cm.

Rodzina się nie burzy ze auto brudne i śmierdzi peletem, ja nie musze go za każdym razem sprzątać i opróżniać ze sprzętu.

Z doświadczenia przejechanych kilkuset tysięcy km polecam skody -octavie i superb 4x4 najlepiej w wersji scout. Na drodze rewelka, w terenie naprawdę super i kawałek dalej można podjechać bez uczucia podróżowania wozem drabiniastym. Miejsca sporo więcej jak w Audi.

Rextonem czy Jeepem (mam doświadczenie z Grand Cherokie) przejechać kilkadziesiąt czy więcej  km nie jest największą przyjemnością. Tak ze jak trzeba to do superba czy kodiaqa podpinam łódkę i jadę trochę dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MarcinV napisał:

a jak zawieszenie nie ma z nim problemów? z tego co zrozumiałem ono jest sterowane pneumatycznie.

To prawda co do miejsca oglądałem wczoraj a4 zwykłe avant i to auto już z tyłu na tylnej kanapie ma mało miejsca jak dla mnie. Jaki silnik tam masz, tam jest napęd torsen?

Muszę przyznać, że to twoje a6 to kawałek samochodu i nieźle się prezentuje

Z zawieszeniem jest tak że jak kupisz zadbane to nie będzie problemów. Od 2021r tylko zregenerowałem jeden miech i sprężarkę od podnoszenia bo po prostu tak kupiłem, a go na dziurach nie oszczędzam, z pontonem na przyczepce bagna nad Wisłą przelatuje na pełnym gazie i pełnym podniesieniu i daje rade. Tak, pneumatycznie go podnosisz, opuszczasz, utwardzacz, napęd stały 4x4 silnik akurat 4.2fsi benzyna 350km ale buda jest ta sama co i z mniejszymi silnikami. Po złożeniu siedzeń jeszcze nie zdarzyło mi się żeby zabrakło miejsca na sprzęt i inne rzeczy a jeżdżę przeważnie z dziewczyną i ona nie oszczędza na zabranych rzeczach :D również często przekładamy nad Wisłą rzeczy na przód i w bagażniku po prostu śpimy. W porównaniu do a4 to nawet stare audi 80 ma o dużo więcej miejsca. Jakbyś był gdzieś nad Soliną to możemy się dogadać i byś sobie zobaczył go od środka, ale szczerze polecam ten samochód na ryby :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, papltr napisał:

Z zawieszeniem jest tak że jak kupisz zadbane to nie będzie problemów. Od 2021r tylko zregenerowałem jeden miech i sprężarkę od podnoszenia bo po prostu tak kupiłem, a go na dziurach nie oszczędzam, z pontonem na przyczepce bagna nad Wisłą przelatuje na pełnym gazie i pełnym podniesieniu i daje rade. Tak, pneumatycznie go podnosisz, opuszczasz, utwardzacz, napęd stały 4x4 silnik akurat 4.2fsi benzyna 350km ale buda jest ta sama co i z mniejszymi silnikami. Po złożeniu siedzeń jeszcze nie zdarzyło mi się żeby zabrakło miejsca na sprzęt i inne rzeczy a jeżdżę przeważnie z dziewczyną i ona nie oszczędza na zabranych rzeczach :D również często przekładamy nad Wisłą rzeczy na przód i w bagażniku po prostu śpimy. W porównaniu do a4 to nawet stare audi 80 ma o dużo więcej miejsca. Jakbyś był gdzieś nad Soliną to możemy się dogadać i byś sobie zobaczył go od środka, ale szczerze polecam ten samochód na ryby :beer:

 

Ładna pojemność :D jakie spalanie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od jazdy i kierowcy. Zawsze obliczam po tankowaniach to najmniej na autostradzie wyszło mi 10l/100km a najwięcej w zimie 29l/100. Ale przy normalnej jeździe bez dzidowania i bez stania w korkach to 13-15l. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.