Skocz do zawartości

Żyłka karpiowa


Rekomendowane odpowiedzi

Na wybór długości przyponu strzałowego ma wpływ kilka czynników a w szczególności

sposób umieszczania zestawu w łowisku czyli czy łowimy z rzutu,czy łowimy z wywózki?O ile w pierwszym przypadku ,odpowiednia długość przyponu strzałowego to tak jak napisał @sniady ok.8-10m tak w drugim przypadku ,długość ta może dochodzić nawet do kilkudziesięciu metrów.Wszystko jest uzależnione od specyfiki łowiska .Obok wspomnianych już plecionek i żyłek mono polecany jest również fluorocarbon.

Co się tyczy żyłek to w tym temacie nadal moimi faworytkami pozostają te dwie żyłeczki

http://www.carp-fish-sport.pl/shimano-technium-carp-line-p-1157.html

http://www.carpmix.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage-ask.tpl&product_id=241&category_id=46&option=com_virtuemart&Itemid=41

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że jest sztywny ale wystarczy przed zarzuceniem zestawu, zmoczyć szpulę kołowrotka wodą i odczekać chwilkę.Fluorocarbon wchłonie cześć wody i stanie się bardziej "elastyczny".Zresztą ,zabieg z wodą również proponuję przeprowadzić w przypadku, kiedy na szpuli mamy nawiniętą plecionkę.Może nic wielkiego ale zwiększymy tym samym żywotność przelotek przy naszych wędziskach:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, proszę o opinię na temat tej Daiwy Infinity Duo Carp, bo mam zamiar ją zamówić, ale nie wiem czy warto, bo opinie na necie są mieszane, że skręca się mocno:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A fluorocarbon nie jest za sztywny na strzałówke? Chodzi mi o to czy nie robi jakiś figlów na szpuli przy rzucie.

Jak potrzebuje delikatnie wzmocnić zestaw to używam fluorocarbonu,dobry węzeł i nie ma problemu.Jeżeli potrzebuję więcej mocy i walę między krzaczory,nawisy gałęzi,karcze to stosuję mono 0,70 lub shockleader 0,60.Plecionki jeszcze nie stosowałem.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Panowie szukam dobrej i w rozsądnej cenie żyłki. Znalazłem coś takiego ŻYŁKI INFINITY DUO CARP

FIRMY DAIWA

1060 m/ 0,33mm / 8,6kg

http://allegro.pl/zylka-infinity-duo-carp-daiwa-1060m-0-33mm-8-6kg-i2021857781.html

Czy może ktoś to miał?? Jakie opinie na temat tego produktu?

Na wszelki wypadek dodam że szukam żyłki na grunt do połowu karpi. Łowię z wywózki na jezierze o głębokości do 3.5 metra i kamienistym ( otoczaki) dnie.

Edytowane przez Dominik18king
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie właśnie 2 dni temu przyszła ta żyła.

Na pierwszy rzut oka ciekawa - dość miękka, wgl jakby z innego materiału niż te żyłki jaxona;p Ciekawy kolor itp:)

W każdym razie takie wrażenie sprawiają:)

Nie testowałem jej jeszcze, ale wygląda na dobrą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wybór padł na Jet Fish senzor 1000m 0.30mm. Mam tylko pytanie do doświadczonych zasiadkowiczów. Czy do tej żyłki jest potrzebny przypon strzałowy? Można bezpośrednio połączyć tą żyłkę z włosem? Nie będzie to odstraszać rybek? Jak już pisałem łowię z wywózki i wolał bym bez strzałówki. Jeśli oczywiście będzie trzeba to kupię ale jeśli to nie przeszkadza rybą to wolę nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastosowanie przyponu strzałowego jest uzależnione od warunków jakie panują w łowisku czyli kamienie,roślinność wodna...,odległości umieszczenia zestawu a nie na jaką żyłkę łowisz.Użycie odpowiedniego materiału poprzedzającego zestaw przyponowy ma na celu między innymi

-ograniczenie przetarcia się żyłki o podwodne przeszkody

-zmniejszenie do minimum zerwania się holowanego karpia

-dzięki zastosowaniu takich materiałów jak fluorocarbon czy leadcore ,lepsze przylegania do dna ,ostatniego odcinka oraz jego maskowanie.

Ja proponuje jednak zastosowanie przyponu strzałowego. Podczas wywózki w niczym nie przeszkadza.Można przeczytać że kolor czerwony jest najmniej widoczny pod wodą ale...;).

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
usunięto zbędny cytat

Mam zamiar zmienić żyłkę na Tandem Baits Steel Mono Plus. Wie ktoś może coś na temat tej żyłeczki, czy jest w miarę miękka, no i czy jest w miarę dobra. Myślę też nad Como Steel kamuflaż. Może ktoś wie coś na temat tych żyłek i która ewentualnie jest lepsza. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar zmienić żyłkę na Tandem Baits Steel Mono Plus. Wie ktoś może coś na temat tej żyłeczki, czy jest w miarę miękka, no i czy jest w miarę dobra. Myślę też nad Como Steel kamuflaż. Może ktoś wie coś na temat tych żyłek i która ewentualnie jest lepsza. Z góry dzięki.

Powiem to samo co poprzednik, nie kupuj tej żyłki. Miałem te żyłkę w tym sezonie ale tylko 2 miesiące i nie dłużej .... po 5 zasiadkach nie nadawała się do łowienia i wróciłem spowrotem do Daiwy Infinity i potem było OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna żyłka. Mam ją dopiero jeden sezon ale nie zmienię jej. Polecił mi ją z tego co kojarzę kolega @rapala. Kupiłem 0.30 używałem intensywnie i nic się z nią nie dzieje złego. Świetnie wydać w nocy. Jeśli chodzi o ryby to kolor czerwony jej nie przeszkadzał. Polecam. Jak świecisz w nocy czołówką po żyłkach to świetnie widać gdzie ryba idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar zmienić żyłkę na Tandem Baits Steel Mono Plus. Wie ktoś może coś na temat tej żyłeczki, czy jest w miarę miękka, no i czy jest w miarę dobra. Myślę też nad Como Steel kamuflaż. Może ktoś wie coś na temat tych żyłek i która ewentualnie jest lepsza. Z góry dzięki.

Jeżeli szukasz żyłki z niższej półki cenowej to polecam: Prologic XLNT Camo Zmieniałem w tym sezonie młynki i potrzebowałem żyłeczki na już, a nie miałem za dużo $$, więc zdecydowałem się na tego Prologica. Nie wymieniam już jej, jak za tą kasę to rewelka. Wyholowała sporo rybek, a i przy 20stce nie klękła. Fajna żyłeczka w niskiej cenie to również żyłka Dragona MegaBaits. Używa jej mój ojciec i jest naprawdę w porządku jeżeli chodzi o wytrzymałość liniową i na węźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również się zastanawiam nad kupnem jakiejś nowej żyłeczki. Używał ktoś może żyłek: Kryston Krystonite lub Korda Adrenaline, albo słyszał cokolwiek o nich ? :)

Co do prologica to też używałem w tym sezonie i jak dla mnie bardzo wytrzymała żyłka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli szukasz żyłki z niższej półki cenowej to polecam: Prologic XLNT Camo Zmieniałem w tym sezonie młynki i potrzebowałem żyłeczki na już, a nie miałem za dużo $$, więc zdecydowałem się na tego Prologica. Nie wymieniam już jej, jak za tą kasę to rewelka. Wyholowała sporo rybek, a i przy 20stce nie klękła. Fajna żyłeczka w niskiej cenie to również żyłka Dragona MegaBaits. Używa jej mój ojciec i jest naprawdę w porządku jeżeli chodzi o wytrzymałość liniową i na węźle.

Mi chodzi głównie o to żeby żyłka była miękka w miarę do rzutu, bo ja wstyd się przyznać posiadam 0,30 z Lidla i w sumie jest ok jeśli chodzi o wytrzymałość na ośmiu kilogramach dałem sobie spokój ze sprawdzaniem jej wytrzymałości tylko problem jest w tym, że sztywna jest trochę i do rzucania to cienko się nadaje. Podejrzewam, że nieźle przegrubiona jest. A ta Prologic jest miękka, np 0,35 będzie ok, czy lepiej 0,30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi głównie o to żeby żyłka była miękka w miarę do rzutu(...)A ta Prologic jest miękka, np 0,35 będzie ok, czy lepiej 0,30.

Jeśli chodzi Ci o odległość rzutu, to 0,30 będzie odpowiedniejsza. Nie wiem co rozumiesz pod pojęciem miękka. Nie zauważyłem żeby ten Prologic był jakoś sztywny. Posiadam miękkie Daiwy 3lbs i w połączeniu ze szpulą big pit, rzut na odległość 100m spokojnie wykonuje na żyłeczce 0,33 - a zestaw średnio rzutowy raczej powiedziałbym że nierzutowy:D. Nie miałem zbyt wielu żyłeczek w swojej dłoni żeby powiedzieć, że ta lub tamta jest bardziej miękka. Im mniejsza średnica żyłki - tym dalszy rzut wykonasz :)

Również się zastanawiam nad kupnem jakiejś nowej żyłeczki.

W dobrej cenie będzie żyłeczka Hardcore Nash'a

LINK

w cenie max 50zł

1005m/0,35mm ; 1365m/0,30mm ; 1570m/0,28mm

Możesz wytestować :D Jak Nash się pod tym podpisuje to bubel raczej to nie będzie :)

Edytowane przez Mateusz91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również się zastanawiam nad kupnem jakiejś nowej żyłeczki. Używał ktoś może żyłek: Kryston Krystonite lub Korda Adrenaline, albo słyszał cokolwiek o nich ? :).

Mam Adrenalinkę 0,38 i jak dla mnie najlepsza żyłka z jaką miałem do czynienia.Przez dwa lata,wyciągnęła naprawdę dużo ryb i nie zawiodła mnie.Wyciągnie też zaczepy i to sporych rozmiarów.Jest też niesamowicie miękka a po każdym 250 m masz zaznaczone i przy nawijaniu nie masz problemów z podzieleniem.W zimie mam zamiar zmienić żyłkę i jeszcze jedno rozwiązanie wchodzi w rachubę a mianowicie Nash NXT Camo Mono.Na razie jednak niedostępna w Polsce,może po targach się pojawi.

Kolega wyżej pytał o Tandema Stell Mono.Miałem ją jeden sezon i to chyba niecały.Świeżo nawinięta na kilka wypadów ok,ale po kilku wyjazdach wyraźnie słabsza i strzelała w dziwnych miejscach nie mówię już o tym że łatwo się przeciera.

Edytowane przez lenox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat żyłek karpiowych był już poruszany http://www.fishing.org.pl/f17/zylka-karpiowa-1198/index3.html Proszę o kierowanie pytań i odpowiedzi do właściwego wątku ,ponieważ powoli robi się tematyczny bałaganik .

To ja podepnę się pod temat, żyłka Jet Fish Senzor - warta uwagi czy odpuścić ??

Dwa sezony jej używałem ten będzie trzeci i zapewne jeszcze ze dwa wytrzyma,oczywiście po przewinięciu na "lewą stronę". Bardzo dobra wytrzymałość a przede wszystkim miękkość,po zmoczeniu szpuli wodą i otworzeniu kabłąka nie spada z niego samoczynnie,nawet wtedy ,kiedy byłem zmuszony sam wywozić zestawy.Jeżeli specyfika łowisk na których wędkujesz,zmusza do zastosowania żyłki fluo to ja polecam.

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja łowiłem przez 2 sezony z tatą na DragonMega Baits mono. Nigdy mnie nie zawiodła. W połowie tego sezonu tato na jedną szpule nawinął TB steel mono i wyciągnęła jedną rybę ponad 20 kg i parę ryb koło 10 kg. Na nastepny sezon nawijam TB(żyłka Dragona lekko skręca się przy węzłach) lecz poważnie zastanawiam się nad żyłką JetFish .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.