Jump to content

Nowy ZAUBER.


Andre

Recommended Posts

Jak by ktoś mógł napisać co jest nie tak z kołowrotkami za 30-60zł nie tak, bo wiadome że tak dobre jak te droższe nie są, ale konkretnie, bo na razie to znalazłem opinie w stylu czego można się spodziewać za 40zł albo właśnie powyższa :D:P

Sam mam kołowrotek za 35zł, nie wyciągnąłem na nim jakichś strasznych ryb do tej pory, ale nawet nie chcę wiedzieć ile kilosów zrobił podczas spinningowania i nieprawidłowości to:

-blokada wsteczna (tak to się chyba nazywa), nie zawsze zadziała i obróci się o dwa ząbki za dużo do tyłu, ale to specjalnie mi nie przeszkadza,

-nie chodzi tak strasznie lekko jak profesjonalne, ale nie znowu ciężko, żeby miało to przeszkadzać przy łowieniu.

Link to comment
Share on other sites

Zdjęcia są średniej jakości. Musiał bym mieć go w rękach żeby powiedzieć coś więcej ale fakt faktem troszkę przesadzili. Ja bym dodał jeszcze jakiś rubin przy hamulcu i więcej brokatu :D Może zrobią wersję dla normalnych "szarych" wędkarzy?

Link to comment
Share on other sites

-blokada wsteczna (tak to się chyba nazywa), nie zawsze zadziała i obróci się o dwa ząbki za dużo do tyłu

-nie chodzi tak strasznie lekko jak profesjonalne.

Sam sobie odpowiedziałeś na zadane pytanie.

Ja ze swej strony dołożę jeszcze- jeżeli sprzęt wpadnie Ci do wody, tak jam mi ostatnio przy podchodach pstrągowych to masz pozamiatane. Najważniejsze jest to że dobry kołowrotek nigdy Cię nie zawiedzie.W czasie deszczu, na mrozie zawsze działa idealnie.Niestety za to wszystko tyrzeba zapłacić.

Ja osobiście nigdy nie patrzę z góry na posiadaczy taniego sprzetu, i prosze w ten sposób mojego postu nie odbierać. Sam łowiłem niegdyś na kiepski sprzęt, a wyniki miałem niezgorsze. Jednak z wiekiem człowiek potrzebuje komfortu.

Link to comment
Share on other sites

Wiecie co mnie osobiście denerwuje we wszystkich firmach produkujących kołowrotki?A więc zaczynamy:system ACA, technologia RRT,nowa generacjaVHD,rotor z materiału GR,generacja VHD,korbka CNC,do tego łożyskaHPCP,OWC,przekładnia HYPER DIGIGEAR,AVS...:confused::confused::confused::confused: Dość!! Mam pytanie.Jakie systemy miały stare ABU Cardinal,Cormoran Rell Nr.1,DAM finessa że tak wspaniale pracowały?:confused::confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

Oj! Bardzo dobrze rozumiem :D

Mam pytanie.Jakie systemy miały stare ABU Cardinal,Cormoran Rell Nr.1,DAM finessa że tak wspaniale pracowały?:confused::confused::confused:

Kiedyś liczyło się to co w środku. Jeśli przekładnia - to z fosforobrązu, jeśli hamulec - to kilka naprzemiennie ułożonych podkładek teflonowych, jeśli łożyska - to takie gdzie koszt trzech sztuk na pierdząco przekracza teraz stówkę (akurat w tym roku wymieniałem w czterech modelach i kosztowało mnie to naprawdę sporo). Kto kiedyś słyszał o podkładkach dystansujących pod szpulą ?! Do dziś pamiętam też kontrowersyjną reklamę daiwy regal-z: "... możesz tym kołowrotkiem nawet zabić rybę".

A gdyby kolega kiedyś się zdecydował... ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy