Skocz do zawartości

Żwirownia w Rzeszowie przy ul. Kwiatkowskiego


mbetlej

Rekomendowane odpowiedzi

Mieszkam niedaleko żwirowni i często tam chodzę na spacerek ze spinningiem. Powiem szczerze , że jakoś nie mam szczęścia do tej wody.

Wieczorem naprawdę są widowiska polujących boleni, szczupaki też grasują ale nie jakieś wielkie. Do tego jest sporo okonków i o dziwo kleni które urządzają sobie wieczorkami wędrówki wzdłuż brzegu aż miło popatrzeć. Wypróbowałem prawie wszystko co mam w pudełkach ale bez efektu, rybki olewają totalnie wszystkie przynęty. Macie jakieś sugestie bo powoli tracę nadzieję , że tam coś złapię. Ewentualnie może jakiś wędkarski spot tam urządzimy wieczorem jak pójdą sobie plażowicze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha. Te ryby są mistrzowsko ostrozne. Nie ma na nie przepisu. Okonie dostawaly blisko pyska rozne przynęty i byly zawsze niepewne. To miejsce to wyższa szkola jazdy. Tu trzeba mieć szczescie. Ryb jest pelno. Ostatnio nawet widze ze rozmnozyly sie sumy co widac po ok 30cm sztukach które dają się zlapac. Niestety pzw nie dba o ten zbiornik i potrafi z niego tylko grabić ryby zamiast nam go urozmaicić poza sezonem wypoczynkowym. Niegdyś lowisko specjalne. Dzis łowisko specjalnej "troski ". Ryba jest ale daje nam lekcje pokory. Pozdrawiam

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

dzisiejsze 2 bolki z rzeszowskiej żwirowni :D niestety nie mierzone ani nie ważone, obydwa wróciły do wody :)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie. Na zwirowni nie jest wcale tak latwo zlowic bolka sandacza czy szcupaka. A wszystkie te występują. Poprostu kolega mial szczescie. Czasem tam jeżdżę jak wislok brudny lub lipie obstawione. Problemem nie będą dzis spinningisci w tym moze i ja, zaleznie od kolory wisloka. Problemem sa dziadki od wschodniej strony ktorzy lawia na zywca i wiem ze mają czasem dobre efekty. Przy czym sandacze i szczuple nie wracają do wody. Bolenia nikt mądry nie bierze. Ciekawa ryba sportowo, nic wiecej.

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje słowa kieruje do kolegów @GrenDi i @muniek126. Prosił bym was Panowie, żebyście nie kładli ryb na glebie, to dla nich nic dobrego. Fotografie tak zaprezentowanych ryb nie wyglądają przyjemnie. Tyle w tym temacie.

Z tego co widze to ryba kolegi muniek126 leży na trawie, a nie na kamieniach czy betonie. Nie widzę żeby była zakrwawiona, usmarowana błotem czy oblepione panierką, więc jak dla mnie żaden powód, bo rybie krzywda się nie dzieje. Piszę bo sam kłade ryby na trawie, gdyż trzymając rybę w jednej ręce, a aparat w drugiej nie zawsze jesteśmy w stanie zrobić wyraźne zdjęcie, a samej rybie możemy zrobić więcej krzywde gdy zaczyna się rzucać i spada na glebe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widac ze dzis troche osob odwiedziło zwirke. Jak panowie efekty? Strefa zachodnia gdzie chcialem sie rozgoscic byla zajeta na rzecz zawodów wedkarskich. Pogoda cudowna. Non stop mrzawka.

Ps. Ma ktos jakies info na temat tego czy pzw rzeszow procz odlowow ma jeszcze jakies zainteresowanie tym zbiornikiem?

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez strefab4
pomyłka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis przy wypadzie na zwirke zaskoczyl mnie taki o to widok. Ryba podplynela w miejsce gdzie ściągnąłem przynętę i dryfowala. Ryba mierzyla spokojnie miedzy 70-80cm. Po chwili zorientowalem sie ze to sandacz. Byl caly pokryty jakas panierką plam i nalotow. Wyraznie oslabiony. Nazwałem go Melman, bo wyglądał jakby płynął do umieralni. Jakas choroba je tam atakuje. Okonie i bolenie zdrowe i silne żerowaly.

 

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.