Skocz do zawartości

Artykuły ze strony głównej


wifer

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Może ktoś by mnie wyręczył i napisał jakiś artykuł o wędkowaniu podlodowym? Nie chodzi o chwalenie się ile to można nałapać okoni i płotek, ale np. jak wybrać się po raz pierwszy na lód, jakie przynęty, jak i gdzie robić dziury, jak zanęcać, jak zakładać przynęty, jaki sprzęt itp. Pytań można sobie postawić tysiąc. Może więc jakiś praktyk zlituje się w końcu nad teoretykami i stworzy Leżajskie Vademecum Wędkarza Podlodowego?

Czekam na Wasze propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specjalistą w łowieniu podlodowym ale jest jedna zasada, którą trzeba opanować przed wejściem na lód - nie robić pająka, gdy lód zaczyna trzaskać.

Wiem, bo to miałem. Jak zaczynał lód trzaskać to ja w ułamku sekundy byłem na czterech łapach na lodzie (to jest właśnie pająk). Po tym goście poznają neofitę podlodowego i drą z niego łacha ile wlezie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ponieważ jakoś nie chcecie zabierać głosu w tematach które umieszczam na stronie LSW, polecam ciekawy artykuł i jeszcze ciekawszą dyskusję na stronie WCWI dotyczącą artykułu "Zakazy, zakazy, zakazy"

http://www.wcwi.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=2729&Itemid=42

"Spinningiści. Zakała wędkarstwa, z którymi nie wiadomo co zrobić. Skuteczni, dobrze wyposażeni, wyedukowani, bezczelnie łowią ryby jeśli w danym łowisku jeszcze występują drapieżniki. Jakby ich wysłać na przysłowiowe "drzewo"?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja - dobrze że o tym przypominasz. Tyle tylko że jak już weźmie to weźmie. Ja natomiast mam zasadę, której jestem wierny od lat. Przez pierwsze pół roku nie zabieram ryb wodzie. Dzień pierwszego maja też mnie wiele nie podnieca. Praktycznie dopiero od lipca kiedy sandacz i sum zdąży już odpocząć, a szczupak nabrał odpowiedniego ciała, co jakiś czas wrzucę coś na patelnię lub do lodówki. Tym sposobem o pewnych rzeczach pozwalam sobie zapomnieć. Podobnie podchodzę do wymiarów ochronnych. Rybka dla mnie zaczyna się od 50 cm za wyjątkiem suma którego trochę poważniej zaczynam traktować od 80 cm. Szkoda tylko, że ostatnio nawet tych jest już niewiele icon_sad.gif

To wszystko jednak wcale nie znaczy, że wiosną nie wychodzę na ryby. Jednak nie traktuję tych wypraw inaczej jak zabawę i eksperymenty z wędką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 1 rok później...

Może do tego co poniżej ten wątek za bardzo nie pasuje, ale nie chciałem otwierać kolejnego, bo tyle tego się natworzyło, ze sam już się w tym gubię.

Chciałem się jednak podzielić z Wami tym co wczoraj padło na zebraniu zarządu koła. Otóż Staszek przyniósł okolicznościową monetę 10 zł. z wybitym szczupakiem. Jest to dość ciekawa rzecz szczególnie dla numizmatyków, tym bardziej że jak mówił ma się podobno sukcesywnie ukazywać cała seria rybek.

Staszek obiecał zamówić tego trochę więc jeżeli ktoś by był zainteresowany to zgłoszenia do niego. No i jeszcze cena - 20 zł. Jednak myślę że warto.

Druga rzecz to okolicznościowe znaczki metalowe z okazji jubileuszu PZW. Rozprowadza to Okręg a zamówić można za pośrednictwem Koła. W naszym przypadku możecie zgłaszać to do mnie lub zamawiać w naszych sklepach - zapłata z góry. Cena 5zł.

Koło zakupi tylko 30 szt. więc jeżeli chcecie to nie zwlekajcie tylko zgłąszajcie akces u Pawła lub Ździcha ewentualnie u mnie.

Podobno są jeszcze jakieś inne znaczki PZW w sklepie więc jeżeli chcecie coś sobie wpiąć w czapkę to pytajcie.

No i jeszcze jedno co każdego ucieszy. Były pokaźne zarybienia pstrągiem - Złota, sumem - San i szczupakiem - Floryda, San, Brzóza. Niestety efektami tej akcji będziemy mogli się cieszyć dopiero pod koniec kadencji zarządu. Ryby były wielkości zapałki ;D za to liczone w tysiącach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

http://www.pzw.org.pl/1295/wiadomosci/20127/60/xxix_okregowy_zjazd_delegatow__sprawozdawczowyborczy

Cześć

postanowiłem tutaj dawać linki do artykułów ze strony PZW. Możecie się z niego dowiedzieć o wyborach w Okręgu. Prezes Koła Leżajsk był delegatem na ten zjazd. Został ponownie wybrany do kolejnej kadencji. W czwartek będzie przydział funkcji.

Wifer wszedł w skład Okręgowego Sądu Koleżeńskiego - zacznijcie się bać Ci co kłusujecie! (Ale oni nie czytają naszego forum).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.