Skocz do zawartości

Tabor


Pittspeed

Rekomendowane odpowiedzi

Na 99% to wylot z oczyszczalni właśnie, raczej trzeba było zgłosić do WIOŚ i do Urzędu Gminy, może by się ktoś zainteresował jak działa ich oczyszczalnia. Może jakieś lokalne media zainteresowały by się tematem, zrobiłeś jakieś zdjęcia? Podeślij to do lokalnych portali internetowych, gaezt itp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie oczyszczalnia. Z oczyszczalni jest betonowy wylot, a to był potoczek  30 metrów wyżej, koło płyt betonowych na rzece. Przykry i zniechęcający widok, jak wobler oblepiony jest kawałkami papieru toaletowago.:angry: Mieli tam podjechać z oczyszczalni. Facet mówił, że może być sytuacja, że rura zatkana i studzienką wywala i dalej dostaje się do potoku.

Wyobraźcie sobie taką sytuację, że jest lato i przyducha. W tamtym roku tak płynęły pstrągi.:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do @gpel:

Od  chyba 3-4 lat odpowiedzialność za czystość wody stoi po stronie Urzędu Gminy i tam trzeba kierować prośbę o wyjaśnienie. Może być tak że przepompownia oczyszczalni się zablokuje i przelewem idą ścieki do rzeki. Oczyszczalnia wtedy ukręci łeb sprawie odblokowując przepływ. A Gmina nie będzie nic wiedziała. Jak problem wystąpi ponownie to ze strony Gminy się będą zbierać, wyjaśniać i zanim zareagują będziemy mieli rzekę wytrutą. Należy domagać się od Gminy znalezienia środków zapobiegawczych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niestety znowu zauważyłem ścieki. Tym razem z kolektora, który płynie z oczyszczalni. Zadzwoniłem tam, po czym miły pan powiedziedział, że ... popatrzy. Na razie jest chłodno i wody nie brakuje, ale w lecie taki "incydent" wykończy tę rzekę.:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz błąd, ostrzegasz winnych. Następnym razem zgłoś sprawę do WIOŚ. A tak na szybko można próbować zadzwonić na straż pożarną, policję i obowiązkowo naświetlić problem w gminie, nie słownie tylko zdecydowanie pisemnie, plus zdjęcia, filmy itd. 

Wiem, że ciężko będzie ukarać winnych ale po takich zgłoszeniach na pewno więcej ludzi będzie świadomych o problemie i może odpowiedzialni zastanowią się następnym razem co robią.

Nie możemy być obojętni widząc takie rzeczy.

Nie omieszkam zajrzeć w to miejsce jak będę w okolicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lisses napisał:

A tak na szybko można próbować zadzwonić na straż pożarną, policję i obowiązkowo naświetlić problem w gminie, nie słownie tylko zdecydowanie pisemnie, plus zdjęcia, filmy itd. 

@gpel

Ja też tak radzę. Policja musi przyjechać i wtedy nie będzie można zamieść sprawy pod dywan. Żądaj odpowiedzi od Gminy. Zgłosiłeś problem i nie został rozwiązany. Poproś o plan rozwiązania tematu przez Gminę. Poproś o termin, o to czy ktoś z Gminy monitoruje pracę oczyszczalni. Czy sprawdzano co  oczyszczalnia zrzuca. Mnie pomagało zrobienie zdjęć. Jedna szklanka pobrana z kolektora ściekowego, druga z rzeki. Oczyszczalnie mają określony poziom zawiesin w tym co zrzucają. Ten poziom jest zazwyczaj taki że powinni zrzucać wodę o czystości tej która jest w rzece. Do zdjęcia dorzuć stronę tytułową gazety żeby nie było wątpliwości kiedy zdjęcie było zrobione. Tak to jest że jak nie zaczniemy sami działać w temacie to w rzece będzie pływało g.... a nie pstrągi.

I jeszcze jedno, nie zrażaj się tym że na pismo z Gminy musisz czekać miesiąc (taka uroda urzędnicza). Ale jak będziesz dostatecznie długo ich kopać to ruszą d.. dla świętego swojego spokoju. 

Powodzenia 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Pospacerowałem dziś trochę po Morawie w poszukiwaniu kropka. Kilka niewielkich kleni udało się złowić i jednego małego pstrąga. Myślałem, że będzie trosze lepiej.

Idzie jeszcze gdzieś połowić pstrągi oprócz komercyjnego Sanu? Jak by ktoś chciał polecić jakieś miejsce to proszę na prv.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.