Skocz do zawartości

Problem z kołowrotkiem


FriQ

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż nie wiem jak to zbytnio napisać, ale ujmę to tak. Ostatnio czyściłem kołowrotek, wszystko ładnie pięknie lecz jak dam blokadę, aby nie można było kręcić do tyłu to podczas ruchu korbką do tyłu zamiast od razu się zablokować, czuć opór to kołowrotek wykonuje pół obrotu i dopiero czuć ten opór. Nie wiem czy podczas rozkręcania coś sie przestawiło ;/ :D Myślę, że wytłumaczyłem w miarę zrozumiale mój problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schematu nie widzę, mam kołowrotek Robinson Rexon 303, za nie wiadomo jakie pieniądze, to on nie jest. No, ale przez jakiś czas musi mi posłużyć. Sam sie zastanawiam co źle zrobiłem. Robiłem wszystko zgodnie ze zdjęciami na necie ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkręć i spokojnie złóż jeszcze raz od nowa, być może jedną z części założyłeś odwrotnie.

Też tak myślę,podejrzewam że założyłeś zapadkę o jeden ząbek za mało albo sprężynka odwrotnie, takie rzeczy są w tego typu kołowrotkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam mam pewien problem z kręciołkiem Shimano Catana 2500FB mój mały 5letni mechanik odkręcił mi szpulkę i wypadły z niej podkładki,a że stało sie to nad wodą to trochę się pobrudziły,wyczyścić się tego już nie dało.Co zrobić hamulec kulawo chodzi,da się dokupić takie podkładeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Panowie może ktoś mi przesłać zdjęcie/skan schematu młynka Team Dragon 930 iz lub(i) Zauber o rozmiarze 3000 ? Mój Spro 10300 zaliczył dzisiaj beton i uszkodziłem wałek posuwu szpuli. Dlatego potrzebuję numerację części. Z serwisem Spro jest ponoć kiepsko i będę chciał kupić część zamienną u jakiegoś innego producenta TD/Zauber/Byron Alice.

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny proble w shimano stradic 4000 . Otuż przy smarowaniu zatłuściłem mechanizm blokady korbki i wogóle nie blokuje , kręci sie w obie strony! Po ponownym rozkreceniu przesuszyłem go dokładnie i z dnia na dzien widac różnice tj. blokuje już za kazdym razem ale na tyle słabo że przy zacięciu np na zaczepie nie zawsaze blokuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ciekawą stronkę na temat...chm:confused:,chyba smarowania , konserwacji itp. kołowrotków i multiplikatorów.Język na stronie bliżej nie określony ale masę fotek na ten temat:D.Wrzucę to może komuś się przyda:D .Drugi i trzeci link RYOBI ZAUBER 4000

http://www.siamfishing.com/content/list.php?cat=inside

http://www.siamfishing.com/content/view.php?id=245&cat=inside

http://www.siamfishing.com/content/view.php?id=246&cat=inside

Stronki można wrzucić na Tłumacza to lepiej pójdzie;):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Jak w temacie ma ktoś taki kołowrotek http://makarfish.pl/index.php?producent=&cat_id=702&&page=1 ? Ja posiadam go drugi sezon i stwierdzam że strasznie skręca on żyłkę. Chciałem się dowiedzieć czy ktoś ma też taki sam kołowrotek i taki sam problem? Zaczyna mnie lekko denerwować to skręcanie żyłki. Ogólnie to fajnie mi się na niego łowi ale to skręcanie:(

Edytowane przez www2020
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dlatego pytam, że czeka mnie smarowanie mojego Red Arca. Kołowrotek wrócił z serwisu, uszkodzona była rolka prowadząca, szybko naprawiony i nasmarowany, ale niestety w serwisie Spro używają jakichś tanich smarów, pewnie takich jakie dostępne są na ogół w sklepach wędkarskich po maks 5zł :( Problem jest w tym że kołowrotek w temperaturze pokojowej chodzi super, ale już poniżej 10 stopni smar gęstnieje i kołowrotek chodzi dość ciężko :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie najlepszy do smarowania kołowrotków jest olej do maszyn szwalniczych;),taki sam stosuje się do niektórych zegarków.Jeśli chodzi o spro Red Arca w którym odkręcasz tylko srebrną obudowę na tyle kołowrotka i wlewasz,wciskasz smar jest to jeszcze bardziej proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.